14 בינואר 2010

ספירת העונג: ההופעה של חיי [פוסט אחרון]

[מאת: עמית דר]

sfiratbarיכולתי לבחור בפינק פלויד מופיעים בצד החשוך של הירח, כאשר בשיר האחרון מטר פריזמות יורד מהשמיים עם האור הראשון מהשמש, שיוצר אלפי קשתות בין הקהל ההמום. יכולתי לבחור את פלה קותי עם 50 נגנים ללא הגברה בספארי הקנייתי, כאשר כל חיות העולם רצות במעגלים מסביב להופעה. יכולתי לבחור בפעם האחרונה שאליוט סמית' נגע בגיטרה. בחדרו הקט, רגעים לפני שבמקום גיטרה תפס סכין. אך הופעת חלומותיי פשוטה בהרבה מכל אלה.

2060 יום אביב נעים, בדירה נעימה וצנועה, אני יושב ליד שולחן האוכל עם המוסף. השמש המערבית נכנסת בין התריסים ויוצרת צלליות סימטריות שחורות על גבי זהב של שקיעה. היום לקראת סיום, ואני מצפה למפגש עם נכדיי ומשפחתי. באוויר יש את הניחוח הקסום של ערב יום שישי, שהכל הכנות לקראת השבת, הארץ נדמה מעבודה, המרק מתעבה בטעמים, והשבוע עומד על קיצו.

נכנסת למטבח אישה, מפשפשת במגירות, מוציאה קפה, ממלאת את המקינטה ושמה על האש. כעת נותר רק לחכות עד שהמים ירתחו ויסתננו בין הפולים הטחונים ויצרו את השיקוי המר. עם גבה אליי היא פותחת בזמזום. קולה מעט עייף, אך מלמד על ניסיון ואמפתיה. היא אינה פותחת את פיה אלא רק מהמהמת לעצמה שיר נשכח מימים עברו. אני מכיר את השיר, אך השנים שנערמו הבריחו ממנו זיכרונות כה רבים וביניהם שמות של שירים, מילותיהם ומבצעיהם. אך אין זה חשוב את המנגינה אני מכיר. אני מניח את העיתון ומאזין בהנאה. לבי נפרם נפתח ומתמלא, בבטחון, באהבה ובנחת. שנים של חוויות וזכרונות, עליות ומורדות, זמנים קשים ומשמחים, כולם יחדיו בשיר הזה. בהמנון חיינו. מבלי להסתובב האישה, בת זוגתי העתידית, אישתי המיועדת, החצי השני המיוחל שלי, אינה מסתובבת, אך היא מודעת בדיוק לפרצוף שאני לובש ברגעים אלה.

המים כמעט רתחו, והשיר נע ונד לקולה הרך ומתפורר. היא אינה מדייקת בתווים, לא שומרת על הקצב, אבל אין זה משנה כלל וכלל. האדים יוצאים והיא מוזגת שתי כוסות קטנות. מסופיה לי סוכר ומניחה שתי עוגיות לצד הקפה. היא מסיימת את מזמורה, מתיישבת לצדי, מגישה לי את הקפה ומחייכת. תו סיום יותר מתוק מכל פריטת אקורד, מכל פטירת מלודיה של כל יצירה שאי פעם נכתבה. ההופעה תמה, למזלי יש גם אחת מחר.

ספירת העונג הסתיימה. מחר תוכלו להגיב ולבחור את הקטע החביב עליכם ולזכות גם אתם בזוג אוזניות של פיליפס, גם אם לא כתבתם שום דבר לתחרות! תודה גדולה לכל מי שטרח וכתב, וסליחה בפני כל אלה ששלחו קטעים שלא פורסמו – פשוט לא היה מקום לכולם.

לכל הקטעים שפורסמו ב"ספירת העונג: הופעת החלומות"

phshl9600מהי הופעת החלומות שלכם? קפצו להזמנה לספירת העונג ושלחו את הפנטזיה שלכם. ספירת העונג תרוץ כאן מדי יום חול עד אמצע ינואר, ושלושה מהכותבים יזכו באוזניות פיליפס שכאן בתמונה מימין. יש גם תקנון, כמו אצל הגדולים. רוצים עוד? באתגר האוזנית של פילפיס במאקו יש גם כרטיס זוגי להופעה באירופה. עקבו אחרי הטוויטר של פיליפס ישראל כדי לא להחמיץ עוד הפתעות, ואחרי הטוויטר שלי כדי לא להחמיץ את השטויות שאני כותב שם.

13 תגובות על “ספירת העונג: ההופעה של חיי [פוסט אחרון]”

 1. אנה סקאנק הגיב:

  בינתיים בקצה השני של העיר , אורן ברזילי נותן מופע מצמרר בסלון (!) שלו
  האפרונס וגיישה נו באוזן בר גורמים לי להאמין שיש תקווה והפרוייקט הסודי של שאולי עשת ונילי אוחיון (הפעם לא בכובע של אונילי) משאירים כמה לסתות על רצפת הלבונטין. שימו לב שמרוב פנטזיות אנחנו לא מפספסים את המציאות

 2. הילה הגיב:

  יפה מאוד.

 3. הילה הגיב:

  ללא ספק הפוסט הכי מקסים שנכתב פה. תודה רבה.

 4. אלון הגיב:

  מקסים

 5. עמית הגיב:

  רעיון מגניב ביותר…אהבתי מאד

 6. אמא הגיב:

  אמא התרגשה

 7. איתי ניב הגיב:

  מאוד יפה.
  אני אהבתי והופתעתי לראות שעמית עוד כותב בעברית.
  ועוד כל כך טוב!

 8. איה הגיב:

  זה כל כך יפה!

 9. רוני כהן הגיב:

  יפה 🙂

 10. דן הגיב:

  נקודת מבט מעניינת של אדם מעניין, אליפות..

 11. מעין הגיב:

  מרגש, יפה ופשוט…

 12. מיכל הגיב:

  אהבתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *