16 בינואר 2009

עונג שבת: ג'ם סשן בלוג [גמור!]

מה זה, מה פה קורה פה? למה העונג לא שלם אבל כבר באוויר?
חדי העין בטח שמו לב שביום חמישי לא היה ניתן להשיג את העונג שבת, יען כי השרת פשוט נפל לשעות רבות. התוצאה הראשונה של הנפילה הייתה שלא הספקתי לעבוד על העונג בחמישי בערב כהרגלי, והתוצאה השנייה היא שאני פשוט לא יודע אם השרת ייפול היום או לא. אני מנסה לטפל בזה אבל זה מעט בעייתי (אם מישהו יודע איך לזהות ולטפל בפלאגאינים של וורדפרס שזוללים זיכרון – זה המייל שלי).

לכן החלטתי לעשות משהו קצת מטורף ומאוד לא מקצועי, אבל נראה לי שיהיה כיף: העונג ייבנה השבוע לייב לנגד עיניכם, עד שיהיה גמור.
פירוש הדבר שכדאי לרפרש מדי פעם כי אייטמים נוספים יגיעו (לא בהכרח בתחתית הפוסט!), תמונות ייתווספו ובסוף יגיעו גם שיר הפתיחה והסיום ובא שלום על ישראל (אה, על מי אני עובד? על העונג, מקסימום). ואז אם תהיה תקלה פתאום ולא אוכל לעבוד על העונג – לפחות יהיה כאן משהו. כשאסיים אעדכן את הכותרת, וכך תדעו שהניסוי נגמר והעונג הושלם.
בואו נתחיל, ותרגישו חופשי ללוות את הניסוי החי בתגובות.

עדכון 19:28: אני הולך לארוחת ערב, המשך בקרוב!
עדכון 22:04: חזרתי! ותיקנתי את הלינק לאד-באסטינג.
עדכון 4:04: די, הלכתי לישון. העונג גמור, בגדול, מלבד קצת תמונות ושיר הסיום – שיגיעו בשבת. תיהנו!

עונג שבת: בשידור חי וללא רשת ביטחון

—————————————————————

"ללא פרטים אנחנו רואים רק מספרים. 1,000 מתים, 100 אלף מתים, "מספר הקרבנות עלול להגיע למיליון". עם סיפורים פרטיים הסטטיסטיקות הופכות לאנשים; אבל אפילו זה שקר, שכן אנשים ממשיכים לסבול" – ניל גיימן, "אלים אמריקאיים"

לפני הכל:
א. קשה לי. קשה לי עם כל מה שקורה סביבי, בלי להיכנס לפרטים. קשה לי להעלות עונג ולכתוב אותו בעליצות הרגילה. זה לא משנה איפה אתם עומדים במפה הפוליטית ועד כמה אתם מסכימים או מתנגדים למלחמה הזאת, מה שקורה כרגע הוא תחנת כוח גרעינית של סבל אנושי. קשה לי עם זה, הבטן שלי מתהפכת בכל פעם שאני פותח חדשות או עיתון, בא לי לבכות כמעט בכל רגע שבו אני לא עוצם עיניים ושם אוזניות עם מוזיקה. גם אז זה לא תמיד עובד. הבטחתי לעצמי שלא אכניס את המלחמה לאתר הזה, אבל היא נכנסה אליי ואני הפילטר האנושי שמחליט במודע או לא במודע מה ייכנס לעונג ומה לא. ככה זה.
אז עונג שבת קצת שונה הפעם. מינורי יותר, אני חושב שככה קוראים לזה. מצב הרוח באייטמים השונים לא אחיד כי כתבתי אותם ברגעים שונים במהלך השבוע האחרון. תיהנו, אם אפשר, ואם לא אני ממליץ בחום לשמוע את מיקסטייפ ה"אולי-תמותו-במהלך-הלילה" של מורפלקסיס.
ב. החלפתי את תוסף העדכונים במייל (תודה לערן ולאיתן!). אינכם צריכים להירשם שוב אם כבר נרשמתם, אבל אנא הודיעו לי אם משהו משתבש, אם לא קיבלתם מייל, אם יש בעיות בהרשמה או כל דבר אחר.

  John Frusciante

 1. אח שלי עושה דיקור סיני. כלומר, עושים לו. בחיים לא עשיתי, ואומרים שזה לא דוקר בכלל ובקושי מרגישים, אבל במצטבר זה עושה טוב לגוף ולנשמה. אני מדמיין את זה תמיד אחרת: טקס מכאיב של מדקרות שאחריו אתה מרגיש טהור ומזוכך. זה גם מה שקורה לי כשאני שומע את ג'ון פרושיאנטה, שהוא כבר מזמן לא "הגיטריסט של" אלא מוזיקאי יפהפה בפני עצמו. יש לו אלבום חדש, לג'וני גיטאר שלנו, The Empyrean, וקטע הפתיחה שלו הוא דיקור סיני לנפש, כמו שאני מתאר לעצמי דיקור סיני. אהובתי המתוקה טבעה את המונח "פתיחתיחה", לקטע בסדרות טלוויזיה שמגיע לפני כתוביות הפתיחה, ופרושיאנטה פותח את האלבום החדש בקטע מעורר יראה וצמרמורת א-לה-Maggot-Brain, שנקרא "Before the beginning". לפני שהאלבום מתחיל או טרם בריאת העולם, כשמקשיבים קשה להיות בטוחים. איזה יופי, אלוהים, איזה יופי יש במוזיקה. [מפ3]
 2. אם אתם מאיירים, מעצבים, קולאז'יסטים או סתם אנשים מוכשרים עם יד קלה על הפוטשופ, הנה הזמנה פתוחה עבורכם [הקליקו על הלינק הזה וקראו את ההזמנה במלואה!]: חשוב לי לשים כאן בבאר הצידי באנר קבוע לתיקלוט השבועי שלי ב"סילון", אבל חבל לי שיהיה משעמם ובאנר אחד יעמוד שם חודשים. לכן מדי שבוע-שבועיים יתחלף כאן הבאנר, ואתם מוזמנים לעצב אותו כרצונכם ולשלוח לי! הקפידו לקרוא את ההוראות לפני השימוש. בתמורה, קליק על הבאנר יוביל לעמוד שלכם (פליקר, אתר בית או מה שתבחרו), ואם תקפצו לסילון כשאני שם (ועיצבתם באנר) אני מבטיח להזמין אתכם לבירה! שימו לב לבאנר המשגע של גיא ביבי שקיבל את הבכורה. [לכאן שולחים באנרים]
 3. עדכונים בנושא השינויים בלוח של 88FM: [גללו לאייטם הבא לקריאת תיקונים מאת יובל גנור, מנהל 88FM]
  עכשיו כשהערפל מעט מתפזר, אני מקבל מידע מהימן על כמה מהשינויים, הנה לוח השידורים החדש של ראשון עד רביעי (החל מראשון הזה), מתוך מזכר פנימי של התחנה:

  6-8 רוני ידידיה
  8-10 בועז כהן – רוק קלאסי
  10- 11 גליה גלעדי "שעת הג'י" [במקום גל אפלרויט ששובץ לשעה הזו וסירב לשדר]
  11-12 אבנר גורלי – "חורף גורלי"
  12-14 איציק יושע – שירים שמחים
  14-15 עופר נחשון – קופסת הלהיטים [ראיון ב"הארץ"]
  15- 16 גלית גורא – מוזיקה בראש טוב
  16-18 נעים בכביש עם טל השילוני
  18-19 גדי ליבנה
  19-20 רוני ורטהיימר
  20-21 ג'אז – נאוה פסטרנק וגבי ינון
  21-22 יהלומים לנצח עם כריסטינה גוליית
  22-23 יואב יפת – גרוב
  23-1 לילות ארץ עוץ עם רפאל עיני

  מה עוד? תכנית הג'אז "שבע שמיניות" בוטלה, תכנית הבלוז בוטלה כליל, "שומעים חיפושיות" הנהדרת של מודי זנדברג תוקלט מראש (למה, בעצם?) ותשודר בשבת (מתי?), "כאן שם ובכל מקום", ששודרה בימי שישי מ-17:00 עד 19:00 תמשיך בשידור (באיזה שיבוץ?), אך ללא העורכת המיתולוגית שלה דליה הלר ש"הוצאה לפנסיה", כדברי אחד המדליפים. אני לא רוצה להעליב את ידידיי וחביביי בין שדרני התחנה האחרים, אבל דליה הלר תמיד הייתה העורכת האהובה עליי שם, כזו שנשארה מעודכנת ורעננה באופן מפתיע גם בגילה המכובד, ובשבילי מדובר בשברון לב לא קטן. והכי גרוע, מיום חמישי ב-22:00 ועד סוף השבת – "מסיבת ריקודים". ג'יזס קרייסט. אשמח להתבדות ולגלות שזה יהיה כיף, אבל אני בספק. ומה עם "לילה של אלבומים"? לא ברור.
  קרן אור: יואב יפת המעולה ישדר מדי לילה ב-22:00 שעה של גרוב שחור (מדי לילה!) ורפאל עיני ישמור על לילות ארץ עוץ המעולים שלו ואף מתרחב. לפחות זה. עכשיו שיחזירו את "בחזרה לעתיד" של דן שפיר.
  אני חייב להודות שאני כבר לא יודע מה לחשוב. במקום לצאת למלחמה "על עיוור", עכשיו אני מוכן לתת שבועיים של חסד ולשמוע איך נשמעת התחנה המחודשת. אם הסרת התכניות החביבות עליכם חשובה לכם, ואם בשבוע הקרוב תשמעו בתחנה רק זבל, אני מזכיר שוב: אנא נדנדו והציקו ללא לאות לאנשים הבאים. אל תתנו להם למרוח אתכם כפי שכבר התחילו לעשות.
  – נציב פניות הציבור ברשות השידור אלישע שפיגלמן – ombudsman@iba.org.il
  – מנהל 88FM, יובל גנור – yuval.ganor@yahoo.com
  – מנהל קול ישראל, אריה שקד – radiodirector@iba.org.il
  – מנכ"ל רשות השידור, מרדכי שקלאר – mankal@iba.org.il
  – דוברות רשות השידור – dover@iba.org.il, פקס – 02-5015521
  – הנהלת הרדיו – nightbet@gmail.com
  אל תוותרו על מה שאתם אוהבים לשמוע! [זהו]

 4. הופה, זה מעניין. תוך כדי שאני עובד על העונג (ומכיוון שפירסמתי אותו בחלקו תוך כדי עבודה), קיבלתי מייל מיובל גנור, מנהל 88FM החדש, ואני מפרסם אותו כאן בלשונו, כולל ההדגשות המקוריות:

  תיקונים ללוח שפרסמת בעונג:

  תכנית הג'אז שבע שמיניות בוטלה – לא מדויק. אכן השם משתנה, והתוכן יתרענן, אבל זו אותה נאוה פסטרנק ואותו גבי ינון, ולכן אי אפשר לומר שהתכנית בוטלה. כמו כן, גם שעת הג'אז היומית של קריסטינה גוליאט נשארת, גם היא תהיה בהגשת גבי ינון. המתכונת מתרעננת, אבל בסופו של דבר – שעתיים יומיות של ג'אז (עם אותן העורכות) כפי שהיה קודם לכן. (כל זאת – בימים א'-ד', כלומר למעט חמישי בערב).
  "שומעים חיפושיות" הנהדרת של מודי זנדברג תוקלט מראש ותשודר בשבת – נכון לעכשיו, התכנית משודרת כרגיל, מדי ששי ב-16:00. ייתכן שהתכנית תועבר לשבת, אבל היא תישאר כמו שהיא, בהגשתו ובעריכתו של מודי זנדברג. החלטתי לאפשר למודי להקליט את תכניתו מראש, דבר שלא היה עד כה. מודי הוא איש עסקים, הנוסע פעמים רבות לחו"ל. העובדה שלא הותר לו להקליט את תכניתו גרמה לכך שהיא לא שודרה פעמים רבות (עד שמאזיניה חשבו שהיא בכלל בוטלה!). ברגע שהוא רשאי להקליט, אנו מבטיחים בכך שהתכנית תשודר בכל שבוע, בלי הפסקה.
  "כאן שם ובכל מקום" – ממשיכה להיות משודרת כרגיל. דליה הלר פרשה מרשות השידור, בהגיעה לגמלאות. היא לא "הוצאה לפנסיה", אלא יצאה לפנסיה. יהודית בן-יעקב תמשיך להגיש את התכנית, והיא תיערך ע"י עורכ/ת אחר/ת, שינסה/תנסה להיכנס לנעליה הגדולות של דליה.
  מיום חמישי ב-22:00 ועד סוף השבת – מסיבת ריקודיםשטות מוחלטת. אכן, ביום חמישי מ-23:00 עד 1:00 מסיבת ריקודים (עם ענת הראל). אכן, ביום ששי מ-23:00 עד 1:00 תכנית מועדונים (קלאב 88 עם עופר נחשון). אכן, בשבת מ-23:00 עד 1:00 מסיבה לטינית (פיאסטה! עם משה מורד). אבל כל יום הששי וכל השבת נשארים כפי שהם. התכניות הקצביות (ה"מסיבות") הן רק בשעות הלילה, כפי שציינתי.
  "לילה של אלבומים" – נמשך כרגיל. השבוע התחלנו גם בפרומואים המבשרים לאורך היום אלו אלבומים ישודרו במהלך הלילה. השינוי היחיד הוא שבימי חמישי וששי האלבומים מתחילים ב-3:00 ולא ב-1:00. ובכל שאר ימי השבוע – כרגיל. כלומר 32 שעות של אלבומים בשבוע, במקום 36.

  יובל גנור

  אהבתי, ואני שמח על התשובה המהירה והמפורטת של גנור. שוב, אני מתכנן פשוט להקשיב ולגלות בעצמי החל מיום ראשון הקרוב. התגובות שלכם.

 5. עוד בדיון אפרופו 88FM, תומר לוין עונה בבלוגו על השאלה: למה יש בישראל בעיה של ניהול תרבות ואמנות. דעה מעניינת, ושווה לפתח עליה את הדיון בתגובות שם. הנה קטע מעניין (אחרי עריכה קלה שלי לשם התמצות): "נתאר מצב כזה, מצביעים, מי רוצה ללמוד מתמטיקה? אם הרוב בוחר שהוא לא מעוניין, אז מבטלים מתמטיקה לכולם! כמובן שזה דבר לא טוב, שייפגע מאוד באלו שכן רוצים ובסופו של דבר בכולם, המדינה תימצא בפיגור ניכר למול מדינות אחרות. בכל התחומים שמושפעים, ולמעשה בכל דבר, תהיה ירידה דרסטית. כנ"ל בתרבות, פשוט פחות קל לראות את זה. למשל, הויתור של הרדיו בישראל על ז'אנר הבלוז, יש תשלום בצידו, שהרי הבלוז הוא הבסיס כמעט לכל מוזיקה במאה העשרים וויתור עליו מביא לפיגור תרבותי ניכר מול מדינות אחרות, פגיעה במוזיקה שמוזיקאים מייצרים, בחוש הטעם של הציבור, ומכאן ממשיכה הפגיעה בכל אמנות שהיא, לא רק מוזיקה, והשלכות נוספות של הפגיעה באמנות המושלכות על תחומים אחרים. מדינה בלי תרבות ואמנות נפגעת היצירתיות שלה, וכך כדור השלג הזה שמתחיל עם החלטה קטנה, ההשפעה שלו גדולה ממה שנראה לעין. די לציין שבעוד בקול ישראל הבלוז אינו פופולרי, ישנם אמנים ישראלים שממלאים מועדונים עם המוזיקה הזאת". [עברית]
 6. מזיחים קדימה הוא בלוג חדש ממשפחת "ההם", שמטרתו לחשוף ברבים ספרים שלוקים ברצף שגיאות מביכות בהגהה, בדקדוק ובתרגום. אם מסתכלים גם אחורה ולא רק על חדשים, אני ממליץ בחום לירות שלל חיצים בתרגום של "עושים היסטוריה" הקורע של סטיבן פריי, ספר בו התרגום וההגהה (או היעדרה) כמעט הורגים ספר טוב למדי. מה שמזכיר לי, אפרופו תרגום שהורס ספר, ומתי באמת מישהו מתרגם מחדש את התפסן? [עברית]
 7. [תודה לעטר] אלבום הבכורה היפהפה של The Middle East, שאף זכה לכמה הצבעות מפתיעות בסיכום אלבומי השנה שלנו כאן, הודפס רק בכ-500 עותקים ונמכר כולו לפני כמה חודשים. עכשיו הגיע מלאי חדש ואני מפציר בכם – תשמעו אותו, תקנו אותו, הוא מעולה. המחיר עלה למרבה הצער, ודיסק + משלוח אלינו יעלה 75 ש"ח (המחיר באתר נקוב בדולרים אוסטרליים), אבל האמינו לי שזה שווה את זה. [רכישה דרך עמוד המייספייס]
 8. misspelt hebrew tattoo
  אתם לא רוצים כזה

 9. [תודה לרעות] אם חבריכם בניכר מתלהבים מהתרבות העברית או סתם מהפונטים שלנו ורוצים לקעקע על גופם משהו בשפת הקודש, הפנו אותם אל האתר Hebrew Tattoo, שם יבדקו בחינם את הנוסח שבחרו וימנעו מהם טעויות כתיב מביכות שייחקקו לנצח על עורם. [אנגלית]
 10. louder_than_bombs_tattoo
  אתם רוצים כזה

 11. האזינו לכל האלבום החדש של M. Ward, ברדיו NPR! איזה כיף! [אנגלית, סטרים]
 12. [תודה לגיא ביבי] Preloader, כך למדתי השבוע, זה סרטון הפלאש הקצרצר והזערורי הזה שרואים כשהסרטון העיקרי נטען. זה שמראה את אחוזי הטעינה. מסתבר שהוא לא חייב להיות כזה משעמם, והאתר המדהים Pretty Loaded מורכב כולו מפרילואדרים יפהפיים ומעניינים מהשנים האחרונות. מהפנט. [אנגלית, פלאש]
 13. וואלה נותנים להאזנה את "גלגוליו של דורבן", שיר חדש דנדש של יאפים עם ג'יפים, שבימים מסוימים היא הלהקה הכי טובה בארץ. עוד רגע יוצא האלבום!!! [עברית, סטרים]
 14. "פברואר" של אפור גשום, הלהקה הכי אנגלית ועגמומית שהייתה בארץ בסוף האייטיז (ואולי בכלל), עולה על דיסק. [עברית]
 15. [תודה למאריה] בבלוג A Trip to Mars מתפרסמת כתבה קצרצרה על אאוטסיידרים בתרבות הפופולרית, כולל דוגמאות (טייני טים! אלקטריק סיקס!). עכשיו אני מחכה לכתבה נרחבת. [אנגלית]
 16. צא ולמד: דברים שמומלץ ולא מומלץ להגיד בזמן סקס. [אנגלית]
 17. [תודה לאמיר\עמיר] אוי ואבוי, אתם בבית ואין אינטרנט?! מה עושים מה עושים? או. הנה 101 רעיונות לדברים שאפשר וכדאי לעשות בלי אינטרנט. [אנגלית]
 18. [תודה לשיר] באתר הנפלא Popular Musicology Online תוכלו למצוא, למרבה התדהמה, מאמרים מוזיקולוגיים מרתקים על מוזיקה פופולרית. בין השאר על פרנק זאפה, גרסאות כיסוי, סיגור רוס (כנקודת מוצא לדיון על ליריקס ללא פשר ושימוש בפלצטו לטשטוש מין הסולן) ועוד נושאים מרתקים. ב"גליונות" (ניווט בצד שמאל) אפשר למצוא גליונות לפי נושאים, והאמינו לי שיש כאן כמה וכמה מאמרים ששווה לצלול לתוכם עם מעט סבלנות. רובם לא מאוד ארוכים, אגב, וכתובים בשפה נהירה למדי. קריאה והחכמה מהנה! [אנגלית]
 19. captain-haddock
  אלף אלפי עזאזלים! וישנתי איתו באותה הספינה!

 20. סערה בעולם קוראי הקומיקס המיושנים! האם טינטין חובב גברים? ואם כן – אז מה? מה אתם עושים עניין מכל דבר. אם כבר לעשות עניין, אלי אשד בכלל טוען שטינטין הוא גזען ופשיסט (הנה הגרסה המורחבת של אותו מאמר). [עברית]
 21. סלב'ס, סדרת האנימציה החדשה מבית The Box המעולים, היא האנימציה הישראלית הכי מצחיקה שראיתי מאז מ.ק. 22 (בעצם, יותר מצחיקה מהם!) והדבר היחיד מאז באטלסטאר גלקטיקה שגורם לי להצטער שאין לי yes בימינו. צפו בפרק הראשון בוואלה, וקראו את החזון אצל יוני ציגלר. [וידאו, עברית]
 22. [תודה לג'עלול] שמגלה לנו את Songs for the journey, בלוג של "בחור נוצרי אדוק מאנגליה שמציג את תובנותיו לגבי רשימת מוזיקאים מגוונת מאד מנקודת מבט נוצרית (אמינם והפליט פוקסס נוכחים). שוטטתי לי לשם בטעות וטיילתי קצת וגיליתי למשל ניתוחונצ'יק מעניין של ניק קייב, שכולל וידאו מהמם שלו בתוכנית יפנית מוזרה מבצע את mercy seat. איזו רשת מלאת הפתעות", נפעמת הג'עלול. [אנגלית]
 23. רזי בן עזר נזכר בתחושת החמצה בקולה הענק של מאיה קזביאנקה, זמרת ישראלית שלא עלתה לגדולה וסומנה כשעשוע נלעג ותו לא (והייתה גם זוגתו של פריד אל אטרש!). [עברית]
 24. [תודה לשיר] אולי הדבר הכי מצחיק שקראתי השבוע היה הספרון הפארודי מ-1965, “The Recently Deflowered Girl” של אדוארד גורי. Deflower הוא ביטוי אנגלי מעודן שפירושו ביתוק בתולי אישה, והספרון מציע עצות, טיפים ולקחים לאישה שזה עתה איבדה את בתוליה בשלל סיטואציות שכיחות: בטירה בה זה עתה נרצח לורד, לנגן מרימבה, במשרדו של הרופא (זה כנראה החביב עליי), באוטובוס, ועוד. תענוג. [אנגלית]
 25. "La Llorona" הוא קליף אנימציה חדש לשיר חדש של Beirut – דאבל פאן! [וידאו]
 26. אבן שושן יקר, הוסף למילון את הביטוי: מירי מציקה. [עברית, בערך]
 27. הקליף של "ManWomanBoogie" של Q-Tip הוא קליף ההיפ-הופ האהוב עליי מהתקופה האחרונה. [וידאו]
 28. emilywells
  טיפשונת, ככה לא עושים אמבטיה!

 29. [תודה לטאשה] שכותבת: "אתה זוכר את הלינק ששמת לאוקרביל ריבר שעושים קאבר לג'וני מיטשל באלבום מיוחד? ובכן, גללתי קצת למטה בבלוג הזה, שהיה חדש לי, ומצאתי לינק לוידאו מקסים של מישהי בשם אמילי וולס. היא עושה שם שיר חמוד עם המון לופים בלייב (שרה לתוך שלל מיקרופונים) והכינור שלה. כותבת הבלוג מזכירה, בצדק, את אנדרו [בירד] היקר בתור דוגמא דומה, ואני נזכרתי בביצוע אחר ששמעתי של אימוג'ן היפ בתחנת רדיו אינדי אמריקאית. לו היה לי בלוג הייתי מקדישה פוסט שלם למלפפים שכאלה". [טיוב]
 30. [תודה לשיר] המדריך שתמיד חיפשנו: איך לעורר הזיות בעזרת מכשיר רדיו וכדור פינג פונג. [אנגלית]
 31. טופי חלבי הוא בלוג חצי-מוזיקלי חדש של מיכל מרדיו הר הצופים. [עברית]
 32. כדאי לכם להכיר את Rafael, קול בריטי למדי שמגיע מבחור ישראלי לגמרי. [חלל]
 33. [תודה לשיר] The Beat שואל קומיקסאים נבחרים איך הייתה השנה שלהם, ועל מה הם עובדים בשנה החדשה. יש שם גם את הופ לארסון וג'פרי בראון החמודים. כיף לקרוא. [אנגלית]
 34. בכל פעם שאני משמיע קטע של Ratatat [חלל], מישהו ניגש לשאול אותי מה זה הדבר המגניב הזה שאנחנו שומעים. עכשיו נפגש העולם המגניב של ראטאטאט עם העולם הצבעוני של אנימל קולקטיב, ברימיקס שעושים האחרונים לראשונים לשיר "Mirando" שמאבד לחלוטין את זהותו והופך להזייה קליידוסקופית נפלאה. [מפ3]
 35. החלק החמישי בסדרת תחיית הקסטה של קסטה מתרכז בהצלת קסטות ישנות, קסטות ולהקת הקיור, וגם אנימציה. [עברית]
 36. [תודה לאיציק] הבלוג של אלון נוימן ודרור קרן המצוינים, לרגל תכניתם החדשה "שחקנים", מצחיק לאללה. [עברית, וידאו]
 37. שיר חדש של הדצמבריסטים, "The Rakes" מתוך האלבום המתקרב שלהם במרץ. [מפ3]
 38. [ועוד משיר הבלתי נלאית] אפשר להוריד גיליון ראשון חינמי של Hexed, קומיקס חדש מבית Boom. [חלל, אנגלית, פיקסלים]
 39. Joy Division
  אני אומר 'ך, עוד יעשו עלינו סרט בשחור לבן מגורען! תצלום: פול סלאטרי

 40. הסרט התיעודי של גראנט ג'י (שביים גם את Meeting people is easy של רדיוהד) על Joy Division מ-2007, שיצא במקביל ל-Control של אנטון קורבין, ניתן לצפייה מלאה בפיצ'פורק טי-וי לשבוע אחד בלבד, אז רוצו לפני שייגמר! [וידאו]
 41. "Coast of Carolina" הוא שיר חדש של אמן חדש, מייקל בנג'מין לרנר המכנה עצמו Telekinesis [חלל] והקליט את אלבום הבכורה שלו (שייצא בלייבל המצוין Merge) אצל המפיק כריס וואלה (דת' קאב, הדצמבריסטס, טיגן ושרה ועוד). נתוני פתיחה מבטיחים בהחלט, ואם מרג' החתימו אותו אפשר להניח שהאלבום לפחות לא מחורבן. [מפ3]
 42. [תודה לרוזה הגולשת] ריקי ג'רבייס קיבל את פרס הקומדיה הבריטית ונשא את נאום התודה שלו מהמיטה, שם הוא גם מחביא הפתעה. [טיוב]
 43. אני לא ממש אוהב את ההרגל של אמנים מסוימים להוציא רימיקסים לסינגל לפני שהאלבום השלם בכלל בחוץ, אבל כששמעתי ש-Fuck Buttons רקחו רימיקס לסינגל של Fever Ray שהקליפ שלו הופיע כאן בשבוע שעבר, מיד רצתי לשמוע. [סטרים]
 44. והנה גם הסתבר שלי שאפשר לשמוע את כל האלבום החדש של Fever Ray ב-Klicktrack, אם כי לא ברצף, צריך ללחוץ שיר-שיר. [סטרים]
 45. [תודה לרוזה הגולשת] מה יותר כיף מאד-באסטינג, כלומר השחתת מודעות יצירתית? אד-באסטינג למודעות של כוכבניות פופ! [אנגלית]
 46. הרשת עדיין גועשת מהתלהבות אפרופו Merriweather post pavilion, האלבום החדש של אנימל קולקטיב. רוצים להחליט בעצמכם? אפשר לשמוע את כל האלבום במייספייס האוסטרלי של דומינו רקורדס.
 47. [תודה לנעה] הכירו את כוכב היוטיוב הנפלא, צ'רלי החד-קרן. [טיוב]
 48. rubikscube
  שמע, נתתי את הקוביה הזאת לעיוור אחד, 26 שנה הוא בזבז עליה!

 49. [תודה לקסטה] בשבועות האחרונים נאבקתי בחידת מחשבה מעץ, נחש של קוביות שאמור להתחבר לקוביה תלת-ממדית כמו קוביה הונגרית. בסוף הצלחתי (פעמיים!), והרגשתי סיפוק רב לפחות לחמש דקות. תארו לעצמכם איך מרגיש עכשיו גרהאם פארקר, שסוף סוף פתר את הקוביה ההונגרית אחרי 26 שנות אובססיה. [אנגלית]
 50. דיברתי לא מזמן עם ידידי עידו שחם, כותב הבלוג בעל השם ההו-כה-קליט "תרבות, ניכור, שיעמום ויאוש" (שגם גילה לי לאחרונה את המקור לשם הבלוג). אני לא זוכר בכלל איך הגיעה לשם השיחה, אבל בשלב מסוים הוא סיפר לי על Ginger, חברת היי-טק שפיתחה תוכנת תיקון שגיאות כתיב המיועדת לדיסלקטים. זה אולי נשמע טריוויאלי, אבל זה ממש לא: התכנה מצליחה לפענח מההקשר של המשפט (שפעמים רבות כתוב כולו בשגיאות!) את האיות הנכון של המילים, ומתקנת אותן (נסו והתפעלו באתר שלהם). בעקבות פוסט שבו הרהר על מטרתה של טכנולוגיה מלבד רווח כספי, הוא פתח עמוד קבוע בבלוגו שעוסק בחברות היי-טק שקמו כדי לשפר את העולם סביבן ולא רק "להביא את המכה". אם אתם מכירים כאלו ומרגישים שהן ראויות לציון והערכה, ספרו לעידו. בקרו בעמוד, למדו על "טכנולוגיות אנושיות" חדשות, כפי שקורא להן עידו. ולמה, בעצם, זה מופיע בפינת התיקון השבועי, איך זה בכלל עוזר לתקן את העולם? ובכן, כמו שכותב עידו עצמו, "כדי שנעצור שנייה ונבחן מה אנחנו עושים, במה אנחנו עובדים, ומה זה שווה, במיוחד אלה בינינו שהשתעבדו לעולם ההיי-טק. כדי לתת כבוד לחברות שלא רק עושות כסף, אלא שמביאות טכנולוגיות עם תרומה אמיתית וברורה לעולם, ואולי אפילו ליצור מוטיבציה לאנשים לעבוד בחברות כאלה או להקים אותן". [עברית]
 51. "מה שלא תעשה", התרתה בי חברתי, "אל תשמע את השיר של דודו טסה עם ג'וני גרינווד מרדיוהד". התפלאתי, אני דווקא מחבב את דודו טסה, וגרינווד הוא מבריק, אז כמה רע זה כבר יכול להיות? ובכל זאת, לאזהרות מהחברה שלי אני מקשיב, ולשיר לא הקשבתי. כשמישהו הדליף לפיצ'פורק את העניין והאש פשטה בבלוגיה כבשדה קוצים, אמרתי די, צריך לשמוע על מה המהומה. ובכן, מפח נפש. סתם שיר, לא טוב כפי שציפיתי מטסה, לא מעניין כפי שציפיתי מגרינווד (שלא משאיר שום דבר מעניין משלו על השיר, ואלמלא היה רשום שמו לעולם לא הייתי שם לב לגיטרה כאן), פשוט סתם, סתם, סתם. ובכל זאת, הנה הלכתם לשמוע גם אתם. [עברית]
 52. [תודה ליותם] אריזות דיסקים מדהימות מהתקופה האחרונה. [אנגלית]
 53. להת'ר מהבלוג המעולה I am fuel, you are friends יש טעם מוזיקלי דומה מאוד לשלי, לכן לא הופתעתי כששיר עלום שהמליצה עליו, "Poor boy" של הלהקה האמריקאית Blind Pilot, התחבב עליי כבר בהאזנה הראשונה. פשוט, דמיאן-רייסי (מינוס הבכיינות), ויפה. [מפ3]
 54. הת'ר גם משתפת שיר חדש של בוני פרינס בילי, "You can't hurt me now". [מפ3]
 55. שמחה והילולה! ג'ייסון ליטל, לשעבר סולן גראנדדי,בדרך לאלבום סולו ראשון. [אנגלית]
 56. ~אנחה~ [פיקסלים]
 57. nekodeer_by_chris_buck
  בונ'ה, אמא של במבי דווקא גדלה יפה, יחסית לאחת שמתה

 58. Neko Case, שבתמונה הזו דומה מאוד לבלוגרית מוזיקה ישראלית מצוינת אחת, מוציאה אוטוטו אלבום חדש והגיע הזמן לסינגל מתוכו, "People got a lotta nerve". היא והלייבל שלה, ANTI, רקחו רעיון חכם ומצוין להפצת השיר, ממנו כולם מרוויחים. על כל בלוג שיפרסם לינק לשיר (ממש כמו כאן!) יתרום הלייבל 5$ לעמותה להצלת חיות בארה"ב, ועל כל משתמש imeem שישתף את השיר עם חבריו ייתרם דולר אחד. נפלא, מועיל וחיובי, וגם אחלה שיר! [מפ3, אנגלית]
 59. מלבד הגילוי המזעזע שלאמא של ג'סטין ורנון (בון איבר) קוראים – אני מקווה שאתם מוכנים לזה – ג'סטין ורנון (הוא Justin והיא Justine אבל בחייכם, זה לא תירוץ), הכתבה הקטנה והחמודה הזו בבלוג של eMusic בודקת מה אוהבות לשמוע אמהות של אינדי רוקרים בקטלוג של ילדיהן. קול, ודורש מקבילה עברית. אני משליך כפפה לנדב מאטמי אוזניים: רוצה לברר מהו השיר האהוב על אמא של דני הדר? [אנגלית]
 60. [בזכות המזבלה] הגעתי למקלדת מיוחדת לבלונדיניות חכמות. [אנגלית]
 61. אני ~לב~ את כל מה שקורה בשמיים ב-"An Eluardian instance", הקליפ החדש של Of Montreal. [וימאו]
 62. [בזכות אפילו עז] יעקב גלעד התארח קצרצרות בפורום ספרות וכתיבה גאה בתפוז, ושווה לקרוא כל תשובה ותשובה של האמן המוכשר, הרגיש והנבון הזה. [עברית]
 63. [תודה לנעה] Virgin Megastore, חנות המדיה הענקית והמפורסמת בכיכר טיימס בניו יורק, וחנות המוזיקה הגדולה ביותר בארה"ב, נסגרת. לא בטוח שזה כזה נורא. [אנגלית]
 64. עמוס אורן מספר לנו למה רכישתה של הד ארצי על ידי NMC תפגע בסופו של דבר בכולם, ומנתח את המהלך. מעניין. [עברית]
 65. joan_baez

 66. אני אוהב סיפורים כאלה, "גלגולו של…". גלגולו של שיר פולק. את "Babe, I'm gonna leave you" כתבה בסוף שנות החמישים עלמה אמריקאית בשם אן ברדון, בעת השלימה תואר שני במתמטיקה. היא הייתה בת עשרים פלוס, ושיר הנדודים הזה, שקורע את הלב, יצא ממנה השד יודע איך. היא שרה אותו בתכנית פולק ברדיו, עניין נפוץ באותן שנים בהן הפולק הפך לתופעה כלל-ארצית והניב פסטיבלים, לייבלים, תכניות רדיו ואת בוב דילן. זמרת פולק נשכחת בשם ג'נט סמית' שמעה את השיר והחלה לשיר אותו גם. כך היה אז, שירים עברו מיד ליד כמו סיגריות אסורות, מתגלגלים. באחת מהופעותיה של סמית' עם השיר, במכללה באוהיו, נכחה בקהל בחורה צעירה אחרת, ג'ואן באעז, שביקשה מיד קלטת עם השיר והחלה לשיר אותו בהופעות. כמעט חמישים שנה מאוחר יותר שלפתי השבוע את התקליט Joan Baez In Concert מ-1962 (מאוחר יותר נוסף לו חלק שני, מ-1963). העטיפה ממש מתפוררת בידיי והתקליט שרוט ומלא רחשים וקרקושים, אבל הביצוע המצמרר הזה אין שני לו. שבע שנים אחרי באעז יהפכו לד זפלין את השיר למה שהוא באמת, קינה מתוסכלת של גבר שלא יודע לאהוב אלא רק לעזוב. לי נשאר בלב מקום חם ופצוע לביצוע היפהפה הזה של ג'ואן, הטהור. בסוף לא הצלחתי להקליט מהפטיפון ולכן כאן יש גירסה נקייה וממוסטרת מהדיסק. השתמשו ברמקולים הכי דפוקים ופתחו את החלון, כדאי לשמוע את השיר הזה כשלכלוך הזמן נמרח עליו. [מפ3]

ורק רציתי שתדעו שאמנם החודש אין עונג סשן, אבל סגרנו כבר את אלה של פברואר ומרץ, וכדאי לחכות!

35 תגובות על “עונג שבת: ג'ם סשן בלוג [גמור!]”

 1. שני הגיב:

  לא התחלתי לקרוא עדיין אבל הייתי חייבת להגיב-
  אלבום חדש לפרושיאנטה?? איפה הייתי ומתי זה קרה?!

  אמאל'ה איזה כיף! עשית לי את הסופשבוע,אני לא יכולה לחכות ולשמוע.
  תודה תודה תודה.

 2. שני הגיב:

  אה,וגם- אני באבל על 88 FM.
  מצטערת,אבל אני לא רואה איך הלוח החדש יכול להיות קרוב לתענוג הקודם שהייתה התחנה.

  אני וכל בני משפחתי ומכריי כזועמים על השינוי,הלוואי שנתבדה.

 3. תגידו, איך בכלל יכלתם עד עכשיו לשמוע 88? תכלס, כמות הפירסומות שם הפכה את התחנה לבלתי אפשרית לשמיעה עבורי.

 4. אה ואני בעד ג'ם סשן כל שבוע, זה נחמד:-)

 5. musag הגיב:

  שימחת אותי עם אפור גשום….במקרה אני בבית הורי והלכתי ומצאתי את הקסטה שחרשתי רבות בנעורי. אני תוהה אם מה שיש במייספייס זה הביצוע המקורי או גירסה שונה מעט (ביחס לשיר מקום אחר)

 6. קסטה הגיב:

  9 – יש עשרות חוברות קומיקס פארודיים על טינטין (כשחקן פורנו, כטרוריסט ועוד.)
  יש לי המון בעותק דיגיטלי אבל טרם הספיקותי… נדמה לי שאין דמות שזכתה לכל כך הרבה התייחסות מהבחינה הזאת ויש לכך סיבה כמובן

 7. הלינק לאד-באסטינג מוביל למייספייס של רפאל

 8. אני באמצע השיר של ג'ון פרושיאנטה והוא יפהפה.
  סתם שתדע.

  ובתאבון שיהיה.

 9. jim הגיב:

  קודם כל סחטיין על הג'ם סשן – רעיון מדליק!

  אני מוחה! ביקרתי אותך בסילון (פעמיים!) ולא הזמנת אותי לבירה 🙁

 10. jim הגיב:

  הלינק לאד-באסטינג מוביל למייספייס של רפאל

 11. גיאחה הגיב:

  ג'ים, לא ניסחתי את עצמי ברור: אם תעצבו באנר ותבואו לסילון, הבירה עליי! 🙂

 12. מר לוויתן הגיב:

  זה די מגוחך, מצד אחד מדליפים מידע לא מהימן ב-88FM, מצד שני באים לתקן את כל השוגים והשוגות אחרי שזה מתפרסם בבלוג. היו צריכים לפרסם את רשימת השידור בצורה מדוייקת מבעוד מועד, אבל פירסמו רשימה שככל הנראה אינה הרשימה האמיתית באתר הרישמי של התחנה. רשות השידור מתנהלת כמו דינוזאור שעדיין לא נכחד. זה לא רציני.

 13. אחלה שהעלת את העונג ביום שישי. אחלה עונג. וגם מסכים עם הרגשתך המבאסת לגבי המלחמה. אפילו שאני חושב שהיא סופר מוצדקת ואני לא רוצה להרחיב. קשה מאד עם סבל של בניאדם במיוחד של ילדים.

 14. גבי הגיב:

  הסברו של המנהל גנור, לרבות השימוש החוזר בפועל "רענון", רחוק מלעודד.

 15. אד הגיב:

  הסגירה של וירגין בטיימס סקואר תשפי בעיקר על יצרני האוזניות. בחנות יש כ 600 (!) עמדות האזנה. שש מאות זוגות יחפשו בית חדש החל מהאביב. מה שכן נורא בכל הסיפור , הוא שבמקום החנות תפתח מגה חנות של סמרטוטים זולים. זה באמת יש יותר כבר יותר מידי בעולם.

 16. music snob הגיב:

  גיאחה, אתה חלוץ כמעט בהכל. עונג שבת לייב!
  מעולה.
  השיר של נקו קייס היפיפיה מעולה, והרעיון של אנטי מחמם את הלב,
  במיוחד בימים אלו.

 17. ליר הגיב:

  וואו, איזה עונג משובח!

  – הרמיקס של Animal Collective ל-Ratatat פשוט מעולה (כמו האלבום החדש של AC)
  – הסרט על ג'וי דיוויז'ן בפיצ'פורק הוא הפתעה אדירה, אחרי שאיכשהו הצלחתי לפספס אותו בסינמטק.
  – הטעימה מהחדש של הדצמבריסטס שווה לגמרי. מאוד מחכה לאלבום הזה…
  – הידיעה המרגשת על החדש של ג'ייסון ליטל, במיוחד אחרי שהשבוע נתקפתי פרץ נוסטלגיה ושמעתי אינספור פעמים את The Sophtware Slump.
  – הקליפ של אוף מונטריאול מדהים (לשיר מדהים לא פחות, כמו האלבום האחרון שלהם כולו, שעדיין קשה לי להבין איך כ"כ הרבה אנשים לא אהבו אותו).
  – וגם החדש של ניקו קייס מצויין.
  – רץ לראות את הפרק הראשון של 'סלבס'.

  תודה 🙂

 18. שירה הגיב:

  ראטאטאט ואנימל קולקטיב? ועוד מירנדו? טוב שלא זכיתי בלוטו.
  לפעמים אני ממש ממש אוהבת אותך. בוקר טוב!

 19. תמיר הגיב:

  1. תודה על ביירות, שיר מצויין. ידוע מתי האלבום החדש יצא? ואיך יקראו לו?

  2. המקלדת של הבלונדיניות – מצחיקה בטירוף.

  3. האלבום החדש של אנימל קולקטיב מצויין. אבל ישם להם יותר מדי אלבומים בזה אין ספק.

 20. נועם הגיב:

  מפתיע אותי לראות פה את צ'רלי חד הקרן.
  זה כ"כ ישן שזה אפילו כבר הספיק להכנס לקליפ של וויזר עם כל היוטיובים למיניהם!

 21. קאת הגיב:

  אדון חג'ג', אתה אדם מבריק.

 22. דפנה/מוסיקהנטו הגיב:

  התחלתי לקרוא את ה'עונג' בשבועות האחרונים בעקבות המלצות רבות, ואני נהנית מכל רגע : )
  מה שכן, צריך לפנות שבת שלמה כדי לקרוא הכל ולהציץ בכל הלינקים! (לא שזה רע, חלילה)

  בזאת אני מצטרפת לקהל קוראיך הנאמנים!

  נ.ב. הקליפ של Of Montreal העיף לי את הראש. איזה יופי. ואני רוצה משקפי שמש כמו של הבחורה ההיא.

 23. dude הגיב:

  במייספייס של ראטאטאט יש לינק להורדה חופשית של אלבום רמיקסים שלהם. אם במקרה לא הבחנתם.

 24. גיאחה הגיב:

  דפנה – ברוכה הבאה! היה ממש כיף לפגוש אותך במוזיקה נטו השבוע, גם אם לדקות קצרצרות.

  תמיר – הריליס הקרוב של ביירות יהיה דאפל-EP, בעצם, ויגיע על שני דיסקים. הנה הפרטים. בחנויות ב-19 בפברואר, ברשת בטח מחרתיים או משהו.

  dude – דוּד!!! תודה, זה מעולה!

 25. אריאל הגיב:

  סליחה, אבל – "האנימציה הישראלית הכי מצחיקה שראיתי מאז מ.ק. 22 (בעצם, יותר מצחיקה מהם!)"?
  כאילו, אוקיי, לא היתה שום אנימציה ישראלית מאז מ.ק. 22, וגם מ.ק. 22 לא היתה כל כך מצחיקה, אבל סלבס באמת הצחיק אותך? באמת? זה היה לכל היותר פושר לחלוטין, כולל כמה קטעים מביכים מאוד מאוד (כל הקטע עם ספינת האהבה שנראה כמו ניסיון לחקות את פמילי גאי עם פטיש של 10 טון, זה מה שקופץ לי לראש כרגע כי הדחקתי את כל השאר), והקונספט בכלל הוא כל כך עלוב ומתרפס, כאילו, באמת, עוד חיקויים של סלבריטאים? הפעם באנימציה? זה באמתתתתת מה שהיה חסר לנו?
  התוכנית הזאת לא רק סתם לא מצחיקה אותי, היא מעליבה אותי כצופה ומגעילה אותי כיוצר, וזה לא בגלל שהיא עד כדי כך גרועה, היא גרועה באופן ממוצע לחלוטין, היא פשוט סתמית לחלוטין.

 26. ג'וס הגיב:

  איזה כיף שאתה מתקלט קבוע!
  אני בא לראות/לשמוע. אם לא בשלישי הזה, אז בזה שאחריו.
  כיף כיף!

 27. שגיאB הגיב:

  אני לא מקבל עדכונים במייל, גודאמיט, וזה ממש מירי מציקה.

 28. עידו הגיב:

  לא כיף העונג לייב 🙁
  אם לפחות הדברים היו נוספים בסדר כרונולוגי לפחות הייתי מצליח לעקוב, אבל ככה אני צריך לרפרף על הכל במהירות מה שסתם לוקח זמן והסיכוי שאני אפספס עדכון הוא גדול.

  לקח להבא, לקרוא עונג לייב רק אחרי שהוא נגמר….
  (אנא קח את זה כביקרות בונה, העונג כהרגלו היה… עונג 🙂 )

  ולגבי 88FM, נקווה לטוב אבל אני לא אופטימי. השילוב של רוני ורטהיימר ואז גל אפלרוייט היה מעולה, הם קלעו בול למה שאני רוצה לשמוע בבוקר. מקווה שבועז כהן וגליה גלעדי יוכלו למלא את המקום בצורה טובה…

 29. יובליובליובל הגיב:

  בעצבות רבה אני מוכרח להודות שאני מזדהה לגמרי עם התחושות שלך לגבי התקופה – פשוט קשה. והקטע של ג'ון פרושיאנטה דקר בדיוק במקומות הנכון (או הממש לא נכונים?).

  ולמרות הכל לא יצא לך עונג כל כך מינורי, אז אולי עוד יש תקווה? j:

  כמו כמה מהמגיבים, גם אני לא אופטימי לגבי 88, אבל נחיה ונראה.

  נקווה שיהיה שקט.

 30. א' נדב הגיב:

  אני מנסה להישאר אופטימי לגבי 88. אני לא כזה מעריץ של התחנה במתכונתה הישנה (הנוכחות שלה בפני עצמה מבורכת, אבל הקו שלה יותר מדי שמרני ובנאלי לטעמי.) לא בטוח בדיוק איך היא הולכת להישמע עכשיו, אבל היי, מה כל כך רע במסיבת ריקודים?

 31. יובליובליובל הגיב:

  א' נדב – אין שום דבר רע במסיבת ריקודים, להפך, מסיבת ריקודים זה דבר נפלא – כל עוד זו מוסיקה שאתה אוהב לרקוד לצליליה. מוסיקת הריקודים שלי לדוגמא מאופיינת בהרי גיטרות ותופים רועמים, ולצערי אני מסופק אם זו המוסיקה שהולכים לשדר שם בשעות האלה. =/

 32. נמי הגיב:

  נשפכתי מצחוק בתרשים הזרימה של הסקס
  bad>foreign<heil hitler

 33. ערן מחלו הגיב:

  החדש של ג'ון פרושיאנטה, איך לא, הורס.
  חובה בכל בית

 34. cherrylipstick הגיב:

  רגע, רגע…רק אני שמתי לב שבדיסק של פרושיאנטה יש שני שירי בונוס; הראשון נקרא Today והשני Ah Yom – היום?, היום=today. עברית? קבלה או סתם חיבה?.

 35. גיאחה הגיב:

  לא רק את/ה שמת לב 🙂 באמת מעניין, הסיפור הזה. צריך לקרוא לעומק בבלוג שלו ולפענח.
  http://johnfrusciante.com/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *