13 בדצמבר 2009

ספירת העונג: אורגזמה בדובר

[מאת: עידו (איש קריות) כהן – בלוג | טוויטר]

sfiratbarהרוח מצליפה בפניי בעוד אני מגביר מהירות, הכבישים חלקים מגשם שירד יום קודם. הדרך מלונדון לדובר היא ארוכה, אך מאוד מרגשת אם עושים אותה על אופנוע. הג'ינג'ית שלי אוחזת בי בחוזקה מאחורה בעוד אנו מתקדמים לישורת האחרונה. אפשר לשמוע רעמים ברקע.

ואז זה נגלה האופק, על צוקי דובר הלבנים, נחיל של אנשים, פרוע, לא מתפשר, זורם בעוצמה כמו הגלים שמכים בצוקים עצמם. שממה פרועה של בני נוער, חסרי רצון לגדול, חדורי מוטיבציה להשתולל. מתנפצים לצליל הביט העולה והיורד של הסינתיסייזר… ואז התופים של קית' מון מתחילים להדהד.

אני מחנה את האופנוע ואוחז ביד שלה, אנחנו רצים ביחד ומתערבבים בקהל, מדלגים בין השלוליות הענקיות. גם רוג'ר דאלטרי דוהר קדימה, עולה על אחד המגברים בקדמת הבמה, שולח ידו לקהל. אני והיא נעמדים על בליטת בטון מקומית. מאחור עולה עשן מכמה מדורות מקומיות, מעל האוקיינוס ענני גשם מתקדמים.

טאוסנד מבקש "Don't Cry, Don't Raise Your Eye", היא חופנת את ראשה בתוך המעיל שלי, נותנת לעצמה לטבוע עמוק בתוך החזה, ידייה נמתחות על הגב שלי, אני לוחש לה באוזן "It's Only Teenage Wasteland".

thewho

קית' "אוכל" את התופים על הבמה, טאונסנד משליך את הגיטרה אל על, כל הידיים באוויר בעוד שדאלטרי מזנק אל הקהל. היא מנשקת אותי, אני מעביר ידי בשיערה, על הבמה – מון עובר לנגן על הוויולה, אנחנו הופכים לחלק מהקהל, חלק מהגאות האנושית החמימה. האורגזמה של דובר.

טיפות גשם מתחילות לרדת, שוטפות את הקהל, הרוח מהים מכה בנו. היא מחזקת את אחיזתה בי, והפסנתר מתחיל לנגן. היא מרימה מבט אל ער הבמה, שנינו מסתכלים על דאלטרי, כנביא מתולתל, אשר נושא את נאומו לקהל – "Only Love Can Make It Rain" הוא שר, אני מרים ראשי ועוצם את העיניים, הגשם מלטף אותי ואת כולם. הג'ינג'ית עושה כמוני, מרימה מבט אל השמים. ידינו משולבות. דאלטרי שואג! חוצה את ים סוף ואת תעלת למאנז' גם יחד.עומד איתן על קצה הבמה והרעמים מלווים אותו, אין מה לעשות, אלוהים מעריץ אף הוא את "The Who".

לכל הקטעים שפורסמו ב"ספירת העונג: הופעת החלומות"

phshl9600מהי הופעת החלומות שלכם? קפצו להזמנה לספירת העונג ושלחו את הפנטזיה שלכם. ספירת העונג תרוץ כאן מדי יום חול עד אמצע ינואר, ושלושה מהכותבים יזכו באוזניות פיליפס שכאן בתמונה מימין. יש גם תקנון, כמו אצל הגדולים. רוצים עוד? באתגר האוזנית של פילפיס במאקו יש גם כרטיס זוגי להופעה באירופה. עקבו אחרי הטוויטר של פיליפס ישראל כדי לא להחמיץ עוד הפתעות, ואחרי הטוויטר שלי כדי לא להחמיץ את השטויות שאני כותב שם.

7 תגובות על “ספירת העונג: אורגזמה בדובר”

 1. מיס בוז'רסקי הגיב:

  מקסים.

 2. "Here on these cliffs of Dover
  So high you can't see over
  And while your head is spinning
  Hold tight, it's just beginning"

  We Both Go Down Together – The Decemberists

 3. pez הגיב:

  אהבתי!

  אהמ, כריסטינה הנדריקס?

 4. יעל הגיב:

  רובין שרבטסקי שוב עשתה פסים?! ובג'ינג'י?!

 5. Calvin הגיב:

  אורי, חשבתי בדיוק על אותו דבר (-:

 6. פיליפס הגיב:

  השורה הזו לא יוצאת לי מהראש: "אלוהים מעריץ אף הוא את "The Who""
  🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *