1 באפריל 2011

עונג מסך: חדשות גדולות באמת [1 באפריל]

טוב, חברים, לא יכולתי להתאפק יותר – זו הייתה רק מתיחת 1 באפריל, שקצת יצאה מכלל שליטה (הגיעו אלינו טלפונים חוקרים מגל"צ, וואלה ושאר גורמים, בנוסף להמוני סמסים וטלפונים מחברים).
תודה ענקית לשי רינגל (ההוגה), ללירון תאני, דרור גלוברמן ונדב לזר (משתפי הפעולה), וסליחה – באמת סליחה – אם המתיחה נלקחה ברצינות מדי. קיווינו להצחיק, והאמת היא שהופתענו לחלוטין מהתגובות האדירות, היינו בטוחים שתוך שנייה כולם יבינו שמדובר במתיחה… כנראה שהשקענו יותר מדי הפעם. אולי מישהו יקרא ויבין שבאמת יש לזה ביקוש, וייתן לנו תכנית (!).
אז תודה ענקית למשתתפים, וסליחה גדולה מהנמתחים, ושיהיה אפריל שמח מאוד!


אילוסטרציה: אולי המחווה הוויזואלית הכי גרועה אי פעם ל-MTV. אני מתנצל, עיצוב

תמיד אני זומם כל מיני דברים ולא מגלה, אבל בחודשים האחרונים אני עובד על פרוייקט סודי שממש לא יכולתי לשתף אתכם בו פה. אבל היום הגיעה ההודעה המשמחת הסופית (!!!) ועכשיו כבר אפשר לספר לכם על הפרויקט הזה, שהיה מאוד קרוב לליבי בחצי השנה האחרונה ועכשיו סוף סוף יוצא לאור.

לפני כ-5 חודשים ניגש אליי שי רינגל (חבר וצייצן, שגם כותב על אינטרנט ב"כלכליסט" ואוחז בידע וכישרון אדירים בכל הנוגע לכתיבת תסריטים וטלוויזיה) ובפיו רעיון שנשמע בהתחלה מופרך לגמרי – עונג שבת תפס בשנים האחרונות פופולריות עצומה (לשמחתי), הרבה מעבר לכל מה שתיארתי לעצמי שהוא אי פעם יתפוס. וכל מי שמעורב בעשייה עצמאית בארץ יודע שיש רעב למוזיקה ותרבות עצמאית טובה בישראל, ולרוח של העונג. זה נמצא באינטרנט (אצלי, באטמי אוזניים ובעוד מקומות), בעיתונות, ברדיו, בהופעות – למה שזה לא יהיה גם בטלוויזיה?

הייתי ספקן מאוד. נסחפת מאץ'? אבל, חייבים להודות, זה גם ממש קרץ לי. מי לא חלם על לייט נייט? מי לא רצה להיות קוטנר של זהו זה? החלטתי בספקותיי להתייעץ עם מישהו שאני ממש מעריך את הידע והניסיון שלו (ואת חוש ההומור שלו, ואת טעמו המוזיקלי, ואת שיער הפנים שלו), לירון תאני. לירון מקושר, מנוסה וחד הרבה יותר ממני ותוך שתיים-שלוש פגישות כבר היה ברור לשנינו שאנחנו הולכים על זה, הולכים על זה בענק, והולכים על זה ביחד.

החלטנו לעבוד על פרוייקט קטן וסודי, שיהפוך את עונג שבת (פלוס) לתוכנית טלוויזיה. הרגשנו כמו אנשים שמנסים לטוס לירח בעגלה מקרשים. אבל לפני שאתם זורקים עליי עגבניות וטוענים שהמתסחרתי (מה שמבחינה כלכלית הוא נכון), תקשיבו רגע עד הסוף – אתם יודעים כמה אני רגיש בנושא הזה, וטיפלנו בנושא בעדינות שאין כדוגמתה. בנינו פורמט קטן וייחודי לנו, שהולם את האופי של העונג שבת, שלי, של תאני ושל שי. השתדלנו בזמן העבודה לשמור על הרוח החיה של הבלוג, על הקלילות והאקלקטיות שבו, ולקחת את מה שעובד בו ולהעביר אותו למדיום הוויזואלי (ולזנוח את מה שלא). אני גאה מאוד בפורמט שהגינו. טיפלנו בו בכפפות של משי, ואני חושב שעשינו עבודה טובה. וכך היה לנו קונספט.

דרור גלוברמן, שמגיש ב"קשת" את "לידיעת הגולשים" (ויצא לנו להכיר דרך ענייני בלוגים, וורדפרס וכאלה) היה החוליה החסרה. יחד הגשנו לו פיץ', טיוטה לרעיון שלנו, והוא אהב ודחף והביא אותנו לאנשים של "קשת", אולי המקום האחרון שחשבתי להגיע אליו עם מוזיקת אינדי ישראלי.

כמי שניסה להרים כמה עשרות פרויקטים בחייו, וחלקם הגדול נגנזו או נכשלו, אני יודע שרעיון מדהים לא מספיק, ויש את הדבר החמקמק הזה שאף פעם לא יהיה לגמרי תלוי בך – התזמון. מסתבר שהפעם, אלוהי התזמון היו לצידנו. קשת חוטפים הרבה מאוד ביקורת בשנה האחרונה על הכיוון שאליו הם לקחו את "מוזיקה 24", וההצעה שלנו התלבשה להם מעולה. אני לא לגמרי רוצה לומר עלה תאנה, כי בכל זאת מדובר באנשים שמשלמים לי משכורת, אבל הם קראו את הפוסט הזה לפני הפרסום ואישרו. שעתיים בשבוע, במוצאי שבת, של מוזיקה עצמאית בסוג-של-פריים-טיים של ערוץ 24. קצת כמו "הקצה" בגלגלצ, רק עם פרצופים שאפשר לראות.

היום (תזמון ממש גרוע, אני יודע) אנחנו ממש ממש גאים להכריז כי החל מעוד כחודשיים תעלה בערוץ 24 תוכנית חדשה ששמה כשם הבלוג – עונג שבת. את התוכנית כותבים שי, לירון ועבדכם הנאמן (לירון ואני נגיש), והיא תורכב מלא מעט הופעות חיות באולפן, הרבה קליפים (שלא זוכים למקום המגיע להם כיום, ונעשים פה דברים מדהימים), ראיונות עם מוזיקאים שלא זוכים בדרך כלל למקום בערוץ 24. דרור יגיש מדי שבוע פינת גולשים, ויש סיכוי שהלהקה שלו, נאג' חמדי (עם דרור פויר הענק, אראל סגל ועיתונאים אחרים) תהיה סוג של להקת-הבית (גם עם הרמירזים יש דיבור. סוג של דה רוטס הישראלים).

אנחנו אסירי תודה לערוץ 24 ולקשת, שהחליטו להרים פרוייקט שנחשב כל כך ניסיוני בימינו, האמינו ברעיון שלנו והסכימו לעשות את הלא ייאמן, ולתת שעתיים טלוויזיוניות בשבוע לשלושה בחורים (חתיכים אמנם) שידברו על מוזיקת שוליים.

בלעדיכם כל זה לא היה קורה, והטעם של עונג שבת הוא משהו שנוצר באינטראקציה אתכם ולא רק על פי הטעם שלי. אז ממש אשמח לדעת מה הייתם רוצים לראות ומה לא הייתם מוכנים לראות, וכל רעיון יתקבל בברכה. יש לנו חודשיים עד שעולים ועוד יש זמן להוסיף ולשנות, ומבחינת כולנו זו תכנית שהיא גם שלכם, ולא רק של שי, לירון, דרור ושלי.

אני חושב שכל מי שאוהב ואכפת לו מהמוסיקה העצמאית בישראל יבין את החשיבות שבתוכנית שכזו, ויתרום לה. איזו התרגשות!!!

שתהיה לכולם שבת טלוויזיונית שבוגי!

(עונג שבת רגיל לגמרי יעלה בהמשך הערב, כמובן. טלוויזיה או לא טלוויזיה)

49 תגובות על “עונג מסך: חדשות גדולות באמת [1 באפריל]”

 1. התלהבתי קשות עד לאמצע, ואז נזכרתי בתאריך. אבל סחטיין על הבילד-אפ בטוויטר.

  (האמת? אני נורא אשמח לגלות שטעיתי וזה באמת סתם "תזמון ממש גרוע"…)

 2. חושב בקול רם הגיב:

  הלוואי שזה לא קשור לתאריך 🙂

 3. קסטה הגיב:

  ברכות, זו קפיצת מדרגה ענקית ואין ספק שעונג שבת וגיא חג'ג' הפכו אימפריה.

  אני רוצה להדגיש שאני ניבאתי את זה לפני שנים כאן:
  http://www.kaseta.net/2006/12/2006.html

  אין לי טלוויזיה (וגם כשיש אז בלי כבלים) לכן לא אוכל לצפות בתכנית אבל על הנייר נשמעת הניר נחמדה מאוד.

  בכל מקרה מספיק להתנצל על התמסחרות, צריך להתפרנס וימותו הקנאים.

  בהצלחה מכל הלב

 4. לזרבוי הגיב:

  גיאחה, אמרתי לך את זה כבר כשהצעת לי להצטרף לפרוייקט ואני אומר לך שוב – מבלי לפגוע, אני חושב שזו בגידה בכל מה שהבלוג הזה ייצג ומייצג. וכבר הסברתי לך למה.

  ואגב, להזכירך, כשהבלוגים של אורנג' רצו לקנות את אטמי אוזניים אתה ייעצת לי לסרב בדיוק מהטעמים האלו. יש, אם יורשה לי, לא מעט צביעות בצעד הזה שלך, וזה גורם לי לחשוב מחדש על האינטרסים שאולי היו לך כששכנעת אותי לסרב להצעה הבאמת מפתה שהם הציעו לי.

  חבל.

  (ויש גם את העניין ההוא שמטעמי כבוד אליך אני לא אעלה אותו בפומבי)

 5. קסטה הגיב:

  אה כן, ואני יודעת שאחד באפריל היום, זה יישאר רלבנטי גם לשנים הבאות 🙂

  וערוץ 24 גרם לי לחיוך גדול, למרות זזאת עומדת מאחורי מה שכתוב, האחד באפריל הזה עוד יחזור אלינו, מה שפעם היה בדיחה עוד יהיה אמיתי.

 6. אבנר ודינה הגיב:

  זוכר אותנו? מהיום-הולדת של ערן? בכל מקרה, רצינו לאחל מזל טוב, שיהיה המון בהצלחה! וכיוון שאין לנו טלוויזיה בבית אנו נעקוב אחר הבלוג…

  נ.ב.
  ותעדכן איך הולך בכיוון הבינתחומי.

  שבת שלום

 7. יובל ברוסילובסקי הגיב:

  ואני חשבתי שקוראים לזה "ציפורי לילה ולהקתן".

 8. שירה הגיב:

  איזה יופי!!!!!
  ולכל הביקורת הצרה- נו באמת.
  כשיש אפשרות למוסיקה איכותית ולאמנות בכלל להגיע לאנשים חדשים שלא היו נתקלים בה כנראה לעולם (ועוד ללא התמסחרות שתזהם את הטעם המוסיקלי המעולה של גיאחה וחבריו), נו באמת! – מה לעזאזל רע בזה?
  אפשר 'להשתמש' בנושאי דגל התרבות-זבל שלנו(קשת, רשת וכו וכו)
  על מנת לזעזע את המערכת, למעשה אולי זו הדרך היחידה, או הכי אפקטיבית שיכולה להיות.
  עלה והצלח!
  מרגש מאוד!!!!

 9. גיאחה הגיב:

  תודה גדולה למברכים!!! ההתרגשות היא עצומה כאן.

  אבנר ודינה – בהחלט זוכר, ולטובה (לכשיהיו עדכונים, אעביר לכם דרך ערן בשמחה).

  לזרבוי – אני מכיר את הביקורת שלך על העניין הזה (זכותך), אבל זה ממש, ממש לא לעניין לפתוח את זה כאן, בטח לא ככה. יש דברים שאפשר לומר בשיחה אישית ולא הכל מתאים לכבס לעיני כולם, מה גם שכל עניין אורנג' היה חלק משיחה פרטית לגמרי וממש לא ציפיתי ממך לפרסם את זה פתאום – אני עדיין מתלבט אם לא פשוט למחוק את התגובה שלך.
  ציפיתי ממך ליותר, גם אם לא ככמעט-שותף-לדרך אז לכל הפחות כחבר. גם לגבי זה אני מתלבט עכשיו קצת.

 10. עדי ס. הגיב:

  לזרבוי- נראה לי שאתה יכול לסמוך על גיא שיפעל בכל רגע נתון על פי האינטואיציות שלו, לא על פי שיקולים כלכליים. והאינטואיציות שלו בד"כ מאוד, מאוד טובות.
  לגבי הדבר הזה- זה יכול להיות פאקינג מדהים. שנים שאין פינת תרבות מעניינת בטלויזיה. אני, אגב, מאוד אוהבת את הרשת העצמאית, אבל תמיד מאושרת למצוא המלצות טובות בלב המיינסטרים, איפה שכולם יכולים לראות.
  אז כמו שאומרים
  PARTY ON WAYNE!
  וסחתיין סחתיין סחתיין (פסטילופר!)

 11. ליאור הגיב:

  לא ציינת אם תעסקו גם במוזיקה לועזית (אוי, הביטוי הזה נשמע כל כך רשת ג' של שנת 89', עם שוש עטרי וטוני פיין) או באינדי ישראלי בלבד, שהרי למיטב ידיעתי ערוץ 24 עוסק רק במוזיקה תוצרת כחול-לבן. כי עם כל הכבוד לאינדי ישראלי, זו עדיין ביצה שמעט מאוד צפרדעים משכשכות בה, מה שאומר שלקראת סוף התוכנית השלישית תיאלצו לארח להקת שוליים שמנגנת שירי עם אוזבקיים באמצעות יוקליילי וחליל צד.

  בכל מקרה, זו ידיעה מאוד משמחת. מאז ירידת ה"מגזין" בהנחיית רן לוי ודפנה לוסטיג אין בנמצא תוכנית טלוויזיה שאוהבי מוזיקה אמיתיים (לפחות בעיני עצמם) יכולים לצפות בה מבלי לרצות לזרוק את המקלט מהחלון או להגר למדינה בה יש תרבות קצת יותר מפותחת. אוזבקיסטן, למשל.

 12. סטיבי הגיב:

  מזל טוב.
  אני אשפוט מה זה עשה, עושה או יעשה רק אחרי שאראה פרק
  (וכמו לא מעטים אחרים, זה יהיה רק אם זה יעלה לצפייה באינטרנט או משהו בסגנון).

 13. צחי הגיב:

  רק נקווה שיישאר לך עדיין זמן בשבילנו, אלה שלא צופים בטלויזיה בכבלים וממתינים כל השבוע ליום שבת..
  בהצלחה!

 14. יניב דיין הגיב:

  ממש עידן+
  בהצלחה!

 15. ללזרבוי התמים הגיב:

  לזרבוי, אני מניח שכעוקב על הבלוג, ודאי שמת לב שהרבה פעמים כותב הבלוג רמז שהוא רוצה תוכנית, לשדר, וכל מיני כאלה .
  זה טבעי ביותר.

  מה עוד טבעי ?

  בתוכנית יופיעו
  דויד פרץ
  עינב ג'קסון
  אולי ג'ואנה ניוסום
  אם יהיה מזל, יופיע בוני פרינס
  חיה מילר
  ירון יהוא

  והשמות הקבועים.

  (אגב, מה שלא עבד בפריים טיים . מיינסטרים, לא יחדור מהדלת האחרות)

  לינקים , קצת יהיה קשה להביא. יש את המינור שמראה יוטיובינם מצחיקים, עד שנמאס כבר מתינוקות וחיות, וכול מיני קאברים ליוטיובים.

  24 וסביבת קשת יהיו סביבה הכי אנטי לרעיון של הבלוג הזה, וזה יקבור את התוכנית, ואוטומטית את הבלוג.

  כל הכבוד.
  בהצלחה.

 16. משה הגיב:

  אינטרסים כלכליים זאת לא מלה גסה, וזו זכות להתפרנס ממשהו שאתה אוהב ומביא ברכה גם לאחרים.
  אישית אני מצטער. אני גר בחו"ל ודי נעזר בעונג לשמור על קשר עם מוזיקה חדשה וטובה.

 17. עמית הגיב:

  1. גלגלצ היתה פעם תחנת רדיו מחורבנת עם תוכנית טובה או שתיים (הקצה). היום הם השתפרו קצת והם סתם תחנה רעה, עדיין עם אותה תוכנית אחת מצויינת.
  2. כנל לגבי ערוץ 24 שהוא ערוץ שלעומתו גם גלגלצ של לפני 5 שנים היא סוגה עילית. אין בה ולו שניה אחת טובה, לפחות מהמעט מאוד ביקורים שלי שם, ממש במקרה אחרי זפזופ לערוץ 23.
  3. גם אם תהיה שם תוכנית טובה זה עדיין יישאר, עד לשינוי מהותי, ערוץ מחורבן עם תוכנית אלטרנטיבית שאולי תהיה טובה ואולי פחות – קשה לדעת. בטוח שלא עלה תאנה לערוץ הזה – הוא כל כך גרוע ששום דבר לא יכול לכפר על זה ולהפוך אותו לערוץ טוב (אלא אם כל לוח השידורים יהיה שונה).
  4. הייתי מתחבר יותר לשינוי כזה אם הוא היה בא בערוץ 2 או 10 או ערוץ 24 של פעם או…בערוץ 24 זה באמת נראה כמו משהו מאוד מוזר עבור "עונג שבת". אני בטוח שגם עורכי ומגישי התוכנית יודעים את זה. אבל מוזר זה לא אומר שזה רע. זה רק אומר שכדאי שתקחו בחשבון שיסתכלו עליכם ביתר ביקורתיות מאשר אם הייתם עושים את זה בסתם ערוץ מסחרי.

  4. באופן אישי אני אוהב את שיטוטי המוזיקה שלי לאט לאט עם האוירה של שישי בלילה אחרי שכל המשפחה ישנה – מן אתנחתא שבועית שלי עם עצמי והדברים שאני אוהב.
  לא רק מוזיקה בעניין אלא גם הרבה אתרי תרבות אחרים שאינ ניגש אליהם באופן קבוע ומתחיל לצאת מהם למסעות במקומות חדשים.
  5. את עונג שבת אני קורא בד"כ פעמיים: שיטוט ראשוני בשבת בבוקר כשאני קם עם הילדים ואשתי ישנה. כוס קפה, הם משחקים לידי ואני מרפרף לי בעונג. בשבת בערב, שוב בלילה אני כבר נכנס יותר לעומק – מקשיב בודק וחוקר.
  6. ואת כל זה סיפרתי כדי להגיד שאני מקווה מאוד שהתוכנית תהיה טובה אבל בד"כ אינ צריך דברים כאלה בקצב שלי. תוכנית של שעתיים כל שבוע שכוללת הרבה דברים שהם פחות קליטים (ובזה כוחם, אבל עדיין צריך קצת אישי ואיטי כדי להכנס אליהם) זה משהו שפחות מדבר אלי. אם זה יעסוק לא רק במוזיקה אז יש סיכוי גבוה יותר שאני אתעניין.

  וכל השיחות האישיות בין חברים – לדעתי ראוי שלא יהיו כאן…אבל זו רק דעתי.

  כך או כך – שיהיה בהצלחה.

 18. mary הגיב:

  זה יהיה נחמד שתהיה תוכנית טלויזיה על משהו שהא קצת פחות מיינסטרימי, לא שאני בישראל ולא שיש לי טלויזיה. זה משהו שכל מדינה צריכה ולמרבה הצער, בדרך כלל אין, גם במקומות גדולים ורחבים יותר מישראל. למרות שהרלוונטיות של טלויזיה היום היא הרבה פחות חשובה מלפני כמה שנים.

  אבל דמיינו את הקטעים שיועלו ליוטיוב אחר כך! ויתלנקקו ביניהם לנצח!

  אני מקווה שהבחירות יהיו מגוונות. כי כמו שכבר ציינו לפני, יש 10-20 שמות שגיא מאוד אוהב וכאלה שלא, או כאלה שפחות. עליי אתם יכולים לוותר, זה בסדר, אני בלאו הכי לא מוסיקה ישראלית כשרה.

  אם זה יהיה בטלויזיה בזמן הביקור שלי, באמצע מאי. אצפה!

  🙂

 19. בת דודה של הגיב:

  אני לא יודעת אם זה יתאים או לא,אבל הנה בכל מקרה:
  הוא ישראלי, והוא שר באנגלית:

  http://www.myspace.com/musicshak

 20. מזל טוב גיא!
  פרגון מלא

 21. איה הגיב:

  מזל טוב! שיהיה בהצלחה, תמיד כיף לשמוע על אנשים שמצליחים למצוא דרכים להרוויח כסף ממה שהם הכי אוהבים לעשות (ועושים כבר המון זמן, בלי קשר ליכולת להתפרנס מזה).

  גם לי אין טלוויזיה, ואני לא חיה בארץ אבל גם אם הייתי סביר להניח שלא הייתי צופה בתכנית.

  ולכן מה שמעניין אותי באמת היא האם העונג ימשיך להתפרסם במתכונתו העכשווית?

 22. פרנק הגיב:

  אלה חדשות מדהימות, ואני לא מבין בכלל מה קשור כל עניין ההתמסחרות. צריך שיהיה אינדי ישראלי בטלוויזיה הישראלית. התחום הזה צריך ייצוג, ותכנית של שעתיים מידי שבוע נשמעת כמו חלום שמתגשם ולא משנה באיזה ערוץ זה משודר. עושים פה המון מוסיקה שלא מגיעה למספיק אנשים, מה גם שהתיעוד עבור הדורות הבאים הוא חשוב בעיניי לאין ערוך.

  המון בהצלחה!
  אמתין בסבלנות לתכנית הראשונה.

 23. עידו הגיב:

  אחד באפריל?
  אם לא – וואו.

 24. אייל הגיב:

  אם זה אמיתי – אין דברים כאלה, כל הכבוד ותעשה אותנו גאים; אם זה לא אמיתי, וואלק תאמין לי אתההה

 25. יונתן הגיב:

  1 באפריל היום, לא?

 26. אורי גינוסר הגיב:

  כמה שיותר אנשים ששומעים את המוזיקה הנפלאה שיש לך להשמיע, יותר טוב.
  שאפו על המאמץ והיוזמה, ואני בטוח שכשיצא לי לצפות אני אהיה מבסוט.

  כל עוד זה לא יפגע בתענוג של העונג, כל המוסיף מעשיר!

 27. גוג ומגוג הגיב:

  לזרבוי. אתה צודק ואדיוט כאחד. צודק שזה מסחור אדיוט שלא לקחת כסף מחברות חומסות כמו אורנג למשך שנה. לפחות היו משקיעים קצת כסף במשהו טוב

 28. שירה ז' הגיב:

  צר לי אבל כל העניין מסריח לי מאחד באפריל

  נדבר מחר
  🙂

 29. לא. לא קונה את זה. זה הכל מתוסרט ומתוכנן מראש. במיוחד בשביל היוםף הבנתי את זה ועליתי עליכם.
  יש פה כל כך הרבה דברים שלא נכנסים למשוואה. מה הקשר בין מוזיקה24 ועונג שבת? כאילו מה? אפילו אם מוזיקה24 חרד למה שעתיד לבוא בצורת ערוץ חמסה שיישב לו על הצוואר ויגנוב לו את כל הרייטינג של הים-תיכוני. אבל מה קשור גיאחה וטלוויזיה? הזיפים האלה עוברים HD? בחייכם, כאילו שלא שמתי לב שהיום זה אחד באפריל… נכ… נכון?

  רגע, אתם לא עובדים על כולנו? הקטע עם לזרבוי נכתב מראש, נכון? נכון? רגע אחד…
  זה אמיתי! אתם באמת הולכים לטלוויזיה! ווהו! איזה כיף, סוף סוף סיבה לצפות בערוץ הזה עם סאונד! הידד! וכן, זה דווקא די הגיוני שמוזיקה24 ינסה להכניס עוד נדבכים לתוכו, ולו ורק כדי להצדיק את קיומו ביום שהקרב על הקהל יתחיל (כאמור, ערוץ חמסה באפיק 25 וכו'). איזה יופי! אני רק מקווה שכדי למשוך קהל לא תפילו ביקיני בשידור חי, כי זה עובד רק פעם אחת. באמת.

  ושוב, מזל טוב לכם ולכולנו!

 30. אורן הגיב:

  שלוש אפשרויות:

  1. זה אמיתי (ואם כן – בהצלחה!).
  2. זו מתיחת 1 באפריל ואף אחד לא חשב על זה (לא סביר).
  3. זו מתיחת 1 באפריל וגיאחה מוחק תגובות שמדברות על זה בשביל לא להרוס את הבדיחה (ובצדק).

  כל שלוש האפשרויות מוצאות חן בעיניי 🙂

 31. אורן הגיב:

  פתאום אני רואה שהתגובות האחרונות דווקא כן מדברות על 1 באפריל :-\

 32. מיכל הגיב:

  לא הייתי בטוחה, אבל התגובה של לזר כבר לגמרי דחפה אותי בכיוון – אחד באפריל שמח?

 33. עמית הגיב:

  אבל אי אפשר לכתוב "תזמון גרוע" ואחרי לכתוב שזה 1 באפריל…

  בכל מקרה היה משעשע.

  כל טוב.

 34. EB הגיב:

  אחלה מתיחה!
  גם אני האמנתי קצת, כנראה כי באמת יש תקווה שאיזה רעיון כזה יוציא את ערוץ 24 מהביצה האיומה שבה הוא שקע

 35. פרנק הגיב:

  הלוואי שהמתיחה הזו תהפוך לתכנית טלוויזיה אמיתית. ובהמשך לתגובות של חלק מהכותבים שהם לא רואים/אין להם טלוויזיה/לא גרים בארץ: אני לא רוצה להגיד שרוב הצפייה בטלוויזיה עברה למסך המחשב (או באמצעות המחשב על המסך הדק בסלון) אבל זה בהחלט הכיוון שאליו אנחנו הולכים. כדי שהתכנית תגיע לכמה שיותר אנשים, כדאי שהיא תהיה מוצעת להורדה/צפייה בסטרימינג. זה מוציא אותנו ממגבלת לוח הזמנים שבו כל אחד יכול/רוצה לראות את התכנית האהובה עליו בזמנים שונים, וגם נותן את האפשרות ללכת אחורה ולראות את כל מה שפספסנו. ומכל מקום בעולם.

 36. עינת הגיב:

  ממש אהבתי את הבילד-אפ בטוויטר, גאוני, על הבוקר ראיתי את ההודעה הזו והסתקרנתי…

  אבל מהר מאוד הבנתי שאין לזה סיכוי – עכשיו לעומת זאת, להשוות בין הריטינג של ההודעה הזו בבלוג 'מסכן' לעומת הרייטינג של הערוץ – הם צריכים לשקשק 🙂

  מתה עליכם, תמשיכו לבדר.

 37. אביב נ הגיב:

  איש יקר מזל טוב מטוב!! אוהב אותך הרבה ואני סומך על הלב הרחב שלך אין לי ספקות!

 38. אביב נ הגיב:

  יופי דביל
  🙂 קלטתי מאוחר

 39. טל ואורי הגיב:

  גיאחה – קודם כל ברכות מקרב לב. שיחקת אותה

  זו הזדמנות לפרגן על השנים שהענקת לנו עונג – גילינו אותך במקרה, לפני כ6 שנים, זוג סטודנטים בשדה בוקר שלא הייתה לנו קליטה לרדיו ולא הייתה טלוויזיה והעונג עוד היה בשרת. המון מוזיקה ולינקים כיפים, דיסק של קותימן ובעיקר האירועים שהכי מחכים להם בשנה – פסטיבלי אינדינגב ויערות מנשה (אליהם מגיעים כבר עם הילדים….. )

  לגבי ההתמסחרות – כמי שרואים שהזמן אינו נעצר, תינוק הופך לבעל דעה והצרכים משתנים גם הם, מאחלים לך שלא תתבלבל ותסונוור מאור הזרקורים ותשמור על המהות של אהבת המוסיקה והעקרונות שהנחו אותך לאורך הדרך.

  בתור תושבי פריפריה מובהקים (מעולם לא חייתי באזור חיוג 03) חשתי חיבה לעובדה שלא הרגשתי מופלית עקב כך ואני מאחלת לך שתעביר תחושה זו גם בתכנית, לא רק מדינת תל אביב.

  מכיון אין לנו כבלים כך שנמשיך לעקוב אחר מעלליך בבלוג זה…(הוא ממשיך, נכון?!?)

  ב ה צ ל ח ה !

 40. טל ואורי הגיב:

  טוב
  פאדיחה
  אכן
  בגלל שהשארתי את חלון התגובה כל כך הרבה זמן
  אז מה
  בכל זאת תודה

  (שיתגשמו כל משאלותיך)

 41. רייצ'ל הגיב:

  לפני שנכנסתי לפה חשבתי לעצמי שנמאס לי ממתיחות אחד באפריל, שאני מזמן כבר לא קונה אותן ומקסימום מעריכה את היצירתיות. אבל נראה לי שאם הייתי נכנסת לפה לפני שפורסם הדיסקליימר זה היה בדיוק ברגע של שכחה מהתאריך והייתי נופלת בפח, לפחות עד התגובה השניה. כבוד.

 42. Gong הגיב:

  מסיבה מסוימת, או אפילו הרבה סיבות, וגם הפוסט של ה-1 באפריל גרמו לי לחשוב על מה שתמיד פחדתי ממנו. תמיד קינן בי הפחד שיום אחד העונג לא יהיה יותר שלי (ושל אלפי העוקבים?). מאז שגיליתי את העונג לפני כמה שנים טובות, ראיתי אותו גדל וגדל למימדים אחרים וראיתי את גיאחה מתפתח להרבה כיוונים. תמיד הרגשתי פה אינטימיות שפחדתי שתעלם בשלב מסוים.

  פוסט המתיחה הזה גרם לי לחשוב שהנה העונג איבד את האינטימיות שלו. אני מניח שזה באמת יגיע בסופו של דבר. המקום הזה, שפתח אותי לכל כך הרבה כיוונים, שהכיר לי כל כך הרבה מוזיקה טובה, שעליו לא סיפרתי אפילו לחברים כדי לא לאבד אותו, יהפך יום אחד לנחלת הכלל. עצוב.

 43. גיאחה הגיב:

  תגובה מעניינת, גונג.

  מהצד שלי אני רואה את זה קצת אחרת, אני מניח. בתור מי שעושה בעונג שבת כל מה לעזאזל שמתחשק לו, אני תמיד הרגשתי שהאתר הזה הוא בעיקר שלי. ברור שהוא לא שווה כלום בלי הקהילה שלו, והאינטימיות היחסית כאן נובעת הן מהגודל של הקהילה (שהיא גדולה מאוד, אבל קהילת המשתתפים\מגיבים הקבועים היא די קטנה וקבועה, ולפיכך משפחתית), והן מההתמסרות שלי אליה.

  אני מניח שכן, יום אחד יקרה אחד מהשניים: או שהקהילה תגדל מדי וכבר לא תהיה תחושת אינטימיות (יש האומרים שזה כבר קרה, ואני מניח שזה תלוי בהגדרה של כל אחד לאינטימיות), או שפשוט יימאס לי לכתוב את העונג שבת כל שבוע בלי קשר (או שהאינטרנט ייסגר, או שאני אמות בתאונת אילוף אריות ביזארית, או משהו). האתר הזה הרי לא יימשך לנצח.

  מה שכן, אני לא בטוח שאני מבין את הקשר בין לגלות במקום מסוים הרבה מוזיקה חדשה וכיוונים חדשים, לבין מידת האינטימיות שלו. אני הכרתי המון מוזיקה טובה מ"הקצה", ומ-88FM, וממגזין Paste, ומ-MTV, למען השם. אף אחד מהם לא היה אינטימי, הם היו שייכים לכל מי שרק חפץ בהם.
  אז אני חושב שאני לא לגמרי מבין את היחס שלך לעניין האינטימיות, אולי?

 44. Gong הגיב:

  גיאחה, האינטימיות לא קשורה לכמות המוזיקה שהכרתי כאן או לעולמות שהבלוג פתח לי, זו היתה רק עובדה שציינתי. האינטימיות נובעת מהבלוג עצמו והתחושה שהוא יוצר אצלי, מהידיעה שאני מביא מכאן דברים חדשים לחברים שלי, מהישיבה שלי לבד מול המסך בידיעה שזה זמן האיכות שלי בלבד. ואולי מעוד כמה סיבות שאני לא יודע להסביר…

 45. עידו שחם הגיב:

  חזק! מצטרף לאלה שאומרים שזה היה יכול להיות מגניב אם אשכרה היה מתממש משהו שכזה, תכנית קאלט בלב המיינסטרימיאדה של ערוץ 24, סוג של רטרו לתכניות המוזיקה של הניינטיז. בטח יהיה לזה רייטינג אפסי, ובכל זאת זה יכול להיות מגניב, להביא קול אחר לטלוויזיה מהצעקנות של הטלוויזיה הישראלית.

 46. אלי השמן הגיב:

  חבל שזה לא.
  מצד שני אני בהחלט מסתפק בגירסא הנוכחית של העונג.
  דש!

 47. גילי כהן הגיב:

  היי אתה, תודה על כולך,
  השבוע יצא לאוזני כל אלבום של אחת היוצרות המוכשרות בארץ, מעיין הירשביין, אולי כמה מילים כאן ?
  http://maayanhirschbein.co.il/

  שבתשלומתיקות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *