5 בינואר 2010

ספירת העונג: חיפה לא מחכה לאף אחד (חוץ ממנו)

[מאת: ברברוסה]

sfiratbarקמתי מעט לפני ולא קיוויתי לחזור עם כלום מלבד 5 עגבניות ואולי קצת כוסברה כשיצאתי מהדירה שלי ברחוב הנמל אשר בעיר התחתית בחיפה.

השעה הייתה כמעט תשע בערב וקיוויתי שהערבי בפינה עדיין פתוח – הוא לפעמים נשאר עד מאוחר.

בדרך לשם, לא לפני שכמעט נהרגתי בקפיצה מעל שלולית ענק מטונפת, עברתי מחוץ ל"קפה למיץ'". הדלת של המקום הייתה פתוחה למחיצה, וכשעברתי ליד שמעתי קול מוכר בוקע מבפנים. זיהיתי מייד, אך סקפטי, או ליתר דיוק שלילי מטבעי, סירבתי להאמין. נכנסתי.

למי שלא מכיר את "קפה למיץ'", מדובר במקום לא הרבה יותר גדול מהסלון שלכם, עם שלושה שולחנות רעועים, מפוזרים ממול לבמה מטר וחצי על שניים שמוגבהת ב-10 ס"מ מעל כולם, ובר עלוב, גם למראה, ובעיקר במבחר שלו, בצד החדר.

אחרי שניים וחצי צעדים לכיוון הבמה, כשהצלחתי סוף סוף לראות משהו מבעד לענן העשן הסמיך שהתנדנד במרכז החדר כאילו עמד להוריד מבול בכל רגע, גיליתי לתדהמתי שזה אכן הוא – טום וויטס, ישוב ליד פסנתר על הבמה ב"קפה למיץ'" בעיר התחתית בחיפה, נותן מספר מ-"Closing Time"!


טום ווייטס באיזור חיוג 04

מסתבר שהקרקס היה בעיר בדיוק באותם ימים, משום שהמקום היה מלא במרימי משקולות, מאלפי אריות וליצנים, שדיברו ביניהם והרעישו, כאילו שהיה זה ערב כישרונות צעירים בקפה.

כנראה שעמדתי שם בהלם די הרבה זמן משום שבאיזשהו שלב הרגשתי מכה בגב התחתון, וכשהסתובבתי ראיתי גמד, ישוב על ברכי אישה גדולת מימדים, שצעק לי משהו שנשמע כמו "תעוף לי מהעיניים", רק שזה היה ברומנית.

ההופעה נמשכה קצת יותר משעתיים, ואין לי מושג מתי היא התחילה. טום נתן ממיטב הלהיטים ועוד כמה שירים שלא הכרתי.

בסוף, ואם לחלק הזה לא תאמינו אני נשבע לא לכעוס, ניגש אלי טום והזמין אותי למשקה (!). אני, בכל מקרה, הייתי יותר מופתע מכם, בזה אתם יכולים להיות בטוחים! הוא הזמין וויסקי (כמה אופייני), ואני, שעוד לא הכנסתי כלום מאז שקמתי, שתיתי תה ירוק. כשהתחלתי בהתלהבות לספר לו כמה שאני נהנה מהמוסיקה שלו ומה היא עושה לי, הוא עצר אותי ואמר לי שהוא מעדיף לא לדבר על עבודה. אז קשקשנו איזה שעה, קצת על הסכסוך וגם על "כוכב נולד". מסתבר שהוא הגיע עם המשפחה הצרפתייה של אשתו לסופ"ש בנתניה.

אנחנו בקשר עד היום.

[עוד חלום על טום ווייטס – גם בספירת העונג של אתמול]

לכל הקטעים שפורסמו ב"ספירת העונג: הופעת החלומות"

phshl9600מהי הופעת החלומות שלכם? קפצו להזמנה לספירת העונג ושלחו את הפנטזיה שלכם. ספירת העונג תרוץ כאן מדי יום חול עד אמצע ינואר, ושלושה מהכותבים יזכו באוזניות פיליפס שכאן בתמונה מימין. יש גם תקנון, כמו אצל הגדולים. רוצים עוד? באתגר האוזנית של פילפיס במאקו יש גם כרטיס זוגי להופעה באירופה. עקבו אחרי הטוויטר של פיליפס ישראל כדי לא להחמיץ עוד הפתעות, ואחרי הטוויטר שלי כדי לא להחמיץ את השטויות שאני כותב שם.

3 תגובות על “ספירת העונג: חיפה לא מחכה לאף אחד (חוץ ממנו)”

 1. מלוסינקי הגיב:

  אני מבינה שהחלטת על ליין של פנטזיות מוסיקליות.
  זה חמוד.
  יש מצב לתיאור של המפגש המקרי (העתידי כמובן) שלך עם החבר'ה מסיגורוס
  או איאן בראון? טריקי אולי?

 2. Calvin הגיב:

  Melanie Jane
  Oh, feel the pain
  lonely
  lonely

 3. אומרים הגיב:

  נראה לי שגם אני ההייתי בהופעה הזאת, פגשתי שם בחורה ממש דיברנו אבל לא לקחתי טלפון, אם את קוראת את זה תיצרי קשר… לבשתי חולצה לבנה עם פסים… דיברנו על בואי…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *