16 בדצמבר 2009

ספירת העונג: ביירות על הרכבת

[מאת: דנית]

sfiratbarדמיינו רכבת נוסעת. רגע רגע, לא שואתית, אחת נחמדה כזו, כמו של פעם, עם קטר והכל. היא, הרכבת, שועטת לה במעגלים, עולה ויורדת. המושבים נוחים, מרופדים בקטיפה, קפיציים. והיא עולה ויורדת, יורדת ועולה, אתם מחזיקים חזק בסיבובים. ולפתע, נשמעת שריקה, ומכריז הכרוז, שבעוד מספר רגעים תתחיל הופעה. אין צורך לרדת מהרכבת ומחיר ההופעה כלול בכרטיס הנסיעה.

אתם מחייכים, מעיפים מבט החוצה, אל המרחבים, וחוזרים פנימה. בפנים גם כל שאר האנשים מחייכים, ומתכוננים, מתכפתרים, מסתרקים, הבנות מאדימות את האודם, הבנים מנפחים את החזה, הבנות מצרות את המותן והבנים, נו טוב מספיק. התרגשות באוויר. כולם מתגודדים לכיוון הקרון, מי מופיעים? הלא הם Beirut, בכבודם ובעצמם, עלו לקרון, כדי להפוך לכם את המסע לכמה שיותר פתוח ואוורירי.


(מקור)

לפני שהם מתחילים הם מבקשים מכולם לפתוח חלונות, כדי שהרוח תצטרף גם היא לשירה. ואתם, מבסוטים וממושמעים, פותחים חלונות. לגברת נחמדת אחת אפילו עפה המטפחת, אבל לא אכפת לה, כי היא אוהבת את "Beirut" והיא אוהבת מסעות, וגם את זה שלידה, שאוהב אותה. והמוזיקה מתחילה להתנגן, ואתם בעננים, עוצמים עיניים, פותחים נחיריים שואפים מהאוויר הרענן. והמוזיקה, צוענית, כפרית, שמחה, ירוקה ומשתנה, הנה אקורדיאון, והנה תופים ומשהו שמזכיר לכם מצילתיים אבל אולי זה בכלל משולש. אתם פותחים עיניים ולא יודעים את מי לבלוע קודם, את חברי הלהקה המדהימה הזו, או את המרחבים שמתחלפים. אתם מזגזגים בין השניים ולבכם מתמלא אושר כמו כוס שצוללת לתוך מים.

שני הדברים הנפלאים בעולם, טיול ומוזיקה, מתחברים לרגע אחד, ולוקחים אתכם למקום אחר. דמיינו, דמיינו את המרחב, דמיינו את המוזיקה. ועכשיו קנו כרטיס, לא חשוב לאן. רכבת, אונייה, טיסה או כרטיסייה של דן. אל תחששו ואל תחשבו, קחו את עצמכם, ותסעו קדימה, או אחורה או במעגלים. תלחצו על ה- Play, ועופו.

לכל הקטעים שפורסמו ב"ספירת העונג: הופעת החלומות"

phshl9600מהי הופעת החלומות שלכם? קפצו להזמנה לספירת העונג ושלחו את הפנטזיה שלכם. ספירת העונג תרוץ כאן מדי יום חול עד אמצע ינואר, ושלושה מהכותבים יזכו באוזניות פיליפס שכאן בתמונה מימין. יש גם תקנון, כמו אצל הגדולים. רוצים עוד? באתגר האוזנית של פילפיס במאקו יש גם כרטיס זוגי להופעה באירופה. עקבו אחרי הטוויטר של פיליפס ישראל כדי לא להחמיץ עוד הפתעות, ואחרי הטוויטר שלי כדי לא להחמיץ את השטויות שאני כותב שם.

7 תגובות על “ספירת העונג: ביירות על הרכבת”

 1. יערה הגיב:

  או…איזה תאור מקסים!!!!

 2. בנימין הגיב:

  אחחח….
  כבר שבוע אני מתלבט לגבי מה לכתוב על ביירות. איפה הכי מתאים לשמוע אותם, אבל לא מסוגל להחליט. אז דנית, אני חושב שנתת לי בדיוק את מה שאני צריך, ומחר בבוקר, בהסעה לעבודה, שוב נשמע אותם (כמעט כמו בכל יום) אבל הפעם נראה לי שאנסה לעלות על הרכבת שלך 🙂

 3. מיס בוז'רסקי הגיב:

  החיבור בין מוסיקה ונסיעות הוא אכן מופלא. כתבת נהדר.

 4. נעמה הגיב:

  and i would love to see that day
  that day was mine….
  הלוואי הופעה של ביירות בכל מקום!

 5. יעל הגיב:

  התמונה הזו של הרכבת מדהימה. טוב, תמונה של רכבת ישראל בנתיבי איילון לא תעשה חסד עם הטקסט…

 6. איריס הגיב:

  אח.
  דנית את צודקת !
  תבריאי לי עוד רגעים מושלמים בבקשה.

 7. נועה הגיב:

  נהניתי. תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *