30 במאי 2010

הזמנה: ערב מחווה גיגאנטי לפיקסיז + מחווה עדינה ל-Iron & Wine

לא באותו ערב, חלילה. שני ערבי מחווה נהדרים צפויים לנו בשבוע הקרוב, ובהפקה של שניהם אני מעורב, אז אני מרשה לעצמי להזמין אתכם ביד רחבה. בואו. יהיה אדיר ממש.

המחווה הרועשת:

טוחנים פיקסיז

אני מת על הפיקסיז. מי לא מת על הפיקסיז? אם אתם לא מתים על הפיקסיז, משהו אצלכם מקולקל. אלה הפיקסיז! האנשים שבלעדיהם הניינטיז לא היו מלאים בגיטרות, שבלעדיהם קוּל היה קצת פחות קוּל, האנשים שנתנו לנו המנונים אדירים ושינו את הרוק לנצח, האנשים שנתנו לנו את קים דיל!הפיקסיז!

הפיקסיז מגיעים עוד מעט לגני התערוכה, וסביר להניח שנלך ונשתה בירה ונקפוץ ונרגיש למשך שעה וקצת כמו בגיל 14. אבל כפי הנראה, זה יהיה יותר שכנוע עצמי מאשר עוצמת הרוקנ'רול. הפיקסיז כבר מבוגרים, מסוכסכים, עושים את זה לגמרי בשביל הכסף ולא ממש טורחים אפילו לזוז על הבמה.

לכן עונג שבת, בשיתוף "טחונים במערכת" (תכנית הרדיו הירושלמית) גאים להרעיש ולהציג את טוחנים פיקסיז, ערב מחווה ישראלי לפיקסיז, שינסה להזכיר לכולנו איך השירים של הפיקסיז ראויים להישמע על הבמה: מלאי זיעה ומרץ, נעורים ורעש.

זה יקרה באוזןבר התלאביבי ביום חמישי, 3 ביוני, החל משמונה וחצי ועד סוף הלילה. עשרה הרכבים יעלו על הבמה לנענע את הפיקסיז בגרסאות המיוחדות שלהם: אלקטרה, חיה מילר, דפנה והעוגיות, שני\אחרון\אוקטובר, כל החתיכים אצלי, גון בן ארי, דיוויד בלאו והגוד בנד, Drunk Machine, Glen Oyster Band ואבישי אפרת עם יוני אפרתי. או יה! ככה עושים ערב.

אז מה נשאר לכם לעשות? רק לאשר הגעתכם בפייסבוק, להזמין כרטיס מראש כל עוד נשאר, להגיע לאוזןבר בחמישי בערב ולקפוץ כאילו אנחנו ב-1990.

המחווה השקטה:

צריך הרבה ביצים כדי להרים ערב מחווה לאמן שאתה מעריץ, כשכל הערב על כתפיך. במיוחד כשמדובר ביוצר כל כך אהוב ומיוחד כמו סם בים, המכונה Iron & Wine. טל כהן-שלו הוא אחד הזמרים הצעירים שאני הכי אוהב בארץ. יש לו קול מיוחד, כישרון נהדר, והוא מכיר את המורשת המוזיקלית שהוא ממשיך ויודע לעשות לה כבוד, כמו בערב הזה, ברזל ויין: טל כהן שלו שר Iron & Wine, שהוא כפי הנראה ערב המחווה הישראלי הראשון ל-Iron & Wine.

אם אתם אוהבים את Iron & Wine, קשה לי לדמיין סיבה שבעטייה תפספסו את הערב המיוחד הזה. אם אתם לא אוהבים את Iron & Wine, אני קצת מצטער בשבילכם. אם אתם לא מכירים את Iron & Wine, עשו לעצמכם טובה והתחיל להאזין. בקשב רב, בסבלנות וגם למילים. סם בים הוא אחד האמנים ששווה להאזין להם ברוב קשב, ובתמורה הם נכנסים לך ללב ולא יוצאים משם לעולם.

זה יקרה ב-6.6 ב-20:30, גם כן באוזןבר. האירוע בפייסבוק כאן. נתראה שם!

12 תגובות על “הזמנה: ערב מחווה גיגאנטי לפיקסיז + מחווה עדינה ל-Iron & Wine”

 1. מיכל ישראלי הגיב:

  ורי קול! שניהם!
  ראיתי את איירון אנד ויין בתנאים הכי לא מתאימים לראות אותו, לצערי. אולי הערב הזה יהיה חוויה מתקנת

 2. אורנה הגיב:

  נראה לי שמן הראוי שתיתן גם לינק ל"טחונים במערכת", לטובת מי שלא מכיר.

 3. גיאחה הגיב:

  צודקת בהחלט, אורנה!

 4. מיס בוז'רסקי הגיב:

  אם במקרה במקרה אני אספיק לסיים לארוז ועוד יהיו כרטיסים ביום חמישי בשמונה בערב, אני אשתדל להגיע לפחות לחלק מערב המחווה לפיקסיז (במיוחד בהתחשב בזה שאת ההופעה עצמה אני מפסידה). אם לא – תהנו המונים, אין לי ספק שיהיה מוצלח ביותר.

 5. אפילו עז הגיב:

  מי עצב את הפלאיירים?

 6. גל. הגיב:

  זה הולך להיות אדיר!
  (שניהם!)

 7. שיאון הגיב:

  לא חבל שכל האנשים הנחמדים הללו ישירו 'ביצועים' לשירי הפיקסיז? שישירו את השירים שלהם, שישירו שירים של חלב ודבש, שישקיעו מחשבה במבנה/מילים/מלודיה/קונטרפונקט(איך אומרים בעברית?)/הקשר/שיפסיקו להתאמץ להראות לא מתאמצים ואז אולי יהיו סוג של פיקסיז משל עצמם. בלי ללכלך. מי אלה כל הלהקות עם השמות החמודים שיחקו את המוזיקה השמיימית של שלי מ-1991? לילה טוב כבר 21:00 ואני זקן.

 8. פרנק בלאק הגיב:

  ומי שרוצה, מוזמן ב1 בלילה לבא לראות את להקת המחווה לפיקסיז – דוליטל. הלבוש הסאונד הקול וכל. שווה! הלילה 3-6-2010 בסאבליים סלמה 40 ת"א.

 9. פרנק בלאק הגיב:

  התכוונתי סלמה 53…

 10. מיכל הגיב:

  אין לי מילים לתאר את הרצון העז והכיס הריק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *