7 בפברואר 2013

בלנטיינ'ס די: בחרו את שיר האהבה-שנאה שלכם

[פוסט מסחרי]

עוד שבוע בדיוק יצוין בעולם יום האהבה, או ולנטיינ'ס בלעז. אבל לנו כבר יש יום אהבה אחד, ויש הטוענים שגם הוא יותר מדי, אז גם ולנטיינ'ס? ויסקי הוא משקה של בודדים, וויסקי בלנטיינ'ס החליטו להעלות על נס את הבוז לוולנטיינ'ס דיי. לכבוד העניין הם מזמינים אתכם להתחבר לשבור הלב או לציניקן הפנימי שבכם, ולקפוץ לבחור בפייסבוק שלהם את שיר האהבה-שנאה הטוב בכל הזמנים.

מה זה בכלל שיר אהבה-שנאה? נו, אתם הרי מכירים את שירי השנאה הרומנטית האלה – שירים שנכתבו לאהוב\ה אך מלאים בארס ("אל תדאג" של אביב גפן, למשל), או שירים שנכתבו לאחר הפרידה ("תיאטרון רוסי"!), או סתם שירים כמו "Love the way you lie" של אמינם וריהאנה. יש המונים כאלה, ואני בטוח שעולים לכם עכשיו כאלה בראש. בלנטיינ'ס הציעו בעמוד שלהם משהו כמו עשרה שירים מצוינים, אבל אם תציעו שיר אהבה-שנאה טוב יותר, תוכלו לקבל בקבוק בלנטיינ'ס שיעביר לכם את החג בשיכרון מבורך.

במהלך השבוע הקרוב אפרסם כאן כמה משירי האהבה-שנאה האהובים על מוזיקאים עצמאיים שאני אוהב, ויהיה פה כיף. אתם מוזמנים להוסיף את שלכם – רצוי בעמוד של בלנטיינ'ס (אני לא מחלק בקבוקי ויסקי) אבל אפשר גם פה בתגובות בצירוף נימוקים. האם השיר שבחרתם אהוב עליכם כי הוא מצחיק? כי הוא דוקר בדיוק איפה שכואב? כי הייתם רוצים לצרוח אותו למישהו ספציפי באוזן? ספרו ספרו.

מה שיר האהבה-שנאה שלי? טוב, זה די ברור. זה אחד משירי הפופ והדאנס הראשונים שאהבתי בחיי. הייתי בן תשע, שמעתי אותו ברדיו, ומיד לחצתי רקורד+פליי בדאבל קאסט שלי. בחודשים שאחר כך טחנתי אותו שוב ושוב. לא ידעתי אז איך מרגישה אהבה רומנטית או שנאה רומנטית, ולא ידעתי אז שהמלודיה של הסינתי בפזמון לקוחה משיר גדול הרבה יותר (כמובן שלא הבנתי את האירוניה שבציטוט הזה, או מה זה אירוניה).

מנחשים? הו כן, מדובר ביצירת המופת הזו – קח את זה, נגן סינתי מעופף!

13 תגובות על “בלנטיינ'ס די: בחרו את שיר האהבה-שנאה שלכם”

 1. רוני הגיב:

  הי, זה גם היה שיר האהבה-שנאה האהוב עליי כשהייתי קטנה! הייתי אומרת שאתה צריך להתחלק איתי בבבקבוק שלך (אם תזכה), אבל למזלך אני שונאת ויסקי.
  בלנטיינס שמח.

 2. לי הגיב:

  כחלק מהנושא ההפאסיב-אגרסיב של אהבה-שנאה, לצערי-שמחתי אין לי פייסבוק אבל השיר הזה של הבלאק קיז חביב עלי במיוחד

 3. ג'יימס הגיב:

  רוצה וויסקי!

 4. רז הגיב:

  Alice In Chains – Love, Hate, Love
  וגם
  Carissa's Wierd – Lazy Eyelids
  וגם
  John Frusciante – Curtains
  ואחרון
  Okkervil River – For Real

 5. ינשוף הגיב:

  אין לי פ"ב, אבל זה השיר שקפץ לי לראש בהקשר האנטי אהבה \ אחרי שנגמר: http://www.youtube.com/watch?v=IRmatrUjcaY

 6. ינשוף הגיב:

  ובאשר לנימוקים, דומני שמילות שתי השירים מדברות בעד עצמן ואינן זקוקות לי שאשמש להן לפה. עם זאת, וכיוון שביקשת, השירים מספרים על אחד מן הצדדים לאחר שנגמר הקשר הזוגי ומנקודת ראותו ובגוף ראשון – תוך פניה בגוף שני למי שאיננו יודעים אם בכלל שומע או שזו קריאה \ זעקה לחלל מתוך צורך לפרוק, להוציא מהמערכת כעסים, תסכולים, אולי מוּנע מצורך נקמני ועל כך מעידות גם המילים הבוטות מעט, המוטחות ברסס סביב סביב, ארסיות.

  נראה לי שכל מי שהיה בסיטואציה של סיום קשר בטונים צורמים ימצא עצמו מזדהה עם אחד השירים או עם שניהם (או עם איפה הילד, "מה שעובר עלי", שוויתרתי עליו כי הוא קלישאתי מדי עבורי), ובהופעה חיה יבקש לצרוח את מילותיו עם מאות גרונות ניחרים בקהל כמעצימי־כח, כנובעים מקרביים פגועים, כאחד: "בדרך החוצה תורידי את הזבל!".

 7. מור הגיב:

  שילה פרבר- מגי

  "אני חושבת שהיא עושה לי טובה…"

 8. גלעד הגיב:

  מדרוגדה. שיר של סיום אהבה.

 9. אורי הגיב:

  money cant buy me love של הביטלס נכתב כשיר אהבה, קצת נאיבי, וביניינו לא מוצלח במיוחד.
  אבל אחרי שפיטר סלרס מפרק אותו לגורמים ומרכיב מחדש בתוספת קצת אירוניה, הומור בריטי ושאר תבלינים מתקבל שיר אהבה-שנאה מושלם:
  http://www.youtube.com/watch?v=q7-YrHUecHQ

  ואם כבר אירוניה בריטית אי אפשר לא להזכיר את Just Good Friends של פיטר המיל הגדול עם השורה: A casual affair is all that you can spare from your emotional change

  נדממה לי שזו הופעה בארץ, אבל אין לי הוכחות: http://www.youtube.com/watch?v=dH2Rx_czNuE

 10. עונג אדיר היה לבקר באתר זה מושקע מאוד ומעניין
  רוצה ברשותך להזמין אל האתר שלי בו יש מילה לאהבה והיא מדגישה את הטון בשירי אהבה שנפרצו מתוכי
  תודה מראש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *