11 בפברואר 2008

ספירת העונג: Be good or be gone

Fionn Regan מזכיר לי את שאריות הגשם הנוטפות את תוך שלוליות הלילה.

נו, אתם ודאי מכירים את הצליל הזה. אחרי שירד גשם כל היום וכל הלילה וכל היום שוב, ואפילו אף לא הוצאנו מהבית, ומי שאיפף החוצה מהבית עשה זאת חמוש במעיל ומטריה וצעיף וכפפות. ונראה שהשמש שכחה מקיומנו חוץ מברגעים קטנים של אור, שמזכירים לנו מה אנחנו מפסידים לפני שהם נעדרים מחיינו בחזרה.
רק אז יכול הקסם לקרות. הערב כבר ירד, היום כבר נגמר. אין סיכוי לקשת בענן, אין סיכוי שיהיה חמים. הרחובות מטולאים בשלוליות שידענו שיגיעו אך העירייה לא הגדילה ולא עשתה דבר לגביהן. הרעמים שמובילים לעוד ממטרי שמיים הופכים לתדירים פחות, אחר הגשם נחלש, ונחלש ונחלש, עד שנותר ממנו צל של גשם, טפטוף פכפוכי אל תוך שלוליות הלילה. השמים יבשים אבל העצים, הגגות, העמודים והמכוניות כולם ממשיכים להמטיר עלינו את גשם הפאנטום הזה, שאינו רטוב, אך גם לא ממש יבש עדיין, שאינו מבשר את סופה של הקרה הנוכחית, אך גם לא מבטיח שהיא כאן להשאר.

פיון ריגן הוא כל זה. הוא הפכפוך הנעים הזה שנותן הרגשה טובה. הוא ההרגשה הקלושה שהכל יהיה בסדר. הוא לא גיטרות חשמליות שחודרות אל תוך הגוף, לא בס מחוספס שמשנה את איך שאנחנו שומעים מוזיקה. שיר שמתווה את הדרך לאלבום שבא אחריו, בשקט, ברוגע, אבל דווקא כך, כמו צילו של הגשם, מחלחל עמוק אל תוך העור, משאיר שם חותם חלק וחמים.
ו-"Be Good Or Be Gone" הוא הזיקוק של זה. לא מפיל את הראש שלכם מהמקום, לא גורם לכם לשקול מחדש את כל מה שידעתם על מוסיקה. אבל הוא, וכל The End Of History שאחריו, מבטיחים לי שיהיה בסדר, כמו אי השקט שאחרי הסערה, שניקתה את הכל.

Fionn Regan – Be good or be gone [מיכל התעקשה על הביצוע הזה והיא צודקת, זה אחד הקליפים הכי יפים שראיתי. אבל הנה, גם מפ3]
מתוך The End Of History, משנת 2007

[מאת מיכל]

ספירת העונג: כל הקטעים

5 תגובות על “ספירת העונג: Be good or be gone”

 1. ינון הגיב:

  מקסים!

  מה שמצחיק זה ששמעתי את שמו של הבחור בפעם הראשונה ביום שישי האחרון, והנה הוא מופיע כאן…

 2. y99 הגיב:

  קליפ יפהפה לקטע מיוחד. לא הכרתי קודם.

 3. קסיוס הגיב:

  בחירה נפלאה וטקסט יפה. לפעמים, גם אוחובסקי צודק.

 4. בננה צהובה הגיב:

  יפה תודה 🙂

 5. העכביש הגיב:

  אני שמעתי את פיון כבר לפני דיי הרבה זמן, אבל התיאור שלך בהחלט מרשים, אולי ציורי מידי, אבל מי אמר שזה דבר רע 😉

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *