19 במאי 2008

שורה בציבור: כיכר אלברט, ת"א

הנה אחד מהיתרונות היחסיים בפרויקט שורה בציבור: אני זוכה לגלות מקומות נורא יפים שמעולם לא הכרתי קודם. כמו כיכר אלברט בתל אביב, למשל, מקום שבטח מוכר לתל אביבים שביניכם, ונמצא בצומת הרחובות מלצ'ט, נחמני, בצלאל יפה ומונטיפיורי, "מול הבית הכי יפה בתל אביב – בית הפגודה", כפי שמעיד הקורא גיא, שהדביק באותה כיכר את זה:

ריספקט למיסטר צימרמן ולפקחי החנייה.
צפו בתמונה המלאה כאן, ובעוד שתי תמונות של אותה השורה פה, וגם פה.

ואיפה השורה שלכם?
קבוצת שורה בציבור בפליקר
כל הפוסטים בקטגוריית שורה בציבור
שורה בציבור: הוראות הפעלה

9 תגובות על “שורה בציבור: כיכר אלברט, ת"א”

 1. הלטאה הגיב:

  תראה מה זה, תל אביבי מלידה שכמוני, גר חמש דקות הליכה משם, ולא ידעתי שכך קוראים לכיכר.

  אגב, זה לא הבית הכי יפה בעיר. אבל בהחלט בעשירייה הפותחת.

 2. לא תלאביבית מלידה, אבל גם לא ידעתי.
  אני בטח גם לא אזכור
  🙂

  בוב דילן נורא מתאים להמון שירות בציבור.

 3. וינסטון הגיב:

  יש משהו שאני לא מבין. הפרויקט הזה, למרות הרעיון הנחמד-בערך שגלום בו, אינו מממש את עצמו. אפילו מבלי לקרוא את הדוקומנטציה, המטרה לא היתה שאנשים יעברו ברחוב, יבהו בו ויחייכו/יתעצבנו/יתלשו אותו בקול אנחה חלוש?

  נראה כאילו אנשים כ"כ מדושנים מעצמם על כך שהם לוקחים בו חלק, שהם מחליטים לצלם אותו באינטרנט ולהראות לכולם את השורה הכ"כ מבריקה שלהם (בהזדמנות זו, תל-אביביים יקרים ומחומצני שיער, מה רע בקצת עברית? אני יודע שזה לא טרנדי, או אמריקאי, או אנגלי, או מזרח-אירופאי-כ"כ-מגניב-הו-וואו, אבל עם כל הכבוד שלי לדילן, בשבילכם הומצאו ראשי התיבות י"י [כלומר, יאללה-יאללה]).

  אגב, המקום היחיד בארץ בו אני חושב שהעניין הזה יכול להשתלב יופי ובצורה נטולת פלצנות דביקה, הוא ירושלים. יש מספיק הריסות של הרכבת הקלה בשביל להדביק עליהם דברים קצת יותר משעשעים מהמציאות העגמומית.

  התחיל נחמד, נגמר אינפנטילי.

 4. גיאחה הגיב:

  למה העובדה שמצלמים חלק מהשורות סותרת את מטרת הפרויקט המקורית? הנה תשובה פשוטה: היא לא. בין אם מצלמים אותה או לא, השורה שם במרחב הציבורי, ואנשים ייתקלו בה.

  נשמע לי שאתה חש קיפוח שלא בצדק כנגד איזה כוח תל אביבי אשכנזי לא ברור, שלדידך אחראי לקלקול הפרויקט. אני חייב לומר שאני לחלוטין לא מבין את זה.

 5. גיא הגיב:

  וינסטון, אז אתה חושב שאני תל אביבי מחומצן שיער ומדושן מעצמו – ממש ביקורת לגוף העניין. תמיד הדהימו אותי האנשים שיכולים לדעת כל כך הרבה על מישהו שהם לא מכירים….
  חוץ מזה, ודאי תופתע לשמוע שדווקא הדבקתי ארבע שורות בתל אביב, שתיים ב ע ב ר י ת ושתיים באנגלית ושלחתי את זו כי חשבתי שהיא אומרת משהו גם על המקום שהיא צולמה. להפתעתי קיבלתי תגובות שונות ומשונות למייל בעקבות אחת השורות שהדבקתי (לא זו שפורסמה) כך שיש אישהו אפקט לעניין. הקיצר – לא הבנתי ת'עוינות שלך.

 6. יובל אראל הגיב:

  לבניין המשוחזר עם הזכוכיות, לפני 40 שנה היתה שם מסעה הונגרית עם בשלן עבדקן ג'ינגי, וגם מכבסה ומגהצה….

 7. נו באמת הגיב:

  אבל למה להדק איזה פתק טיפשי על עץ?
  בוב דילן עשה משהו כשהוא אמר את המשפט הזה? מה אתם עשיתם? תליתם אותו על עץ. זה חברים, לא נקרא לעשות.

 8. גיא הגיב:

  אני לא חושב שהפתק טפשי ואני באמת חושב שזה "סוג" של "לעשות", תתפלא לשמוע שדברים מהסוג הזה (לאו דווקא הפתק שלי) יכולים "להתניע" משהו אצל קורא מזדמן.
  כך אני לפחות חושבי.

 9. נו באמת הגיב:

  אני לא חושב שזה סוג של לעשות. זה לדקלם, נו כן, זה כמו לעשות אבל לא בדיוק.

  פתקים כאלה אף פעם לא התניעו משהו אצלי, ואני קורא מזדמן.
  בכל מקרה, אפשר שפעם הבאה תהדק את זה על ארון חשמל?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *