27 באוגוסט 2006

ספירת העונג: Tool

[כותב: אסף]
מה זה ספירת העונג? הסבר בראש הבאר השמאלי.
תמונה מאת ג'וני גאן

השעה 05:30 ובקושי הצלחתי להגיע הביתה. אני מקווה שאתם הצלחתם להגיע הביתה כמו שצריך. בכלל לא חשבתי שלזה זה יגיע כשהצעתי להביא את Tool לארץ בסתם מאמר ב"ספירת העונג". בערוץ 2 אומרים שיש כבר איזה 15 הרוגים ו-250 פצועים במהומות בתל אביב ובירושלים המשטרה אפילו לא קרובה ללהצליח לפזר את הבלאגן ולחלץ פצועים. הכל היה אמור ללכת בסדר… אז נכון שהיו קצת התנגדויות של ש"ס להביא אותם, אבל בכל זאת מדינה חופשית… אפילו פאקינג רוג'ר ווטרס בא, ריסס על הגדר ויצא מפה בשקט.

מישהו שם לב למילים הראשונות של מיינארד כשעלה על הבמה בפארק הירקון ? "I piss on the Israeli-Palestinian conflict" ואני צרחתי עד השמיים כמו כולם – אנרגיות מטורפות באוויר! ואז הם התחילו עם "Stinkfist".
זה השיר הראשון ששמעתי שלהם לפני איזה 10 שנים – אפשר בהחלט לומר שהוא שינה לי את החיים. הייתי בן 14, היה ליל יום חמישי – אם אני לא טועה – הדבנגר'ס בול ב-MTV. הקליפ הדביק אותי למסך ל-5 דקות והשיר המשיך להתנגן לי בראש אחר כך בלי הפסקה.

משם התחלתי לנבור, התחלתי מאנימה, אחורה לאנדרטוו, הלאה לאופיאט וכשיצא לטרלוס הייתי כבר עמוק בפנים. אני יכול לחבר כמעט כל חוויה בחיים שלי עם איזה שיר של Tool שהתנגן ברקע ואיכשהו תמיד תיאר את החוויה בצורה הכי בהירה ופתר אותה בכזו פשטות. אני באמת מאמין שיש במוזיקה שלהם תשובה לכל שאלה, וגם לא צריך לחפש רחוק מדי, רק צריך לפתוח את הראש.

היה ממש חשוב לי לתפוס אותם בהופעה חיה – לפני כמה שנים כבר היה לי כרטיס טיסה, כרטיס להופעה ורגילה מהצבא. ושבוע לפני – מבצע "חומת מגן" – ובזמן שהלהקה ניגנה לי מעבר לים, אני ניגנתי לי על המאג ברמאללה. ההודעה על ההגעה שלהם לארץ היתה פאקינג מושלמת…

ובינתיים מדווחים כבר על 25 הרוגים ומספר אסטרונומי של פצועים… כוסאמק…

בוא'נה – הצעקות של החרדים מבחוץ בכלל לא הפריעו לי להופעה, הייתי בכזו אקסטזה… עד שמיינרד החליט לסגור את ההופעה עם "Die Eier Von Satan". התחלתי להרגיש שאני נמחץ ומועף מצד לצד ושומע צעקות של "נאצי!" מכל עבר. כשהתחלתי להבין מה קורה ניסיתי לתפוס את כל מי שהצלחתי מסביבי וצרחתי – "זה רק מתכון לעוגיות! הם לא נאצים! זה רק מתכון לעוגיות…! ועוד בלי ביצים!"

להורדה: "Stinkfist"

[סיטימיול ראה אותם בלונדון | ביקורות בשרת העיוור | קנייה במוזיקה נטו | אתר בית]

13 תגובות על “ספירת העונג: Tool”

 1. הוהו הגיב:

  אה?
  אמנם זאת אחת מהלהקות שאני הכי רוצה לראות בהופעה חיה, אבל המילה היחידה לתאר את הפוסט הזה היא "פיגור", במיוחד פסקת הפתיחה והסיום.

 2. אסף הגיב:

  בואנא גיאחה – כל הקטע של הטקסט הזה היה סביב התמונות ששלחתי לך.. עבדתי עליהם איזה שעה.
  והוהו – זה אמור להיות סתם מצחיק, קח את הדברים בקלות.
  שבוע טוב. תודה גיא.

 3. אסף הגיב:

  הנה קישור לתמונות שאמורות להיות שם.
  גיא – תרגיש חופשי להוסיף אותם לפוסט.
  http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2024101

 4. מאחז זמני הגיב:

  אוי, זה קצת וולגרי.

 5. מאחז זמני הגיב:

  ולעצם העניין, פגשת אדם חרדי בחייך?

 6. אסף הגיב:

  אני בא ממשפחה חרדית.

 7. אקטימל הגיב:

  חבל, משאיר טעם מר בפה אחרי פוסטים אחרים שהיו פשוט מקסימים.

 8. Tyler Durden הגיב:

  משעממים.

 9. רנן הגיב:

  למה משאיר טעם רע? הבנאדם אוהב את טול, חולם על טול. לגיטימי לגמרי. אני יכול להבין את הרצון העז לראות אותם בהופעה. (*משוויץ*) אחרי שראיתי אותם הבנתי שהייתי רואה אותם עוד איזה 20 פעם כמו כלום.

 10. זואי הגיב:

  רגע,מתי טול היו בארץ?
  למה לא דיברו על זה בשום מקום!!!!!!
  למה אני לא הייתי שם.

  הרסת לי חצי יום.

  אוף,הם יבואו שוב לארץ?

 11. GentleGiant הגיב:

  קטע אלים מדי, ומלא שנאה.
  טול היא להקה מעולה, חבל לכתוב עליה בסגנון כל כך מגעיל.

 12. עידו שחם הגיב:

  אמן שיבואו לארץ, אחת מלהקות ההופעות המובחרות והעוצמתיות של ימינו.

 13. KaBuKiM הגיב:

  גם אני ראיתי אותם בהופעה והם היו משעממים (בצורה בימתית) לאללה. מיינארד בקושי זז, בקושי מדבר בין שירים ובכלל התנועה הכי רצינית על הבמה היא של דני. תכל'ס, הופעה משעממת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *