22 בדצמבר 2006

עונג שמונג: לטאת האמבט

מה קורה פה, ואיפה העונג? הסברים בראש הבאר השמאלי
ערן כ"ץ היה שולח לי ולרשימה אנונימית של קוראים את עיתון האימייל שלו, "לטאת האמבטיה" במשך לא מעט זמן. זה אף פעם לא היה סדיר, אבל תמיד היה כיף לקבל ממנו עוד קובץ וורד של הגיגים על נושא כזה או אחר, מה שהיה על ליבו. פעמים רבות זה היה מוזיקה. אחרי שהפצרתי בו חזור והפצר, הוא פתח סוף סוף את הבלוג לטאת האמבט ומיסד את רשימת המיילים למקום אליו אפשר לגשת מכל מחשב. בשעה טובה! ולמרות שהוא שומע הרבה יותר מדי משינה (=יותר משיר אחד שלהם), הזמנתי אותו להכין אוסף כי אני אוהב אותו לאללה. זו ההזדמנות, אגב, להתנצל בפומבי בפני שלל אנשים שאני אוהב ושכחתי להזמין (האייפוד רעב – אליכם אני מתכוון!). מי שמכיר אותי יודע שאי אפשר לסמוך על הזיכרון שלי בשיט. סליחה. עכשיו לערן.

המיקסטייפ של ערן כ"ץ [קובץ rar, כ-33 מגה, או בראפידשר]

בחגים (ובמיוחד בכריסמס שיוצא קרוב, בדרך כלל, לחנוכה) יש קטע כזה של לחזור הביתה, למשפחה. לא שאני יודע על מה אני מדבר, אני גר עם ההורים עדיין, אבל בכל זאת. אז החלטתי לנסות לחזור קצת לשורשים ואל המוזיקה שהייתי שומע פעם – לפני שנפתחתי כל כך למוזיקה. וזה מתאים לחגיגות המאה של העונג, כי אם יש משהו שחשף אותי יותר מכל דבר אחר לעושר המוזיקלי שיש לנו בעולם ובקצות העכבר… זה גיאחה והעינוגים השבועיים שלו (אלוהים כמה שזה נשמע סליזי).

והשירים הם:

1. Eleftheria Arvanitaki – Dynata – רבים יזהו את הלחן כנעימת הפתיחה של החמישה הקאמרית זצ"ל. האמת היא שאינני יודע מאיפה הגיע הדיסק הזה אלינו הביתה (ועוד חתום!) אבל בזמנו כל כך התלהבתי מהשיר הזה שפותח אותו, בדיוק מהסיבה הטלוויזיונית הנ"ל.

2. Emiliana Torrini – Red Woman Red – לאמיליאנה יצאו שני דיסקים רשמיים אבל יש ברשת דיסק נוסף שנקרא Merman ומכיל מספר שירים שחלקם קאברים וחלקם… לא. השיר הזה הוא, אממ, כיפי. זה הכי שהרבה אני מוכן לגלות עליו.

3. Stevie Ray Vaughan – Mary had a little lamb
מה כבר יש לומר? סטיבי ריי ווהן, אחד הסיבות שבגללן הלכתי ללמוד גיטרה, ושיר ילדים אהוב.

4. Ella Fitzgerald & Count Basie – Them there eyes
אחד הדיסקים הראשונים שגדלתי עליהם. שירי ג'אז נפלאים בקולה האלוהי של אלה פיצג'רלד ובנגינה של קאונט בייסי. אין ספק שהמוזיקה שהכי גדלתי עליה, בזכות אבא, היא ג'אז. בחרתי את השיר הזה כי בסופו של דבר, אני אוהב את גיא בגלל העיניים היפות שלו.

5. Madonna – I'm Going Bananas
אין לי מילים. זה פשוט שיר חגיגי למהדרין. והשיר היחיד של מדונה כנראה שאני מסוגל ממש, אבל ממש לאהוב.

6. Marco Masini – E Chi se ne frega
טוב כאן השיר מתייחס למחוזות המוזיקה של עברי דרך המקור שלו (זה קאבר, אבל אני לא מגלה למה, תקשיבו לבד). כחלק מלימודי האיטלקית שלי אני משתדל להקשיב לכמה שיותר איטלקית, גם במוזיקה, וככה הגעתי לביצוע הזה.

7. Viking Moses – Crosses
כאן זה לגמרי טריביוט שלי לעונג שבת. כל מה שהשמעתי עד עכשיו מתייחס איכשהו למה שהייתי שומע *לפני* שהכרתי את עולם המוזיקה המגוון, הרבה בזכות גיאחה והעונג. השיר הזה הוא שיר שכנראה לעולם לא הייתי שומע לולא העונג. וזה שווה הרבה.

8. חבורת לול – שיר מספר שמונה
הייתי חייב…

2 תגובות על “עונג שמונג: לטאת האמבט”

  1. ערן כץ הגיב:

    אוהב אותך בחזרה!

  2. ניימן הגיב:

    סיקרן אותי מאד לראות מה ערן יספק (היות ולאחרונה גיליתי שאני אוהב את הטעם המוזיקלי שלו). במבט ראשון זהו מיקסטייפ יוצא דופן וקל לקליטה יחסית למיקסטייפים האחרים – אהבתי. מבט שני יגיע לאחר עוד כמה האזנות 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *