21 במרץ 2010

עונג סשנז: האחים רמירז

זה לקח לי רק שנה וחצי, אבל בסוף זה קרה – פרויקט העונג סשנז חזר, ובענק! (לא מכירים את העונג סשנז? קראו פירוט על הפרויקט בתחתית הפוסט). וההרכב הראשון שחנך את העונג סשנז 2.0 הוא הרכב שכבר בגלגול הקודם של הסשנים רציתי לגרור אותו לאולפן, ועכשיו סוף סוף הגשמתי את חלומי. קבלו את…

אני כבר לא זוכר מתי הייתה הפעם הראשונה שבה שמעתי את האחים רמירז מנגנים, אני רק זוכר שזה הותיר בי רושם עמוק ובל יימחה. פחות בראש, יותר באגן. התערובת הנפיצה שלהם, שמערבבת קאנטרי-בלוז מצד הגיטרה של עוזי פיינרמן עם Fאנק-אדירים מהחצוצרה של ספי ציזלינג והתופים הסופר-גרוביים של איתן אפרת, גורמת לי לקפץ ולרקד בכל פעם שאני שומע את האלבום שלהם, או טוב מכך, רואה אותם בהופעה – חווייה שכל מי שנכח בה לא ישכח אותה במהרה.

בהתחלה נראו לי הרמירזים כעוד ענף בעץ ההולך וגדל של גרוב וFאנק ישראלי – אותו עץ שמאכלס גם את הדג נחש, קרולינה, קותימאן, התפוחים ועוד רבים – אבל עם הזמן הבנתי שהם אולי צמודים לעץ הזה אבל הם צומחים בכיוון אחר: השפעות האמריקנה השורשית שהביא איתו עוזי, והנגינה החופשית שמאפשר המבנה נטול הבאס של הלהקה השליכו אותם למערבולת סמיכה של רוקנ'רול, פולק, סרף, סול, קאנטרי, דיסטורשן, פיקסציה אנלוגית ודברים טובים אחרים – ומה שיצא הוא רמירזי בצורה שאי אפשר לטעות בה. הטעם המיוחד שלהם. מי שראה את מפגש הפסגה שלהם עם יהוא ירון ורות דולורס וייס באינדינגב יודע על מה אני מדבר.

הרמירזים הואילו בטובם להצטרף אלינו ליום שלם באולפני "המערבל" של איל שינדלר. לפניכם התוצאות, ואחריהן – תמונות, וידאו וסיפורים מהאולפן.

האזינו, הורידו בחינם ושתפו את הסשן כולו!

<a href="http://music.haoneg.com/album/--3">The elevator goes up and down by עונג שבת מציג</a>
להורדה בחינם – פשוט לחצו Download! להדבקת הנגן באתר שלכם, לחצו Share. לפתיחה בעמוד נפרד לחצו כאן

אוחזים בכלים: איתן רמירז (תופים, טמבורין וקולות), ספי רמירז (חצוצרה, טמבורין, קולות), עוזי רמירז (גיטרה, שירה)
מקהלת המזדמנים: איל שינדלר, איתי לביא, עומר סנש, בנימין אסתרליס, לילה, סירה, מאי קסטלנובו, גיאחה
הקלטה ומיקס: איל שינדלר, אולפני המערבל
תצלומים: מאי קסטלנובו, עומר סנש
צילום וידאו, עריכת וידאו ועיצוב לוגו העונג סשנז: עומר סנש
צילום וידאו, ואנימציית פתיח: בנימין אסתרליס

"The elevator goes up and down" מילים ולחן: עוזי פיינרמן
<a href="http://music.haoneg.com/track/the-elevator-goes-up-and-down">The elevator goes up and down by עונג שבת מציג</a>

"I want you" מילים ולחן: עוזי פיינרמן
<a href="http://music.haoneg.com/track/i-want-you">I want you by עונג שבת מציג</a>

"That's alright mama" [קאבר לאלביס] מילים ולחן: Arthur Crudup
<a href="http://music.haoneg.com/track/thats-alright-mama-elvis-cover">That's alright, mama (Elvis cover) by עונג שבת מציג</a>

אמרתי קודם "יום שלם באולפן", אבל חייבים להודות שבמקרה של הרמירזים היה מדובר יותר בחצי יום, פשוט כי החבר'ה האלה תמיד מקליטים בלייב, אוהבים את הלכלוך וחוסר השלמות של ההקלטה, ואפילו מכוונים אליה (בעזרת מיקרופונים מצ'וקמקים וישנים, למשל) – כך שלא נדרשו שום תיקונים והקלטות חוזרות. שלושה שירים, כל שיר שלושה-ארבעה טייקים, והנה יש לנו סשן!

גם זה לקח זמן, כמובן, והשמחה באולפן הייתה גדולה – לא רק מפני ששלושת הרמירזים הם פשוט אנשים חמודים בצורה בלתי רגילה. ספי ואיתן באו עם בנות זוגם (בנות, עוזי עדיין פנוי!), ובחדר הבקרה התקבצו יחד עם איש האולפן איל שינדלר ועוזרו לאותו יום איתי לביא, גם הצלמת מאי קסטלנובו, צלם הווידאו עומר סנש, המוזיקאי ואיש הווידאו בנימין "מורפלקסיס" אסתרליס, מנהל הלהקה צח בר, ואפילו כלבה אחת. הכיף הגדול ביותר היה בהקלטת "The elevator goes up and down", שיר חדש שעוזי כתב רק יומיים קודם לכן. כל הנוכחים באולפן הוזמנו פנימה לצעוק, לשיר, למחוא כפיים ובאופן כללי לעשות רעש שמח (מאוחר יותר הקלטנו עוד צעקות בחדר הבקרה). השיר הזה שונה מאוד ממה שהתרגלנו לשמוע עד עתה מהאחים רמירז (אני עדיין חושב שעוזי עומד לקבל תביעה מהמחבר של "The wheels on the bus"), אבל לא מפתיע את מי שהגיע באותו שבוע להרצאה של סקולמאסטר (מ"התפוחים" ו"רדיוטריפ") על חברת Folkways, הרצאה בה דובר רבות על שירי הילדים של וודי גאת'רי, והרצאה בה עוזי פיינרמן ניגן משיריו ומשירי אחרים. ההשפעה ניכרת.

"I want you" הוא פייבוריט שלי (ושל רבים אחרים) מההופעות ומהדיסק של האחים רמירז, ואני מת על הביצוע שהוקלט כאן (הגיטרה של עוזי מחוברת למגבר גיטרה וגם למגבר באס, ומכאן הצליל הנמוך והעבה שלה), עם הקולות המצחיקים של איתן בפתיחה והחצוצרה המתפרצת של ספי. "That's alright, mama", הקאבר לאלביס, הוא כבר רוקנ'רול מלוכלך וגאראז'י, עם ההתנגשות הנהדרת בין קטע החצוצרה זריז שהרמירזים כינו בהקלטות "באגס באני" לריף הדיסטורשן החוזר והצעקות הנואשות באיזור אמצע השיר. Awesome.

התצלומים הנפלאים שלכדה מאי במהלך הסשן אבדו בתקלת מחשב ארורה (@%##!!!), אבל מה שנותר, פלוס פריימים מצילומי הווידאו של עומר, מוצג כאן לפניכם:

מה זה העונג סשנז?
מדי חודש נזמין לאולפן "המערבל" של איל שינדלר אמן או להקה שאנחנו אוהבים במיוחד למשך יום הקלטות אחת, להקלטת שלושה שירים: שיר חדש, שיר ישן וקאבר. ההקלטות נעשות ברובן לייב, כשהאמנים מוזמנים כמובן להקליט תיקונים ותוספות במהלך היום. איפשהו בין דייטרוטר לסשנים חיים בתחנות רדיו.
המאסטר שינדלר ממקסס את התוצאה יחד עם חברי הלהקה, והתוצאה הסופית – בליווי וידאו ותמונות מהאולפן – מפורסמת כאן בעונג שבת להורדה חינמית! מי הבא בתור? תדעו בחודש הבא.
תודה ענקית, חוזרת ונשנית, לאיל שינדלר ועומר סנש, בלעדיהם הסשנים האלו לא היו מתקיימים.

סשנים קודמים
התפוחים | דיוויד בלאו והגוד באנד | חוזה גונזלס | יהוא ירון

17 תגובות על “עונג סשנז: האחים רמירז”

 1. עלמונית הגיב:

  איזה כיף איתך גיאחה! לעונג לי!

 2. me1 הגיב:

  השירים נפלאים,
  הצילום והעריכה פשוט נהדרים כל הכבוד לעומר!!!

  תודה גיאחה על הפרויקט
  וההתמדה 🙂

  כן ירבו העונג סשנס

 3. ל הגיב:

  השיר על המעלית נשמע ממש כמו שיר של דבנדרה בנהארט! מצחיק, הם גם דומים, אף פעם לא חשבתי על זה.

 4. אמיר הגיב:

  איזה מלך, גם פרוייקט אדיר וגם להקה אדירה. כיף

 5. פסחזון הגיב:

  אחח האחים רמירז, סביר להניח שמעולם לא הייתי שומע עליהם אילולא נקלעתי בטעות להופעה שלהם בקיבוץ מעוז חיים, הורידו לי את הלסת לרצפה.

  פשוט מפלצות הופעה.

 6. יותם הגיב:

  אוי גדול.
  איזה באסה שרק שלושה שירים..

 7. עינת הגיב:

  פרייסליס!!! D:

  נשמע נהדר, וזה לא היה קיים בלעדיך. כל הכבוד.

 8. גיאחה הגיב:

  זה לא היה קיים בלעדי איל שינדלר ועומר סנש הענקיים, אני רק הייתי בסביבה כדי לחבר את הקצוות 🙂

 9. uncle joe הגיב:

  היה היו 4 נעלמים
  ובראשון באפריל הם נחשפים
  ואני פיצחתי היום (סוד) אחד מארבעתם
  ואין כמוני מאושר בעולם
  הדוד

 10. Self-titled הגיב:

  לא נראה לי שספי ואיתן באו עם בנות *זוגן*…

 11. C4 הגיב:

  אני מחרים את האחים רמירז. לעולם לא אקנה כרטיס להופעה שלהם, ולעולם לא אקנה אלבום שלהם. זה מאוד מצער, כי הם עושים מוזיקה מצויינת, ואני דווקא נוהג לקנות אלבומים ישראלים שאני מחבב.

  הכל בגלל שדווקא כן הלכתי להופעה שלהם במסגרת השקת האלבום, לפני שנה ומשהו, בלבונטין. על הכרטיס היה כתוב שההופעה תתחיל בעשר. ההופעה התחילה באזור 1 בלילה. זה כל כך עצבן אותי, שנדרתי נדר. חבל, גם לי, אבל אין לי שום רצון לכב אמן של מכבד אותי בחזרה.

 12. XoX הגיב:

  תודה רבה!

 13. דור הגיב:

  ענק. כל הכבוד לכל מי שידו בדבר
  כן ירבו..

 14. אביב הגיב:

  i want you מגניב במיוחד.
  קולי- על.
  כייף! תודה

 15. אורי הגיב:

  חבר יקר ונמהר
  האם עלה בדעתך שלא 3 המוסיקאים המופלאים והמקסימים האלו, הם האשמים בכך שחיבית 3 שעות להופעה שלהם?

  האם חשבת שאולי האשמה היא במנהלי הלבונטין7 שטעו והטעו בפירסום???

  חבל, הענשת אותם, ושלא לומר-הענשת קשות את עצמך, ללא סיבה מוצדקת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *