31 ביולי 2006

ספירת העונג: Boards of Canada

[כותב: Ronzie]
מה זה ספירת העונג? הסבר בראש הבאר השמאלי.

היום כבר אי אפשר להפריד בין מוסיקה לבין יוצרה. כשאנחנו שומעים שיר יש לנו תמונה בראש כלשהי. כשאתה שומע קטע של Boards of Canada (להלן: BOC), דווקא אז כל התמונות בראשך נעלמות, מה שמאפשר לך להיסחף לתוך הצלילים האלקטרוניים הסוחפים שלהם.

כמו הגבולות של קנדה, אשר הינם אמפורפים ולמעשה לא קיימים, כך המוסיקה של BOC אינה ניתנת לשיוך של זמן, מקום או אנשים. מוסיקת ה-IDM של שני האחים הסקוטיים הינה חסרת מילים, חסרת פזמון ובעצם נועדה להסיר כל דעות קדומות אשר יש לשומע על הקטע הנשמע.

האם הקהל ירקוד כמטורף לצליליו של BOC? או פשוט יתנועע בתנועות איטיות? אין לדעת. כל אחד מפרש אחרת סוג זה של מוסיקה, ולכן לא ניתן לחזות את סגנון ההופעה עצמה. מה שכן יהיה אפשר להגיד על ההופעה, הוא ששני האחים הסקוטיים יתרכזו במוסיקה שלהם לגמרי, ולא יתנו לקהל את הסיפוק בחיבור אישי למוסיקה שלהם דרך היוצר. הם ידרשו שכל אחד יבין את המוסיקה לפי דרכו שלו, ולא לפי דרכם.

היכן נשכן את שני האחים הללו? האם בבארבי? האם בשסק? האם במרסנד? מה שבטוח, זה שאיפה זה שזה לא יהיה, הסאונד חייב לעטוף אותך מכל הצדדים.

האם נצא מההופעה בתחושה של אמירה פוליטית כלשהי? בהחלט לא! התובנה היחידה שנגלה קשורה לכך שמוסיקה יכולה לפעמים הדבר הכי אישי בעולם, ולפעמים הכי כיף לא לשתף תחושה זו עם אף אחד!

להורדה: "Dayvan cowboy"

[קניית דיסקים במוזיקה נטו | אתר בית]

7 תגובות על “ספירת העונג: Boards of Canada”

 1. goraly הגיב:

  לא ברבי ולא שסק, BOC זו אחלה הופעה למקלטים.

  סוף סוף הצעה ראלית.

 2. טל הראל הגיב:

  כמה שהייתי מת לראות את BOC בהופעה… כנראה ש VENETIAN SNARES היה יכול לסגור את ההופעה ואז בכלל הייתי יכול למות בשקט עם חיוך מרוח על הפנים.
  BOARDS OF CANADA משמע הלוחות של קנדה ולא הגבולות של קנדה (BOARDERS)
  אחלה כיף!!!

 3. מקס צ'פלין המוהנדס הגיב:

  בורדז אוף קנדה משמע The National Film Board of Canada. סרטי טבע ישנים ועתירי לכלוך, בדיוק התמונות שעולות לי בראש כשאני שומע את השניים האלה.

 4. achere הגיב:

  אני חושב שהסלון שלי מתאים בול להופעה כזו.

 5. עידו שחם הגיב:

  השסק rulez!
  BOC בשסק בכלל יכול להיות שוס

 6. Salad Fingers הגיב:

  משתמשים במוזיקה שלהם כרקע ל"אצבעות סלט", אחד מהדברים היותר… הזויים…
  http://www.fat-pie.com/salad.htm

 7. KDB הגיב:

  אחלה-"flow" , כנראה שכשעושים מוסיקה בזוגות הקסם בלתי נמנע- בלי יותר מדי משחקים מיותרים; האחד משלים את השני והתוצאה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *