3 באוגוסט 2006

ספירת העונג: Sufjan Stevens

סופגן! [כותבת: קארין]
מה זה ספירת העונג? הסבר בראש הבאר השמאלי.

המדינה ה-53 – ישראלנד

סופיאן סטיבנס הוא בדיוק האיש שהמדינה הקטנה והמשופמת שלנו צריכה. במכונת הזמן שבראשי (שהתגברה כמובן על בעיית מהירות האור) השנה היא 2017. סופיאן סטיבנס מגיע לארץ לשלוש הופעות חגיגיות במסגרת אלבומו החדש "ישראלנד". מאחר ובשנת 2015 הוכרזה ישראל כמדינה ה-53 של ארה"ב, סופיאן, הטרובדור האמריקני היחיד שנותר, החליט כי אין טובה מישראל לסיום פרויקט המדינות שלו ולעידוד המוראל הלאומי למיזוג תרבויות.

האלבום מכיל י"ג שירים שלוקחים את שומעיו למסע חם, לח וגשום לפרקים בנפתולי ההיסטוריה. חלקי האלבום תואמים את מזגי האוויר ומשבי הרוחות שלאורך קו האורך של המדינה הקטנה. השירים הראשונים משתרבבים בהרמוניה ברוח מדברית חמה, נעימה ומשכרת ועוסקים בפשטות הבן גוריונית ("פולה הכינה לי קוצמוץ", "בואו לבאוהאוס שלי") ובמרחבי המדבר הכתומים-צהובים-חומים המאוכלסים בירוק של עצים אקראיים וכ"כ משמעותיים ("ראיתי את עץ הדעת באופקים"). האלבום ממשיך וסוחף אותנו בביצועים מרגשים במקצבי ניו-פולקה למרכז הלח. שירים כמו "הרצל הוא המשחרר האמיתי ולא לינקולן", "הכותל בידינו", "מה ה' עושה באייר?" ו"ים ה' הוא בעצם אמריקני" יסחפו אתכם לימי 48 בנגינת בנג'ו חודרנית.

השירים שמסיימים את האלבום עוסקים ברוחות הצפון הקרות. "נפוליאון היה הצרפתי האמיתי בעכו" ו"האם אתם עדיין בגטו, הו לוחמי הגיטאות?" יחשפו פיסות היסטוריה בארומה מרעננת של חלילים ולחנים מלאכיים. ההופעה תורכב מביצועים נאמנים למקור של שירי "ישראלנד" בהרכב נגנים נאמן למקור הציפור הלאומית של ירושלים. סופיאן וחברות הרכב הליווי יגדלו זקנים להעלאת הרייטנג וכהומאז' לאברהם. לא לפספס!

להורדה: "I saw three ships"

[ביקורות בשרת העיוור | קניית אלבומים במוזיקה נטו | אתר בית]

10 תגובות על “ספירת העונג: Sufjan Stevens”

 1. גיאחה הגיב:

  "האם אתם עדיין בגטו, הו, לוחמי הגטאות?" קרע אותי מצחוק, בעיקר כי זה יכול בקלות להיות שם אמיתי לשיר של סופיאן.

 2. קובילי הגיב:

  בשנת 95 שמעתי את HYPERBALLAD האלמותי של ביורק,ואז הבנתי שאני מאוהב. ואז קניתי את אלבומה השני,והבנתי שאני רוצה לחיות עם הקול הזה,וגם למות איתו אם אפשר.הבאים אחריו רק חיזקו לי את הדיעה,ומאז ביורק היא האומן המוערץ עליי. אני לא מצליח לשבוע ממנה,וכולם יודעים עד כמה היא יכולה להיות משביעה. עם זאת בשנה האחרונה התחלתי להבין שאני לא יכול לצפות ממנה להמשיך להיות הנאמבר וואן שלי,כי כוחה כבר לא תמיד במותניה,אלא בהוצאת מארזים שונים ומשונים שממחרזרים את יצירותיה.
  אז התחלתי לחפש מאהב/ת חדש/ה. ומצאתי אותו. ואני לא יכול להפסיק איתו.ואני לא יודע מה שלו אני יותר אוהב,כי אני אפילו אנג'וי מיי רביט.
  גאון הדור.האומן הכי מוכשר שפועל כרגע. אני מאוהב.

 3. קובילי הגיב:

  אה,ונו באמת? לתת שיר כריסמס בביצועו? יש בערך מאות שירים יותר מתאימים מזה בשביל לשכנע את הלא משוכנעים.
  השיר הראשון ב"-illinoiS" למשל.

 4. שי פישר הגיב:

  מתי המבצע הזה נגמר? (של ספירת העונג)

 5. גיאחה הגיב:

  שי – אני מקווה ששאלת את זה מחשש ולא ממיאוס 🙂 המבצע נגמר ביום האחרון של אוגוסט.

 6. demiculo הגיב:

  הפוסט הכי טוב שלא נכתב על ידי בועז פדידה. kudos.

 7. מצויין הגיב:

  הכי טוב שהיה פה עד עכשיו, נראה לי. ואני אפילו לא מתחבר לסטיבנס ולא מבין את כל ההמולה.

 8. Tyler Durden הגיב:

  הבחור אוברייטד בטירוף.

 9. נוּש הגיב:

  ספירת עונג מעולה במיוחד

 10. אוהד הגיב:

  סטיבנס נהיה טיפה בנאלי, דווקא מכיוון שהוא כל כך פורה, אבל אי אפשר להתווכח עם הכישרון שלו ועם המוסיקה הנפלאה שהוא יודע לנגן.
  פוסט יפיפה, דרך אגב. הצחקת אותי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *