מי זה גיאחה שכותב את כל זה?

בקיצור: מי אני | מה אני עושה | מה אני לא עושה | צרו איתי קשר

מי אני

צילום: הילה כהןשמי הוא גַיאְחָה. מבטאים את זה גיא כמו גיא, חָה כמו חה. זה כינוי חיבה, כמובן, שמי המלא הוא גיאחפטומנסקרינשוטולנגגזאשחרנובלשטיין. חבריי הקרובים מכנים אותי בשם החיבה שהמציאו לי, גיא חג'ג'.

נולדתי ב־1982 ומאז לא נתקלתי בסיבה טובה במיוחד להפסיק. גרתיח רוב חיי בגליל כי שם יש שקט, אבל לאחרונה מצאתי את עצמי במרכז הארץ ואז חזרתי לצפון, ממש ממש ממש לצפון – ונקובר, קנדה. אני לא תמיד מרוצה מזה, אבל יש אחלה הופעות. ערסים יקראו לי חנון וחנונים יקראו לי nOOb. מגניבים יקראו לי גיק וגיקים יקראו לי היפסטר (בואו נתפשר על גיקסטר?).
אני זולל מוזיקה כי יש לי כזה רעש בראש שאם יהיה מסביב יותר מדי שקט, אתפוצץ מהפרשי הלחצים.

פתחתי את עונג שבת כי אני לא שבע ממוזיקה לעולם, ובעיקר כי יש לי דחף בלתי נשלט של "בוא'נה, אנשים חייבים לראות/להכיר/לשמוע/לקרוא/ללקק את זה!" – עם הזמן, המון גולשים טובים התחילו לשלוח לי גם הם דברים מעניינים שבהם נתקלו, ורבים מהלינקים האלה נכנסים לעונג שבת. אם אתם נתקלים בלינקים מגניבים, אנא – שלחו אותם אליי.

אני לא מכיר את כל המוזיקה בהיסטוריה אז תתחילו להמליץ לי ותפסיקו להגיד "אתה בטח מכיר אז לא משנה" – אני לא מכיר, וזה כן משנה. לא קניתי את כל החולצות בת'רדלס (אבל אני בדרך!), אני קורא כל מייל ששולחים לי (גם אם לוקח לי זמן), יש לי זיכרון נורא ואיום, ואין לי שום מושג למה אני כל כך אוהב קרנפים (הם פשוט מצחיקים אותי נורא).

אין יש לי גם פייסבוק (גם לעונג יש אבל פייסבוק התחיל לשנוא עמודים). יש לי כתובת מייל שתמיד פתוחה, וטוויטר, ואפילו אינסטגרם (כיף שם, יש המלצות מוזיקה), ובעיקר טלגרם.

מה אני עושה?

תחומי העניין, ניסיון וההתלהבות שלי הם רחבים מאוד, אז אני עושה מלא דברים. את כל הדברים האמורים למטה אני עושה הן בתשלום, והן בחינם – תלוי בפרויקט.

אדם אוהב להתפרנס, אבל חשוב לי מאוד גם לתת מעצמי בחינם למטרות שאני מאמין בהן. זה כיף, זה חשוב, וזה גם ממש מעולה לקארמה. פנו אליי במייל אם בא לכם לעבוד ביחד או לשכור את שירותיי.

אני כותב וכותב וכותב

אני תמיד עובד על פרויקט כתיבה כזה או אחר, על מוזיקה ולא על מוזיקה.

במשך שנים כתבתי בבלייזר את מדור המוזיקה, ולפעמים כתבות נוספות. חלק מהן, ודברים אחרים, אני מפרסם מאוחר יותר בבלוג הכתיבה שלי, תת. במגזין אלכסון כתבתיצ את מדור הלינקים היומי, זיקוקים. ב-Ynet כתבתי את המדור שבועי "איים בזרם". מדי פעם אפשר למצוא טורים שלי במקומות אחרים, ואני תמיד שמח לכתוב בעוד מקומות.

אני מתקלט מוזיקה טובה

בחתונות של אנשים שלא אוהבים מוזיקה רעה (כן, אני עושה חתונות, ואפילו בהתלהבות);
בסדרת מסיבות ניינטיז ואלפייםז שאני עורך באוזןבר מדי כמה חודשים;
בסדרת מסיבות אלקטרובנק יחד עם תום שדמי;
ובאירועים שונים, אופליין ואונליין, מקרוב ומרחוק. רוצים שאתקלט אצלכם? פשוט תזמינו.

אני עושה רדיו

פעם בשבועיים אני משדר את הקצה של יום שלישי ברדיו הקצה.
יחד עם רום אטיק, ערכתי, כתבתי ושידרתי את העונה היחידה של ״הרגע״, פודקאסט נרטיבי תיעודי ב״כאן״.
במשך כמה שנים יפות שידרתי מדי שבוע עם יוסי בבליקי את "שניים בסימן שאלה", תכנית שאלות ומוזיקה ב"רדיו מהות החיים". האזינו כאן.
יחד עם רום אטיק ורוי רגב שידרתי וערכתי את סדרת תכניות "המפץ" על מוזיקת אינדי ירושלמית, בפרויקט "החזית" של עונת התרבות הירושלמית. האזינו להן פה.
הייתי שדרן ברדיו תדר. בין השאר, בקיץ 2011 שידרתי שם את "עונג שבת מארח", שם אירחתי לשעה את ברי סחרוף, נעם רותם, רונה קינן, שמעון אדף, עמיר לב ויהוא ירון. האזינו כאן.

אני יזם תרבות

יזמתי והפקתי את אלבום המחווה "שירים משומשים – משירי טום ווייטס בעברית".
יחד עם יובל סער יזמתי וערכתי את מגזין המסעות החד־פעמי אתה נמצא כאן.
יחד עם דויד פרץ הפקתי וערכתי את אלבום המחווה "שיר זר – משירי לאונרד כהן בעברית", 2004.
יחד עם אסף שגיא יזמתי ואצרתי את סדרת ערבי 11:11 – ערב של 11 הרצאות בנות 11 דקות במגוון תחומים. לבד, אצרתי את אחיו הקטן, 9:9, סדרת אירועי הרצאות קצרצרים על ערים בפריפריה, בחסות הבנק הבינלאומי.
ערכתי את שיתוף הפעולה בין מגזין האף לפסטיבל אינדינגב ב-2011.
בשנים 2006-2011 ניהלתי עם בנימין אסתרליס (מורפלקסיס) את הלייבל העצמאי Hiss Records. הוצאנו בו אלבומים של שני קדר, דויד פרץ, נדב אזולאי, ישי קיצ'לס ומורפלקסיס עצמו. אתם יכולים לשמוע את כולם פה.

נהגתי לעצב ולבנות אתרי וורדפרס

אני כבר לא עושה את זה מזה שנים, ויש אנשים מוכשרים הרבה יותר ממני בתחום – כדאי לחפש אותם.

אני תמיד מחפש עוד דברים מגניבים לעשות

בעיקר בתשלום, אבל לא רק. אם אתם רוצים שאעשה עבורכם את אחד מהדברים לעיל, אם יש לכם הצעה מעניינת, או שתרצו לשאול מה שלא יהיה, כתבו אליי עכשיו.

מה אני לא עושה?

1. אני לא מפרסם פה הופעות. (מצטער, הבלוג לא עוסק בזה).
2. אני לא מחלק פה כרטיסים להופעות ישראליות (כן לפסטיבלים והופעות חו"ל).
3. אני לא עובד בזה! אז אם שלחתם לינק והוא לא נכנס, אם כתבתם לי ולא הגבתי, אם רציתם לחלק כרטיסים או דיסקים וזה לא יצא – היי, פשוט לא יצא. אני עושה את כל זה בזמן הפנוי שלי, והוא הולך ומצטמצם. אנא, קחו זאת בחשבון. תודה!
4. אני לא כותב בחינם מחוץ לבלוג הזה (אני כן שמח לכתוב תמורת בארטר).

צרו איתי קשר!

ממש כאן. אני מחכה.