14 בדצמבר 2009

ספירת העונג: הזר המסתורי בבקעת הירדן

[מאת: נעה זד]

sfiratbarכריסטו הוא דמות אגדית בבקעת הירדן, וכמו כל אגדה, גם הפרטים לגבי כריסטו משתנים מאחד לשני.

כריסטו, כך הם סיפרו לי, הוא נזיר יווני שהגיע במשימה צליינית שקיבל במיוחד מהאפיפיור, להתמקם בקאסר אל יאהוד – אתה הטבילה בו יוחנן המטביל חפף את הראש לישו. אף אחד לא בטוח מתי כריסטו הגיע לבקעה אבל ישנם דיווחים על דמותו עוד משנות החמישים. הוא מטייל מדי פעם בלילות במטעי תמרים של הישובים ליד, מזמזם לעצמו מזמורי תפילה ותוך כדי כך מקפיץ גם את כיתת הכוננות של היישוב, ואיתה את הכוחות הצבאיים עד לקבלת "חזל"ש – כריסטו".

באחד הימים ישבתי לי עם אחד הקב"טים (בן 70). הוא סיפר לי שפעם, היה יום מיוחד בכנסיית יוחנן המטביל. הגיע לשם זמר אמריקני על מנת להיטבל. כריסטו, שלא הכיר את הזמר, לא התרגש מהמעמד וסרב לצאת. והזמר לקח גיטרה וניגן ממיטב שירו. "מה שהיה להנאתם של כל הסובבים, שכן היה מדובר בלא אחר מג'וני קאש!" המשיך לספר הקב"ט.

מעולם לא פגשתי את כריסטו כדי לשאול אם הסיפור על ג'וני קאש נכון, אבל כשאני חושבת על הופעת החלומות – אז ג'וני קאש, בקאסר אל יהוד, בשעת זריחה כשהשמיים עוד סגולים כחולים, ומשני צידי הנהר קהל צעירים יושב בשקט ומקשיב למיטב השירים מההקלטות של האמריקן, כשהשיא מגיע בשיר "Hurt", ואפילו ישו עולה מהירדן ומתדפק על דלתו של כריסטו ואומר "אחי, הוא ממש טוב, בוא החוצה".

לכל הקטעים שפורסמו ב"ספירת העונג: הופעת החלומות"

phshl9600מהי הופעת החלומות שלכם? קפצו להזמנה לספירת העונג ושלחו את הפנטזיה שלכם. ספירת העונג תרוץ כאן מדי יום חול עד אמצע ינואר, ושלושה מהכותבים יזכו באוזניות פיליפס שכאן בתמונה מימין. יש גם תקנון, כמו אצל הגדולים. רוצים עוד? באתגר האוזנית של פילפיס במאקו יש גם כרטיס זוגי להופעה באירופה. עקבו אחרי הטוויטר של פיליפס ישראל כדי לא להחמיץ עוד הפתעות, ואחרי הטוויטר שלי כדי לא להחמיץ את השטויות שאני כותב שם.

5 תגובות על “ספירת העונג: הזר המסתורי בבקעת הירדן”

 1. הנודניק הגיב:

  נזיר יווני לא יקבל משימות מהאפיפיור. הוא לא קתולי. אני יודע שזה קטנוני אבל הוא ביאס לי את מה שיכלה להיות אחלה פנטיזיה.
  בפרטים הקטנים, חברים, הקטנים.

 2. jim הגיב:

  ….שלא לדבר על כך שקאש היה בארץ בשנות השבעים ולא בשנותיו האחרונות.

  אבל אחלה סיפור!!

 3. פיליפס הגיב:

  הופעה פנטסטית!
  אנחנו פגשנו את ג'וני קאש פעם, אבל זה לא היה בארץ…
  נודניק וג'ים – למה אתם מתעסקים עם הפנטזיה של נעה?

 4. אחחח… איזה כיף. אם כבר חלומות קאש, פעם, בהשראת עזרים חומים, חלמתי כי אני יושב בצפון קליפורניה בבית רחב ידיים אך צפוף בבוקרים, עלמות, חבובות ושאר טופינים. כולם מאזינים לקאש שר "סיפורו של ילד בשם סו". אחד החלומות הכי עצובים שהיו לי, כי התעוררתי…

 5. דייב דנ הגיב:

  אף פעם לא שמעתי את הסיפור על כריסטו בבקעה…
  אולי אני לא נוסע מספיק להורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *