21 בספטמבר 2006

מתנה לחג: The pit that became a tower

רוצים לקבל לחג את האלבום The pineapple fields
של The pit that became a tower? המשיכו לקרוא.

כל השבוע תוכלו לזכות באלבומי אינדי ישראלים משובחים. ההגרלה בשבת!זה האלבום האחרון בחמישיה, מחר יעלה עונג שבת כרגיל! אני מזכיר שאפשר להירשם גם לכל האלבומים האחרים, ושמי שלא נרשם יכול להספיק עד שבת – אז אסגור את תיבות המייל ואערוך הגרלה רנדומלית. תודה גדולה שוב להדס רשף על הלוגו היפהפה שהכינה! ושנה טובה!
הנה אני סוגר טרילוגיה של אמנים ישראליים נפלאים ששרים באנגלית, ושלא הייתי מכיר אלמלא אוספי פולארויד. אחרי Visiting hours ו-Katamine, מגיעים The pit that became a tower, שמעצם העובדה שהם מופיעים הרבה פחות משני הנ"ל, הם הרבה פחות מוכרים ומאוזכרים. וחבל, כי מדובר באחת הלהקות הכי טובות שקיימות כרגע בארץ, ורבים מפספסים אותם.

אדם לי רוזנפלד, שעומד בראש הלהקה, מנהל גם את אחד הלייבלים הכי טובים בארץ, Men of Israel, לייבל שמייבא הנה בין השאר את סופיאן סטיבנס, אנטוני והג'ונסונז, דניאלסון ועוד רבים מצמרת האינדי האמריקאי, שאחרת לא היינו יכולים לקנות בארץ. מלבד הייבוא המשובח הם גם מוציאים את Jay Agnish ואת האלבומים של The pit that became a tower.

Behold! The unseen, האלבום הקודם של החבורה המוכשרת הזו, שיצא בשנה שעברה, הוא כנראה אלבום הרוק הכי טוב שיצא בישראל באותה שנה. אני לא סתם אומר את זה כי אני מחלק את האלבום חינם ועושה לו פרומושן, מדובר באלבום שאני לא מפסיק לשמוע, וכמו אצל פינק נויז, שום דבר לא היה יכול להכין אותי לעובדה שדבר כל כך משובח צמח דווקא בארץ, ומתחת לכל הרדארים. הם לא נשמעים מכאן. שזה הגיוני, כי הם אכן לא מכאן (אף על פי שעכשיו הם כאן, ומדברים עברית שוטפת וכמעט ללא מבטא), וגם לא נראים מכאן. בקיוב ניסחו יפה: "הפיט מציעים לנו אלבום שמפגין עליונות ברוב הפרמטרים ששאר המוזיקה הישראלית מטפחת כ"חוליים". מהלכי גיטרה מעניינים, רחוקים מבנאליה, שירים ארוכים (7 דקות) וקונספטואלים, טקסט מאתגר ומסקרן ושירים שפשוט נותנים בראש". האלבום ההוא היה מגוון, מרתק, עשוי היטב ולא משעמם לרגע. במוזיקהנטו מגדירים אותם "מושפע מהרוק האלטרנטיבי האמריקאי של להקות כמו Guided By Voices, Pavement ו-Dinosaur Jr עם קריצה ללהקות רוק קלאסיות כגון Boston, Steppenwolf ו-Steve Miller Band."

עכשיו TPTBAT, אם יורשה לי לקצר, נותנים בראש עם אלבום חדש-דנדש לגמרי, The pineapple fields, שמורכב מהקלטות מתקופת האלבום הקודם, הקלטות ביתיות של אדם, ושירים שנוצרו והוקלטו על ידו בזמן שירות מילואים בעזה. איך כתב אדם: "אולפנים שמאולפנים. איך יכול חדר, מיקרופון, דיסק קשיח, סליל, פח, או כל דבר אחר, להכיל את מה שיש בתוכך?"

יש פה לו-פיי, יש פה פולק פסיכדלי, יש פה רוק, יש פה אלבום חדש ונוצץ שברוב החנויות עדיין לא נמצא בכלל כי הוא יוצא ממש ברגעים אלה, והוא יכול להיות שלכם. אני יודע שאני מתכוון להשוויץ בעותק שאדם שולח לי, ולטחון לו (לעותק, לא לאדם) את הצורה.

אז איך מקבלים עותק מהאלבום הזה במתנה?
פשוט מאוד. שולחים מייל אל tptbat@haoneg.com ורושמים בו שם מלא וכתובת דואר-ישראל אמיתית למשלוח (אפשר גם לספר לי תחת איזה שם אתם מגיבים בעונג, אם אתם מהמגיבים, ובכלל להוסיף כל מה שבא). לא ייעשה בפרטים שלכם שום שימוש, מלבד שליחת האלבומים למי שיזכה. ההגרלה תיערך ביום שבת. חג שמח!

לא זכיתם? לא נורא! אפשר לקנות את האלבום בחנות של הלייבל (דולרים), ובקרוב גם בשאר החנויות.

3 תגובות על “מתנה לחג: The pit that became a tower”

 1. אחלה הגיב:

  של אלבום. חוצמזה, הוא מייבא גם (ומבחינתי, בעיקר) את Woven Hand וסיקסטין הורספאוור.

 2. יעל המקורית הגיב:

  עטיפה משעשעת.

 3. הר-ערנב הגיב:

  משעשעת בהחלט.

  מצחיקה מאוד גם לאור הסיפור המצחיק שמאחורי הלהקה הזו.

  http://www.qube.co.il/qarts.asp?qid=539

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *