18 בנובמבר 2019

סיכומי השנה של עונג שבת 2019

בשנים הרבות שבהן כתבתי את עונג שבת (בערך 14 שנה!) יצא לי לעקוב, במצטבר, אחרי כמה מאות של בלוגים ישראליים. לכולם היה הרגל שמצאתי מגונה: כשאחד הבלוגרים היה כותב פוסט חדש אחרי הפסקה ארוכה, הפוסט היה תמיד מתחיל בהתנצלות ארכנית על ההיעדרות הארוכה, כשכל מה שאני רציתי לקרוא הוא את התוכן של הפוסט החדש, כי בשבילו הגעתי, לא כדי לקרוא שלוש פסקאות התנצלות – זה בסדר, אף אחד לא כועס, בואו נגיע לעניין שלשמו התכנסנו.

ולכן: השנה פרסמתי רק פוסט אחד בעונג שבת, וזה מוזר. זה מוזר לי מאוד. אבל זה לא אומר, חלילה, שלא הקשבתי השנה לכמויות מופרזות להפליא של מוזיקה חדשה. למעשה, יש לי תחושה ששמעתי השנה יותר מוזיקה חדשה מבכל שנה אחרת בזמן האחרון. מדי שנה אני מתכנס עם עצמי בחדר ישיבות דמיוני, על השולחן מפוזרים עשרות תקליטים ושירים נפלאים מהשנה שנגמרת, ואנחנו מתווכחים במשך שבועות מה ייכנס לרשימת שירי השנה או אלבומי השנה, ומה לא. בדרך כלל על השולחן יש, נניח, 200 שירים פלוס מינוס, שסימנתי לעצמי לאורך השנה כשירים מדהימים במיוחד שאני אוהב במיוחד, ועכשיו נותר רק להתווכח על זוטות.

השנה, הרשימה המלאה של שירים שאהבתי, ממש אהבתי, אהבתי מספיק כדי לשקול אותם לשירי השנה, כללה 602 שירים. הדיונים עדיין נמשכים בסערה.

בשבועות הקרובים, במקום לסכם את העשור, אסכם את אחת השנים המוזיקליות הכי נפלאות, עשירות, מרתקות ומרגשות של העשור: 2019.

אני לא יכול להבטיח שאספיק לכתוב פה פוסטים ורשימות מפורטים (אני כן מבטיח לנסות), אבל אני בוודאות הולך לפרסם סיכומי שנה שכיף להאזין להם, בספוטיפיי האישי שלי ובתכניות שלי ברדיו הקצה. הפוסט הזה נועד לרכז את כל אלה. איזו שנה שבוגי!

 

4 תגובות על “סיכומי השנה של עונג שבת 2019”

  1. ההמום הגיב:

    רק על זה, שאתה מסכם את השנה ולא את העשור, כמו כולם..
    אני מכונס ב"חדר ישיבות דמיוני" , כדי להחליט איזה פרס מגיע לך..

  2. אביב הגיב:

    העם – דורש – לינקים מעודכנים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *