4 באוגוסט 2008

תקשיבו רגע 04 – אוסף תקופתי להורדה

אני יודע, אני יודע, זה לקח שנים. אבל היי, לפחות כיסיתי לעצמי את הישבן כשהכנסתי את המילים "תקופתי" ו"לא מחייב" לכותרת המשנה של סדרת אוספי "תקשיבו רגע". העניין הוא שהאוסף הקודם יצא בסוף ינואר, ובערך במאי כבר חשבתי שיש לי מספיק שירים לאוסף חדש. רק שאז שכחתי לחלוטין והתעוררתי שוב בסוף יולי והופ – הנה עברו שבעה חודשים בין שני האוספים. אבל למה, אני שואל אתכם, למה לבזבז זמן בתירוצים כשאפשר פשוט להגיע לשירים הממש טובים?

אז בלי תרצת נוספת, הנה עוד 13 שירים שעושים לי הכי טוב שבעולם בזמן האחרון. תכננתי שיהיה קצת יותר רעש וקצב בשביל הקיץ, אבל יצא שיש לא מעט רוגע ורוך יחסית. כנראה שככה נראה הקיץ המוזיקלי שלי, ואולי הקוקטייל הזה יימהל היטב גם בקיץ שלכם.


תצלום: CORDAN, תחת רשיון Creative commons

להנאה מושלמת: האזינו כבדרך אגב, ואוצו לבדוק מה אתם שומעים רק אם האוזניים שלכם הזדקפו בגלל שיר כלשהו. בדרך כלל דרושות יותר משלוש-ארבע האזנות עד שנדלקים באמת על שיר. בנוסף, אמנם עבדתי הרבה כדי לסדר את השירים בסדר מסוים, אבל קבלו את הסדר כהצעת הגשה בלבד. בהחלט מומלץ ללחוץ על Shuffle בכל עת. תיהנו!


לא מצליחים לפתוח? הורידו את 7zip, תכנה חינמית ופשוטה (אופן סורס!) לפתיחת כל סוגי הארכיבים

רשימת שירים, כי צריך!
תודה מיוחדת למורפלקסיס שעזר לי, שוב, לפתור את סידור השירים. אני אוהב אותך, מורפלקסיס, ואתה זכאי לבני בכורי.

01. Amanda Palmer – Astronaut (A short history of nearly nothing)
מייספייס
בום! אני מטורף על הפתיחה של השיר הזה, ומורפלקסיס באוזנו החדה פתר לי את בעיית שיר הפתיחה כשמיקם את טיסת האסטרונאוט חסרת השליטה של אמנדה פאלמר כשיר הפתיחה. אני לא אוהב את הדרזדן דולז, כנראה כחלק מהאלרגייה הקשה שלי לרוב הדברים שמריחים מקברט. אבל כשדלף אלבום הבכורה המלא של פאלמר, "מי הרג את אמנדה פאלמר" (בכל זאת, הייתה לה טלוויזיה בתחילת הניינטיז), מצאתי את עצמי הולך ונכבש. פאלמר נשמעת כנה יותר לבד, וכישרון הכתיבה המצוין שלה ניכר גם פה. זה גם לא מפריע שכמה חברים טובים קפצו לעזור, בראשם בן פולדס שאמוּן על ההפקה, והאורחות-לרגע אנני קלארק (St. Vincent) והצ'לנית המפעימה והאהובה עליי, זואי קיטינג (שמנגנת בשיר הזה, אם כי כאן היא לא מפגינה את כשרונה כראוי).
מומלץ אם אהבתם את: דרזדן דולז, טורי איימוס כשהיא כועסת
עוד שיאים מאותו אלבום: "Ampersand"
מתוך האלבום Who killed Amanda Palmer? שיוצא בספטמבר

02. Conor Oberst and the mystic valley band – Get-well-cards
אתר בית, האזנה לכל האלבום
נו, מה אני כבר יכול להגיד כדי למכור את הכישרון יוצא הדופן של קונור אוברסט, הלא הוא Bright Eyes, למי שעדיין לא מכור לו? הילד הזה – הוא עדיין ילד בעיניי – הוציא בשלוש השנים האחרונות ארבעה אלבומים מצוינים, EP, אלבום הופעה, אלבום בי-סיידז, והוא ממשיך להיות פורה בטירוף. אבל להיות פורה זה לא מספיק, צריך גם לשמור על רמה כלשהי של איכות, ובאלבום החדש, הראשון תחת שמו האמיתי מזה עשור וקצת, אוברסט מזכיר לכולנו איך כותבים שיר טוב ומבצעים אותו מצוין. הוא מנגן אל תוך העתיד עם מבט שפונה תמיד לעבר, כותב ושר את הדור הבא של אמני פולק וקאנטרי אקוסטיים תוך הבנה ויישום מעמיקים של שורשי העבר. וזה אפילו לא השיר הכי טוב באלבום הזה.
מומלץ אם אהבתם את: Bright Eyes, M. Ward, בוב דילן במובן מסוים
עוד שיאים מאותו אלבום: "Lenders in the temple", "Souled out", "Moab", "Cape Canaveral"
מתוך האלבום Conor Oberst [קנו! Merge (בשקלים: 45 ש"ח), מוזיקהנטו (70 ש"ח)]

03. Snailhouse – Dollar Signs
אתר בית
איך פספסתי את Snailhouse עד עתה? איך חמק ממני כישרון הכתיבה המבריק, הכנה, הדוקר של מייק פיורסטאק הקנדי? איך ייתכן שהוא הוציא כבר שישה אלבומים מאז 1994, ורק בשביעי פתאום נתקלתי בו חזיתית ועפתי על הרצפה מסוחרר? אני אגיד לכם איך: בגלל האינטרנט. האינטרנט הזה, ינעל אביו, מעמיס עליי המון שירים יפים כל הזמן ומרוב עצים לא רואים את הדוב שיושב בשקט בפינה ומחדד חתיכת עץ עד שהיא מסוכנת ויפה באותה המידה. זה מה שעשה פיורסטאק לשירים בזמן שאני התעסקתי בדברים אחרים. בדומה לסם בים מאיירון & ויין, גם פיורסטאק התרחב באלבום האחרון לסאונד של להקה שלמה, ובדומה לסם בים זה רק מחמיא ומגדיל את השירים שלו. בדומה לברייט אייז, גם כאן השיר הזה (שפותח את האלבום) הוא אפילו לא הטוב ביותר מבני האלבום, מחכים לכם שם שירים כאלה טובים שאני אפילו קצת מקנא בכם.
מומלץ אם אהבתם את: Iron & Wine, Hayden, Sparklehorse, מפעלות ג'ייסון מולינה
עוד שיאים מאותו אלבום: "They won't believe you", "Salvation army"
מתוך האלבום Lies on the prize[קנו! Unfamiliar Records (בשקלים: 42 ש"ח)]

04. Death cab for cutie – Grapevine fires
אתר בית, מייספייס
ואני בכלל בחרתי ב-"Cath…", ברגע שזרחה עליי ההבנה שאוסף תקופתי כזה לא יהיה שלם בלי שיר מהאלבום של דת' קאב, שהיה כל כך משמעותי בשבילי בחודשים האחרונים. רציתי את קאת' כי רציתי קצב, רציתי קצת גיטרות שנותנות מכות, רציתי כוח. אבל בסוף נשברתי, כי עד כמה שסיפורה של קאת' נחמד ומוגש כהלכה, אף שיר לא ריגש אותי באלבום החדש כמו השיר הזה, שמבחינה מוזיקלית הוא כנראה הכי משעמם באלבום: קצב מיד-טמפו רפטטיבי, גיטרות רכות, קולות רקע רכים אפילו יותר. אבל הטקסט, ההגשה, האש שמכלה בסוף, בפתאומיות ובאקראי, את כל מה שאנחנו מנסים לעשות, כל אלה טפטפו כמו דמעות על מכתב.
מומלץ אם אהבתם את: Death cab for cutie, Postal Service, Snow Patrol, Pedro the lion, Elliott Smith
עוד שיאים מאותו אלבום: "Cath…", "I will possess your heart", "Bixby Canyon bridge"
מתוך האלבום Narrow Stairs [קנו! מוזיקה נטו (60 ש"ח)]

05. Barth – Oh Dawning
אתר בית (אפשר לשמוע את האלבום), מייספייס
אני כמעט מתבייש לומר, אבל יש באוסף הזה שיר אחד שהגיע בלי שבכלל שמעתי את האלבום ממנו הוא לקוח. בשיר של Barth נתקלתי במקרה בשיטוט בלוגי כלשהו, וכל מה שאני יודע עליהם הוא שמדובר בבחור מצרפת. זהו. הוא מזכיר לי, בשירה שלו, דווקא סולני בריטפופ מהניינטיז, אבל הכינורות מגיחים משירים של סרז' גינצבורג והגיטרה מפולק אמריקני ישן, והשיר הזה פשוט ממוסס אותי כבר בדקה השנייה שלו.
מומלץ אם אהבתם את: ?
עוד שיאים מאותו אלבום: ?
מתוך האלבום Cuchillo [קנו! Diva (בשקלים: 70 ש"ח)]

06. Spiritualized – Sweet talk
אתר בית, מייספייס
ואז הגיע ג'ייסון פירס. האלבום החדש של ספיריצ'ואלייזד לא הרשים אותי בהאזנה הראשונה, גם לא בשנייה, אפילו לא בשלישית. הוא חלף לי ליד האוזן, נשמע לי בדיוק כמו מה שאני כבר מכיר אצלו – אותם עיבודים גדולים מהחיים, אותה דרמטיות מוזיקלית ואדישות ווקאלית. אבל. ידידי עינב שיף התעקש שזה אלבום מעולה, וכמעט בז לי כשלא הסכמתי איתו. אז בסוף הוא הגיע בדיסק, בדואר, עם חוברת המילים, ומצאתי את עצמי יושב על המיטה ברגע משבר כואב ושומע את הדיסק הזה שלוש פעמים ברצף. כמו Eels, ספיריצ'ואלייזד מחלחלים ללב שלי רק כשהוא סדוק ויש להם רווח להיכנס בו. ומאז הם נשארים שם.
מומלץ אם אהבתם את: Mercury Rev, Ride, Low
עוד שיאים מאותו אלבום: "Death take your fiddle", "Soul on fire", "Borrowed your gun"
מתוך האלבום Songs in A&E [קנו! מוזיקה נטו (70 ש"ח)]

07. Beck – Chemtrails
אתר בית, מייספייס
ייתכן ו-Modern Guilt, הפלא החדש מבית בק הנסן, מכיל שירים טובים יותר, הדוקים יותר ומסעירים יותר מזה, אבל "Chemtrails" היה השיר הראשון שהכה בי מהאלבום הזה, הסנונית הראשונה ששוחררה לרשת ובנתה קן בתוך הראש שלי. בק מנגן מערבולות פסיכדליות של גיטרותופים ומצליח להוציא ממני, שוב, את התגובה הכי טובה שהוא תמיד מוציא ממני: "מאיפה זה בא פתאום?!". רבות דובר על היכולת של בק להמציא את עצמו מחדש, לפרוץ גבולות ז'אנריים חמש פעמים בשיר אחד ולמשול בארץ הגרוב והפולק בו זמנית. באלבום הזה הוא לא עושה אף אחד מאלה. מה שהוא כן עושה הם עשרה שירים מעולים, בהפקה מינימליסטית, מהודקת ומרשימה של גאון נוסף, דיינג'רמאוס.
מומלץ אם אהבתם את: כל דבר אחר שבק או דיינג'רמאוס עשו אי פעם
עוד שיאים מאותו אלבום: "Modern guilt", "Gamma Ray", "Volcano", כל הדיסק בערך
מתוך האלבום Modern guilt [קנו! מוזיקה נטו (70 ש"ח)]

08. Thao with the Get Down Stay Down – Swimming pools
אתר בית, מייספייס
תאו נגוין (Thao Nguyen) הוא שם שמזומזם סביבי בשקט ובעקשנות כבר כמה שנים, כמו זבוב מעצבן במיוחד. בניגוד לזבוב, ברגע שבאמת נכנעתי והלכתי לבחון אותה מקרוב, לא מצאתי את עצמי מעיף אותה לכל הרוחות אלא דווקא מתקרב בסקרנות. היא לא עושה משהו שמעולם לא שמענו, תאו, אבל היא עושה משהו טוב ועושה אותו בכישרון. זה סוג המוזיקה המדויק שעליו אני חושב בהקשר של קיץ: קצר, מרענן, קליל, מעורר חיוך, מתאים לרביצה עצלה ומוכת-שרב בצהריים או ללילות חמים שלא נותנים מנוח.
מומלץ אם אהבתם את: לורה וירס, ג'ק ג'ונסון, קאט פאוור שמחה
עוד שיאים מאותו אלבום: "Bag of hammers"
מתוך האלבום We brave bee stings and all [קנו! Buy Olympia (בשקלים: 42 ש"ח)]

09. Laura Veirs – Freight train
אתר בית, מייספייס
תאו נגוין מהשיר הקודם שלחה את הדיסק הראשון שלה ללורה וירס. זה השתלם: טאקר מרטין, בן זוגה הממוזל של וירס ומפיק שעבד כבר עם הדצמבריסטים וסופיאן סטיבנס (בין השאר), הפיק לנגוין את האלבום החדש. הוא גם הפיק ללורה אהובתו את אלבומיה וגם את ה-EP הקטן שהוציאה השנה במטרה למכור אותו בהופעות (אפשר לרכוש גם ברשת אך לא בחנויות). EP קצרצר בן חמישה שירים, כולם קאברים, כולם נפלאים, כולם שייכים לאמנים שווירס אוהבת במיוחד והושפעה מסגנון נגינתם (לאורך ה-EP אפשר לשמוע את סגנונות הפריטה השונים ולהיזכר שווירס היא גם מורה לגיטרה בשארית זמנה). זה השיר שהכי דומה לשיר ילדים ב-EP, ואף על פי שמדובר בחמישייה מושלמת, אותו אני אוהב אותו במיוחד כי הוא מרגיע אותי מאוד ונוסך על שפתיי חיוך לא רצוני. כנראה רבע השעה היפה ביותר של השנה האחרונה.
מומלץ אם אהבתם את: שריל קרואו, נקו קייס, רוזי תומאס, Mirah, ג'ני לואיס
עוד שיאים מאותו אלבום: "Spike drivers blues"
מתוך האי-פי Two beers veirs [קנו! באתר האמן (35 ש"ח)]

10. Why? – The Hollows
מייספייס
ועכשיו, למשהו שונה לגמרי. Why? היא הלהקה של יוני וולף, שאינו ישראלי כלל, ומישהו חכם תיאר את הטקסטים שלו כמו רשימותיו חסרות המעצורים של בן נוער מתוסבך בחמש בבוקר – אבל מעניינות. יש בזה משהו. כתביו של וולף, שהרבה פעמים מוגשים בסוג של ראפ לבנבן יותר מאשר שירה פרופר, מערבבים קרעי חיים ומציאות עם מחשבות מהירות, מונולוגים פנימיים והצהרות מהסוג שבדרך כלל נשארות בתוך הראש ("אם גדלתם עם בנים לבנים שמסתכלים רק על פורנו של שחורים ופורטוריקנים כי הם רוצים משהו שאין לאבא שלהם, אז אתם יודעים מה מקומכם", מתוך "Good friday" שכולו כזה, בעצם). Alopecia הוא אלבום מעולה, מרתק ומטריד של הרכב שנמצא כעת בשיאו, בעיניי. ולא רק בעיניי.
מומלץ אם אהבתם את: תחשבו על The Microphones עושים היפ הופ.
עוד שיאים מאותו אלבום: "These few presidents", "Fatalist palmistry"
מתוך האלבום Alopecia [קנו! Anticon (בשקלים: 45 ש"ח)]

11. Shearwater – The snow leopard
אתר בית, מייספייס
את האוסף הקודם פתח שיר של אוקרביל ריבר, ושירווטר (זה שם של ציפור) היא הלהקה האחות שלהם, בעצם. ג'ונתן מייבורג, סולן שירווטר, היה חבר באוקרביל ו-ויל שף, סולן אוקרביל, הוא חבר בשירווטאר. מבולבלים? בצדק, עזבו את אילן היוחסין ותקשיבו כמה יפה הגירסה שלהם ל-"Pyramid song" של רדיוהד (לא באמת, כמובן, אבל הדמיון בולט מאוד). מייבורג לא נופל בהרבה משף ביכולת הכתיבה הנפלאה שלו, ועולה עליו בהרבה ביכולת הקולית (אם כי, אני מודה, שף משכנע אותי הרבה יותר). כמעט כל שיר כאן נפתח בעדינות ומסתיים בשיא דרמטי קורע לב, ונמר השלג יותר מכולם. והנה פרט שאולי יפתיע אתכם ואולי יהיה לכם מובן לגמרי: שירווטר מחממים כיום את קולדפליי בסיבוב האמריקני שלהם.
מומלץ אם אהבתם את: Okkervil River, ג'ף באקלי, Smog, Antony and the Johnsons
עוד שיאים מאותו אלבום: "Rooks", "On the death of the waters"
מתוך האלבום Rook [קנו! Matador records (בשקלים: 42 ש"ח)]

12. The Breeders – Night of joy
אתר בית, מייספייס
אמא יש רק אחת וגם קים דיל, והאחת והיחידה (לא אמא) מגיעה ב-21 לחודש זה לשתי הופעות רצופות, יום אחרי יום, בזאפה בתל אביב. ואיזה כיף שהיא מגיעה עכשיו, חמה רותחת מהאלבום החדש של הברידרז, Mountain battles. אז נכון, האלבום החדש מבולגן ולא באמת מתקרב לגבהים של Pod, Last splash ואפילו Title TK (למה "אפילו", בעצם? גם הוא היה מעולה). ובכל זאת כולי ריגושים בכל הגוף לקראת בוא הברידרז. מעט מאוד להקות הוציאו כל כך הרבה שירים שאני אוהב בכל כך מעט זמן. השיר הזה עשוי להישמע מוזר למי שמכיר את הברידרז רק מלהיטיה הקצביים יחסית, אבל הוא נורמלי לחלוטין למי שהתרגש מ-"Drivin' on 9" או מ-"Off you" באלבומים הקודמים.
מומלץ אם אהבתם את: Pixies (כמובן), PJ Harvey, Dinosaur Jr, Yo la tengo, דברים של 4AD.
עוד שיאים מאותו אלבום: "Walk it off", "German studies"
מתוך האלבום Mountain battles [קנו! מוזיקה נטו (70 ש"ח), 4ad (בשקלים: 62 ש"ח)]

13. Secret life of Sofia – Nanda Devi
אתר בית, מייספייס
הבלוג המופלא Said the gramophone מורכב מכמה כותבים אבל אחד מהם, שון, קולע כמעט תמיד לטעמי ומפתיע אותי על בסיס קבוע עם פלאים מוזיקליים שמרטיטים את לבי. אחד מהם היה השיר הזה, של להקה אלמונית שמעולם לא שמעתי את שמה. אייקון הפליי נלחץ ותוך דקה הייתי במקום אחר. מדבר אינסופי צח וריק. רחם. גשר ערפילי בזיכרון ישן שאולי היה חלום או סרט בשחור לבן. האזנה לשיר נוסף הביאה את האצבע המקליקה שלי לכפתור רכישת האלבום. כשהוא הגיע בדואר חיכה לי פלא נוסף: אחת העטיפות היפות שראיתי בשנה, עטיפת נייר מאוירת מצופה במעטפת פרגמנט מאוירת וארוזה ביד (אפשר לראות תמונה שלה באתר הרשמי). האלבום התגלה כשקט מעט פחות, אבל יפה הרבה יותר ממה שציפיתי. היה לי ברור שהשיר הזה יחתום את האוסף החדש.
מומלץ אם אהבתם את: Okkervil River, Arcade Fire, Elbow
עוד שיאים מאותו אלבום: "Outside", "Fifty fourteeners"
מתוך האלבום Seven summits [קנו! באתר האמן (42 ש"ח)]

נהניתם? קנו מקורי!

ניפגש באוסף הבא, ואני מקווה שהפעם הוא יגיע תוך פחות מחצי שנה.

21 תגובות על “תקשיבו רגע 04 – אוסף תקופתי להורדה”

 1. AmiRach הגיב:

  איזה כיף להוריד את זה בבוקר ב 5 דק, ועוד 5 דקות להעלות את זה לאייפון.
  עכשיו יש לי את זה לכל היום.
  תודה!

 2. Candy הגיב:

  איזה כיף על הבוקר

 3. דודו הגיב:

  איזה כיף
  כמו לקבל מתנה עטופה בלי לדעת מה יש בפנים

 4. פילוסוף רדום הגיב:

  תודה תודה – תמיד כיף לשמוע דיסק שלם שאתה לא מכיר אף שיר אבל אתה יודע שהוא טוב…

 5. סנש הגיב:

  תבורך,
  כהרגלך, כותב על מוסיקה בכנות בלתי רגילה, ומייצר תכנים מעניינים ומוצלחים בהרבה מאלה של הרבה אתרים מסחריים. ריספקט.

  כרגע אני בעבודה ולאיכול להקשיב למוסיקה, אבל אני אמהר להוריד ולשמוע ברגע שאהיה בבית, וכבר מראש, עוד לפני ששמעתי צליל אחד, מבטיח לך שחלק מהדברים פה ייגבנו לתוכנית שלי (כמובן, תוך מתן קרדיט והמלצות חמות לעונגשבת 🙂

  האמת היא, שכשלחצי על כותרת בפוסט בבלוגיש, עוד לפני שראיתי את השירים עצמם, הייתי בטוח שמשהו מסקאבנג'רז (א.ק.א,. אחד האלבומים הטובים ביותר שהוקלטו אי פעם בעולם האינדי רוק, שגילית מעט באיחור 🙂 של קאלה מכלל ברשימה. התאכזבתי קצת שלא.

  אבל למה להתקטנן. אני בטוח שישם גילויים מקסימים שמחכים לי באוסף גם הפעם.

  אגב, מחיטוט קצר באתר הישן של "הקצה" אפשר למצוא את ההזמנה להופעה של קאלה במועדון הדינמו דבש בשנת 2001, בדיוק באותה תקופה בה הם היו בשיאם, ולהתבאס:
  http://kzradio.tripod.com/2001/04/29.4.2001.htm
  נדמה לי שאני זוכר שזה גם היה אלבום השנה של הקצה מתישהו, אבל אין לזה עדות באתר.

 6. איפי הגיב:

  חבל שאני לא מצליחה להוריד את זה בעבודה.
  עוד סיבה ללמה עדיף להיות מובטלים..

 7. קובי הגיב:

  תודה רבה איזה מתנה יפה לפתוח איתה את השבוע 🙂

 8. Fedra הגיב:

  כבר מזה זמן הבחנתי בלהקה הזו בצידו השמאלי של העונג, מה שהנחה אותי לסקור את דף המייספייס המופלא שלהם.
  איזה כיף שהם לוקחים חלק באוסף המענג הזה.
  רק תהייה קטנה, באמת כדאי להתחיל את מערכת היחסים שלי עם הלהקה הנ"ל באמצעות הדיסק האחרון שלהם Alopecia או שמא עם הדיסק הקודם Elaphant Eyelash ?

 9. קסטה הגיב:

  תודה

  (דוקא חושבת שזה בא בקצב הנכון)

 10. ה.ד. תורו הגיב:

  Fedra
  ממליץ על Elaphant Eyelash

 11. ג'יימס הגיב:

  טוב, אז ככה: משעמם לי בעבודה. יש לי גידול מוזר בתוך הפה, בקרוב תפרוץ לי מפלצת משם.
  למה זה קשור? אני לא יודע באמת… אבל איזה כיף שאתה עושה אוספים כאלה. אני אישית מעדיף את המיקסטייפים כמו the desperet art of arguing, כמדומני שזאת הייתה פסגת היצירה החיבורית שלך… כן יירבו.

 12. אוגוסטה הגיב:

  בת תשחורת במאה ה21 שכמותי, אמנם אני לא בעבודה או משהו, אך גם לי מותר לשמוח על כי ביום החופש האמיתי היחיד שלי השבוע אוכל להאזין למיקסטייפ איכותי.

  אז תודה,
  אוגוסטה

 13. כפרה, ההופעה הראשונה של הברידרז ב21. למה כתבת 22? רוצה שאנשים יפסידו את חוצמזה בגללך?

 14. מואב הגיב:

  בהחלט כיף להיות מובטל / סטודנט, הורדתי ישר לאוזניים. חלק אני כבר מכיר, וזה אך ורק בגלל הבלוג הזה.
  תודה גיישה ! אופס, גייחה 😉

 15. דרור הגיב:

  איזה כיף, עוד אוסף של שירים משובחים.
  ת'נקס מן!

 16. דייב דנ הגיב:

  האוסף הקודם הוא עדיין אחד מהמושמעים אצלי, נשמח לנסות גם את החדש. אני כרגע שומע את lulu rouge, נחכה עם שלך ליום שישי.

 17. יעל הגיב:

  תודה רבה!
  עוד לא הקשבתי לו במלואו אבל נהניתי מאוד מהאוספים הקודמים.

 18. gilad הגיב:

  ממש מגניב ..
  תודה רבה

 19. מני הגיב:

  ממש תודה
  שישי שעבר, אני בדרך לצפון מהמרכז, רכבת עמוסה, יושב מישהו מעפן מולי, שולח כל הזמן רגליים, מנסה לישון ושוכח את האדם מולו.
  אבל לי לא איכפת, אני מתקפלת ושומעת את האוסף המדהים הזה! תודה רבה:)

 20. תמר הגיב:

  תודה רבה! הסגנון קצת זר לי, ועם זאת מענג. אמשיך לעקוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *