30 באוגוסט 2006

ספירת העונג: הפוסט האחרון

[כותב: exit_from_here]
מה זה ספירת העונג? הסבר בראש הבאר השמאלי.
[מילות סיום לפרויקט, בסוף הפוסט]

איזה אמן צריך להופיע בארץ?

כשמדברים על אמנים שצריכים לבוא ולהופיע בארץ, צריך לראות מי באמת חשוב שיגיע – האמנים הרגילים שיעלו מן הסתם בפוסטים במהלך הזמן (או שלא, אנחנו בעצם מדברים פה על הקהל של השרת…) יהיו לרוב אמנים עם מוזיקה מצויינת, האהובה במיוחד על הכותב קצר המזומנים והזמן לנסוע לראות אותו מופיע.
אבל אני אומר, בואו ניקח אמנים בעלי משמעות גם לתרבות ארצנו, כאלה שהשפיעו על המוזיקה הישראלית, שטחנו אותם ולא רק בגלגלצ, ואני לא מדבר על פינק פלויד, הייתי מסתפק ברוג'ר ווטרס אבל לא מדברים על זה עד יום מותי בערך, נקודה כאובה.
אנחנו צריכים אמן שמקושר להרבה אחרים, כדי שייתן מבחר של שירים ולא רק לאוהביו. אחד שיש לו שירים שקטים וגם רועשים, שמתאים לכמה שיותר אוהבי מוזיקה. מי שאני מדבר עליו כבר הגיע לביקור בארץ, למעשה, הוא עלול לבקר ברחוב שלכם ברגעים אלו ממש, אם אתם גרים במקומות המתאימים.

אני יודע, אמנם גיאחה יקיר לבנו ביקש להביא אמנים שכף רגלם לא דרכם באחרונה בארצנו, אמנים שהסיכוי שיגיעו אינו גבוה ועלינו לפנטז ולהזות בחלומותינו על הופעה פרטית ל-80 אלף איש בירקון או 500 בבארבי – ביקש וחשבתי, וחשבתי, וחשבתי אך עלה לי בעיקר שם אחד של אמן שחשקה נפשי נואשות בהופעה שלו בארצנו ויסלח לי גיאחה אם בכלל יאשר את הפוסט המדובלל זה.

עבדכם הנאמן אינו משומעי הלועזית הכבדים. יש אמנים שאני מאוד אוהב שאינם ישראלים, אך מה אעשה והמוזיקה אליה אני מתחבר בעיקר היא ישראלית, תהיה בשפה אשר תהיה. ובביצות ארצנו הקטנטנות כבר שנים שלא הופיע אחד מגדולי זמרנו ויוצרינו (לא אבי ביטר, הוא הופיע בחתונה שלי). אם לא הבנתם כבר לאן אני חותר, ועדיין לא זנחתם אותי, אני מדבר כמובן על אריק איינשטיין.

תחשבו לשניה, בלי אפקטי עשן ותאורה, אריק אינשטיין עולה לבמה עם הרכב אשר יבחר, בצירוף שלום חנוך לפרקים, מבצע את השירים האהובים המוכרים והמוכרים פחות. אז בשבילי, לא צריך דיוויד גילמור, דפש מוד או סילבר ג'וז, תנו לי את אריק איינשטיין וגיטרה.

להורדה: "Oh me" [הגירסה האנגלית ל"טוב לי"]

[ביקורות בשרת העיוור | קנייה במוזיקה נטו]

תודה עצומה לארבעים (!!!) הכותבים שהשתתפו בפרויקט הזה, שהייתי בטוח שייכשל אנושות כשהעליתי את הרעיון, והצליח מעבר לחלומותיי הפרועים. אלה היו חודשיים מדהימים, ולאור ההצלחה, אתחיל לתכנן מבצעים דומים נוספים. תרגישו חופשי להציע רעיונות!
מי שמוכן לעזור ולתרגם כמה מהקטעים לאנגלית, אנא פנו אליי במייל, אני מבטיח למצוא דרכים לשלוח את הקטעים הנבחרים לאמנים, או לפחות להנהלה שלהם. ניפגש בפרויקט הבא, ושוב תודה לכולם!

19 תגובות על “ספירת העונג: הפוסט האחרון”

 1. דור.א הגיב:

  סיום ראוי לספירת העונג. גם הרעיון וגם הביצוע.
  ישר כח!

 2. יובל הגיב:

  סיום מרגש, אני מבטיח לנסות לתרגם את הקטע שלי לאנגלית לפחות (אינטרפול) וגם את פרל ג'ם וגם את פרושיאנטה שלא נכנס 🙂 ועוד כל מיני, העיקר לשמר את הפרויקט המדליק ביותר הזה! ישר כח, ואולי כדאי לעשות אותו שנתי 🙂
  ברכות!

 3. kavod הגיב:

  תודה רבה על הפרויקט המושקע:)

 4. mubutu הגיב:

  תגובה לפוסט עצמו – הלואי והוא היה עושה הופעה, אבל עד כמה שאני יודע יש לו בעיה בעיניים שמונעת ממנו להופיע (בגלל התאורה).
  אולי דווקא בגלל זה הפוסט הזה מתאים לספירת העונג- עוד חלום שהסבירות שיקרה לא גבוהה מדי.
  ולגבי ספירת העונג בכלל – זה פשוט היה סבבה של רעיון .

 5. אסף אנטמן הגיב:

  אריק, המלך אריה, עקצוצים של עונג רק מהמחשבה לראות אותו מופיע (עם יוני רכטר בתור אורח), יופי של פוסט, ויופי של פרויקט יצא פה.

 6. מצטרף הגיב:

  למחמאות על הפוסט וגם על הפרוייקט (שבאופן טבעי היו בו כמה פוסטים חלשים). פוסט מושלם לסיום.
  אני יודע שלאריק איינשטיין יש פחד במה נוראי, לא שמעתי את סיבת התאורה הדי מגוחכת…

 7. גיאחה הגיב:

  גם אני לא שמעתי על עניין התאורה. אני שמעתי שיש לו פחד במה שבתקופת ההופעות הוא נהג לטפל בו בעזרת אלכוהול, ומכיוון שהוא לא רוצה לחזור לאלכוהול, הוא גם לא רוצה לחזור לבמה…

 8. Discord הגיב:

  לא בטוח שסיבת התאורה כל כך מגוחכת, הבנתי שהוא התחיל לאבד את הראיה בגיל די צעיר (אני מתבססת על 'חומר טוב' של יהונתן גפן). אולי זה גם מסביר את הפחד במה.

 9. בשרית הגיב:

  וואו-איזה פרויקט! היה נהדר ועדיין-משאיר טעם של עוד….
  תודה לכל העוסקים במלאכה:)
  הפוסט הזה הוא בהחלט סיום הולם!
  מעריכה אתכם הכותבים:)
  שלכם, שרית.

 10. המתנחל הגיב:

  ממש תודה על הפרויקט(רעיון וביצוע מבריקים)
  אח,ינשללה ש Badly Drawn Boy יקפוץ לביקור בזכות הפרויקט.

 11. candy הגיב:

  כל הכבוד!!!

 12. רנן הגיב:

  סוף טוב לרעיון טוב… 🙂

 13. שמעון טהר הגיב:

  עצם המחשבה שהוא יחזור להופיע עושה לי צמרמורת
  אריק איינשטיין הוא ארץ ישראל האמיתית בשבילי.
  הלוואי והוא יחזור להופיע, ואפילו רק להופעה אחת .

 14. mubutu הגיב:

  פתאום חשבתי על זה שאם כבר מתרגמים ושולחים לאמנים בחו"ל, אז למה לא לספר לאריק אינשטיין על הפרויקט ולשלוח לו את הפוסט האחרון?
  אפילו אם לא תצא מזה הופעה לפחות שירגיש טוב- מגיע לו!

 15. גיאחה הגיב:

  בהחלט נעשה זאת!

 16. הוהו הגיב:

  אולי צריך להקריא את הפוסט הזה ואז לשלוח לו, אם יש לו כזאת בעיה בעיניים?
  (סתם…)

 17. ערן הגיב:

  אוסף הכשרונות שכתב את הפוסט הזה ביטא בצורה הטובה ביותר את הערכתי/נו לכשרון הענק הזה שנקרא אריק אינשטיין.האמן/ המאסטרו שעומד מאחריי יצירות מוסיקליות,תיאטרון וקולנוע,שתרם רבות לתרבות הישראלית על כל הבטיה בתוספת הומור מחודד ושמחת חיים.
  אני זוכר את עצמי מגיל 10 ועד היום(35) מחפש הופעה חיה או ארוע כלשהו שיגרום לי להנות קצת מהכשרון שלו LIVE, אך זכיתי להנות בינתיים רק מהופעה אחת. אני בטוח שכמוני יש עוד המון שהסתפקו בהופעה של אמן אחר וומזלנו ששלום חנוך נתן כמעט את התפוקה של שניהם ביחד,כי הרי הקריירות של שניהם כמעט זהות , אדרבא שהם חברים טובים וקרובים אז בואו ניתן גם לשלום חנוך את הקרדיט!!!!!!!!
  יישר כח אריק, מצפה ליום בו אראה אותך LIVE!!!!!
  המשיכו בעבודתכם הנפלאה ובפרוייקטים המעניינים שלכם!

 18. shovatz הגיב:

  זה קצת מפוקפק. או יותר נכון, הציפיה להינות מהופעה של אריק איינשטיין בשל השירים הישנים האלמותיים שלו, הינה אשליה צורבת. שכן, ידוע כי הופעה, כמו כל דבר בימינו, עומד מאחוריה שיקול כלכלי, קרי קידום מכירות. אולי אני אישית נוסטלגית מדי, אבל אני לא חושבת שאיהנה יותר מדי בהופעה שלו, שהוא בוודאי ישלב בה לרוב שירים מהאלבום החדש, או האלבומים האחרונים.
  מה לעשות, לעולם לא אזכה לראות את שלום ואריק הצעירים מבצעים את "פראג" בחוף מציצים באופן ספונטני כאות מחאה. נו, שוין. בינתיים יש לנו את מתי כספי.

 19. גיאחה הגיב:

  הפוסט נשלח למנהלת האישית של אריק איינשטיין, ומי יודע, אולי עוד נקבל תגובה מהם 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *