11 בספטמבר 2011

סטרים מלא: יאפים עם ג'יפים – קיץ של עור נמר (+מתנה!)

זה לא "כיף" לשמוע את יאפים עם ג'יפים [פייסבוק], הלהקה שכפי הנראה אנקוב בשמה בשמונה מתוך עשר פעמים שישאלו אותי מי היא הלהקה הכי טובה שפועלת בימינו בארץ.


ציור: אופיר דור

זה לא "פאן". לשמוע את יאפים עם ג'יפים, זה לגרד את הפצע. לא לשפוך עליו וודקה כמו שעושה גבריאל בלחסן, אבל בהחלט לגרד אותו ללא הפסקה של ממש. אין נחת. אין רווחה. אין את הרגע הזה שבו אתה נשען לאחור על איזה קטע מפוחית מז'ורי שתמיד עושה נעים. או לכל הפחות, אין אותו כבר די הרבה זמן, את רגע השלווה הזה. לא במוזיקה של יאפים, ולא בכותרות העיתונים, ולא במציאות שברחוב הישראלי – אותו רחוב שהיאפים הירושלמים נטועים בו וכותבים עליו ומתוכו כל הזמן, גם כשהשורות שלהם קריפטיות וגם כשכלי הנגינה או המקצבים מגיעים יותר ממזרח אסיה מאשר מהמזרח התיכון.

לפני כמה חודשים התחלתי לערוך לעצמי רשימה של 10 האלבומים הישראליים הכי טובים שיצאו בשנות האלפיים, שיום אחד תהפוך לפוסט כאן בעונג. לא אגלה לכם כמובן את כל 10 האלבומים שברשימה, אבל זה נראה לי ברור מאליו ש"בשנת החרב בחוץ והרעב מבית", האלבום הראשון של יאפים עם ג'יפים, נמצא שם. כבר שם יש את החידה של יאפים: איך ייתכן שהרכב כל כך יצירתי, כל כך מפוקס ונחוש בדרך המוזיקלית והנושאית והמילולית שלו, כל כך מרשים ביכולת לקדוח לתוך המוח שלי שורות שלא יצאו בחיים על לחנים נגישים, כל כך עיקש בפופ האוונגרדי שלו – איך זה ייתכן שהרכב כזה לא מעמיד צאצאים? איך ייתכן שבכל העשור הזה לא קמה עוד להקה שמושפעת מיאפים עם ג'יפים (אלבום הסולו של ישי קיצ'לס לא נחשב, הוא הרי אחיו של דניאל קיצ'לס מיאפים)? למה הם נשארים אי בודד?
אולי זה פשוט האופי שלהם. למרות שאפשר לשרטט קווים עקמומיים של השפעה מהרכבים גם-כן-ירושלמיים כמו נושאי המגבעת או דברים שקרו במקביל אליהם בפאקט רקורדס, יאפים עם ג'יפים אף פעם לא הייתה ממש להקת "רוק ישראלי" בשום מובן של המונח הזה מלבד המובן היבש ביותר: זה רוק (בערך) והוא נוצר בישראל.

עכשיו, שנתיים אחרי האלבום המייסר והמרתק "נבל דוד אדום", חוזרים יאפים עם ג'יפים באלבום חדש שאחרי האזנות חוזרות ונשנות לו אני יכול לומר די בביטחון שהוא פשוט אלבום מעולה. הוא הרבה יותר נגיש מ"נבל דוד אדום", ומזכיר בעושר העיבודים ובכליהם את האלבום הראשון המופתי. כמו כל דבר שלהם, גם האלבום הזה דורש זמן כדי לעכל את עומקיו ואת יופיו וכן, כאמור, זה לא בהכרח "כיף". אבל גם Third של פורטיסהד וגם The mess we made של מאט אליוט וגם SWANS זה לא "כיף". אבל זו אמנות עמוקה, מרחיקת לכת, מורכבת ומרתקת שמדברת בקולות שאנחנו לא רגילים לשמוע, על נושאים שאנחנו לא רגילים לצרוך ודרך מטאפורות שאנחנו לא רגילים להיתקל בהן. ושווה להתאמץ בשביל זה.

אני גאה ומתרגש מאוד לתת לכם כאן האזנה אונליין לכל האלבום, למיטב ידיעתי בפעם הראשונה אונליין. אם אהבתם את מה ששמעתם, הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות הוא פשוט לספר לעוד אנשים ולתת להם לינק להאזנה. חייבים לגרום לעוד אנשים להכיר את המוזיקה הזו. הנה, עשיתי לכם חיים קלים: שיתוף בפייסבוק | שיתוף בטוויטר
אם תגללו מתחת לנגן שלנו, תוכלו גם לזכות בעותק חינם מהאלבום. האלבום עצמו ניתן כבר עכשיו להזמנה מהאתר של אנובה (רק 36 ש"ח!), ותוך כמה ימים יהיה גם בחנויות. האזנה נעימה:

האלבום ניתן להאזנה לתקופה מוגבלת, שנגמרה. תודה לאנובה!

1. שק לי בשקר
2. דיאלוג ראשון
3. פושטי היד
4. חשמל
5. דיונה
6. בין הדבשות
7. קיץ של עור נמר
8. שבט הלוחמים
9. תעלות השמיעה
10. שק לי בשקר 2
11. ללא שם

מה צריך לעשות כדי לזכות בדיסק?
השאירו תגובה. זה כל מה שנדרש מכם. (אם תרצו להיות יצירתיים, ספרו גם בשביל מה שווה להתאמץ, למרות שזה קשה?). הקפידו להשאיר את כתובת המייל שלכם בשדה המתאים (אל תדאגו, היא לא חשופה לאיש מלבדי), והזוכים, שייבחרו אקראית, יקבלו במייל הודעה. איזה כיף לקבל מתנות! תודה ליונתן!
שימו לב: ההגרלה תהיה פתוחה עד יום שישי בערב!

115 תגובות על “סטרים מלא: יאפים עם ג'יפים – קיץ של עור נמר (+מתנה!)”

 1. אקס הגיב:

  מאוהבת. נקודה. הציור גם הוא הורס קומפלט.

 2. גלעדא הגיב:

  אדיייייייייייר!!!!!!
  בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי

  טוב?

  (לפעמים זה נורא קשה, אבל בסוף זה יוצא.. זה חייב לצאת.)

 3. נועם הגיב:

  אפשר בימקום בדיסק לזכות בmp3ים להורדה ?

 4. Amir הגיב:

  אני אנסה את מזלי

  תודה!

 5. יובל הגיב:

  זה קשה לזכות בהגרלות האלה, הסיכויים לא לטובתי פה. מה שכן, ממה שאני שומע פה האלבום הזה מצדיק את זה שאני אתאמץ ו/או אסתכן באכזבה ואלחץ על "כיף לי שלוחצים עליי"

 6. שירה הגיב:

  בשביל מה שווה להתאמץ?
  בשביל לקבל דיסק במתנה (:

 7. יואב הגיב:

  אני מרגיש כמעט רע לבקש כרטיס כי אני יודע שאני אקנה עותק בכל מקרה. אבל תמיד צריך עותק שאוכל לתת למשפחתי ולכל מי שאני מכיר, אז אני משאיר תגובה בכל זאת.

 8. מאיה הגיב:

  אני רוצה !

 9. יותם (אחר, מסתבר) הגיב:

  גם אני.

 10. עירית הגיב:

  בשביל מה שווה להתאמץ? בשביל מי – בשביל אדם שמאוד אוהבים. וגם בשביל עצמך, כשאתה יודע שזה יעשה טוב לך ולאנשים שאתה אוהב.

  וחוץ מזה, אלבום הסולו של ישי קיצ'לס (שמוזכר בפוסט) פשוט מעולה ומומלץ בחום.

 11. אקס הגיב:

  אני אנסה עוד ניסיון. זה חוקי? זה מגדיל סיכויים או מוציא אותי אוטומטית החוצה מההגרלה?

  בשביל מה שווה להתאמץ:
  שווה להתאמץ כשמרגישים שמעבר לפינה מחכה גדילה.
  שווה להתאמץ כדי לגדול.
  תאכלס.

  עכשיו תשמע. אני ממש יכולה לנגן לך על המצפון על זה שאני בתקופה זוועה, ואם לא די בכך צייצתי את הלינק לעמוד הזה בקול תרועה, ואם לא די בכך אז גם הייתי ראשונה בשרשור התגובות.

  פייר, אני חושבת שאין שום סטנדרט בהקשר הזה שאני לא עומדת בו. אולי רק ציצי קטן מדי. אבל על זה אפשר לסלוח, ראבאק.

  דיסק לכאן! דיסק לכאן! בבקשה!

 12. אורי הגיב:

  נייס, באמת מזכיר את שנת החרב בחוץ.
  אם כבר מדברים על חרב מבחוץ ורעב מבפנים – מה עם הפוריטנים הצעירים בימים אלה? (נתקעתי בזמן בסביבות 2003). נראה לי שזה מתאים יותר לקיץ של מחאה מאשר יאפים עם ג'יפים.

 13. גל הגיב:

  בשביל מה שווה להתאמץ? בשביל שהמוסיקה שאני רוצה לעצמי לא תשב לי בתיקיות תיקיות במכשירים קפריזאים ואכזריים, נתונים לחסדיהם של בחורים ובחורות מוזרים שמדברים איתם באותה שפה.. שווה להתאמץ בשביל שהמוסיקה שאני אוהבת תשב לי יפה יפה על המדף שלה לייד המערכת (הקפריזית והמטופחת לא פחות) באופן מוחשי! שאני אוכל להחזיק אותה ביד וללכת עליה מכות עם בחורים שחומדים אותה לעצמם.

  אני רוצה

 14. אלון הגיב:

  נשמע טוב… אני צריך לשמוע את הראשון.

 15. מתי הגיב:

  אני מאוד אשמח לדיסק 🙂
  זה די ברור. שווה להתאמץ בשביל אהבת אמת. זו התשובה שווסלי אומר להנס מחולל הניסים מדוע כדאי להמשיך לחיות 🙂

 16. רונה הגיב:

  בשביל הכל ובשביל כלום.

 17. itaihasid הגיב:

  בשביל אלבום של יאפים עם ג'יפים שווה להתאמץ.

  אבל גם בשביל לעשות סרט.

  במיוחד בשביל לנוח

 18. הדס הגיב:

  לנקות את הבית. כי הרגע שבו מתגלה הרצפה, תמיד מפתיע מחדש.

 19. טל הגיב:

  אני אשמח לדיסק!
  שווה להתאמץ וללכת הרבה ולהזיע בשביל להגיע לפסגה ולראות את הנוף המדהים ולהרגיש את הרוח בשיער

 20. אורן שץ הגיב:

  נשמע ונעשה

 21. יעל הגיב:

  כמה אני רוצה את האלבום הזה! יהיה כל כך מפנק לקבל אותו במתנה:)

 22. רנ(ק) הגיב:

  כי זה חלק מהמחאה!

 23. שני הגיב:

  אניאניאני

 24. ארנב לבן הגיב:

  שווה להתאמץ בשביל לכתוב תגובה שנונה

 25. זד הגיב:

  הרעיפו עלי ג'יפים

 26. אורי הגיב:

  מומלץ לאוכלי סושי ומעשני נרגילה.

 27. אם אזכה בדיסק אביא בעזרתו שלום עולמי ואציל את הדולפינים. או הסרדינים.

 28. עופר הגיב:

  שווה להתאמץ בשביל לייצר אמנות ראויה. כמו יאפים עם ג'יפים

 29. לילי הגיב:

  מצד אחד – אני הרי הולכת לקנות את הדיסק בכל מקרה. זה יאפים, כל תמריץ שיגרום להם להוציא עוד מוזיקה הוא מבורך. ודיסק שלישי זה מצוין, כך אוכל לסדר את שלושת הדיסקים במערכת בסדר כרונולוגי ולתת להם לרוץ ללילה שכולו על טהרת היאפים (ולשם שינוי יהיה לי הסבר משכנע כשאחלום חלומות משונים).
  מצד שני – שיציעו לי (את האפשרות ל)יאפים ולא אקח? Inconceivable! דיסק בבקשה.
  (ו… אמ… שווה להתאמץ בשביל ההזדמנות לצטט את ויזיני?)

 30. עמית הגיב:

  שווה להתאמץ בשביל המיצובישי הישן של משפחת קיצ'לס.

 31. נוני הגיב:

  רק יאפים ובטח שעם ג'יפים!

 32. פרננדו פסואה הגיב:

  לא ממש אכפת לי.
  לא ממש אכפת לי מה? אינני יודע: לא ממש אכפת לי.

 33. תם הגיב:

  שוה להתאמץ בשביל להרגיש בחיים

 34. תמרה הגיב:

  בשביל המחאה והגיזרה 🙂

 35. xxx הגיב:

  u like me ?

 36. הופתעתי לראות את הציור על העטיפה כי זכרתי שראיתי אותו בתערוכה לפני שנים. לאחר נבירה אסוציטיבית במרשתת מצאתי שמדובר בציור של אופיר דור
  http://www.hms.org.il/Museum/Templates/Showpage.asp?DBID=1&LNGID=2&TMID=841&FID=1756&PID=4735

  טופחת לעצמי על השכם עכשיו ואני חושבת שזה היה שווה את המאמץ בהקשר למשימה שנתת הפעם.

 37. דקלון הגיב:

  תודה! שווה להתאמץ בשביל צדק חברתי אפילו שקשה…

 38. עפר הגיב:

  כבר יומיים מסתובב כמו שווארמה מוכת ירח

 39. רומי הגיב:

  ממש לא מגיע לי לקבל דיסק. אני עלובה, לא שמעתי על יאפים עם ג'יפים עד היום. מי יתן לי דיסק? מול הררי תגובות של אנשים בעלי טעם מוסיקלי משובח שמזילים ריר על ההזדמנות הנחשקת – מי יזרוק עוד מבט על זבת חוטם חסרת חינוך, שמי יודע, אולי היא בכלל שומעת כל היום גלגלצ.
  גם אם יפציע צל של ספק, ויהיה מי שיחשוב לעצמו: וואלה, זו הזדמנות לחשוף את היאפים לקהל חדש, להגיע למעגלים חדשים, בטח יש לעכברה הזו כמה חברים בפייסבוק… מיד יחלוף רגע הנדיבות הנדיר ויפנה את מקומו לאהבת מביני הדבר שראויים לפינוק הזה ויודעים להעריך אותו. לבזבז את התשורה על… מי? מי זו בכלל? מאיזה חור היא הגיחה כעת? לא, לא, עדיף שלא.
  וצודקים תהיו. אי אפשר למהר ולהרעיף עונג מוגזם על אדם שלא שמע אפילו רבע גלגל של ג'יפ עד היום. מה קרה, אני לא יכולה לשמוע קצת בסטרימינג? מישהו מת מקצת אמפי3 ברמקולים של מחשב? שתתנסה קודם, העכברה, שתטבול את רגליה בשלולית ואוזניה בצלילית – לפני שהיא פה מנסה להפוך עולמות ולזכות בדיסק לא לה.
  אז זה מה שאעשה, אאזין כאן ואהיה שבויה לדף האינטרנט הזה, מכורה לחיצים, בת ערובה של רוחב הפס המזדמן – העיקר שיצא לי לשמוע קצת מוזיקה טובה.
  תודה על ההמלצה 🙂

 40. ניצן הגיב:

  אני רוצה! 😀

 41. ירון הגיב:

  בשביל קקי כמובן.

 42. אלעד הגיב:

  דימיטרי אלכסנדרוביץ ושירן המלכה אוהבים לנצח !

 43. נריה דולב הגיב:

  למה אני רוצה את הדיסק?
  כי חיכיתי לו שנים…
  כי תהיתי לאן הם נעלמו…
  כי הייתי בטוח שהם כבר התפרקו, או משהו…
  כי התגעגתי אליהם נורא…
  כי אני אוהב את המוסיקה הזו, וחושב שצריך להיות ממנה יותר בעולם.
  כי אני יכול לקשר אותם עם היכל התרבות בקרית ארבע – מעניין אם הם יסכימו לבוא…

 44. כליפה הגיב:

  פסגה של הר. הטיפוס מפרך, החמצן אוזל, הרגליים כבר לא מה שהיו פעם, ההתקדמות הופכת איטית בכל צעד. אבל אתה מגיע לשם, עוצר לנשום – כבשת את העולם!

 45. עודד הגיב:

  ~אשמח~

 46. גילי הגיב:

  שווה להתאמץ בשביל צדק חברתי!
  ובכלל שווה להתאמץ בשביל ליצור…

 47. עופר א הגיב:

  אני בדיוק חורש על האלבום הענק של הפוריטנים הצעירים. אחד המבריקים. אשמח לדיסק

 48. שחר הגיב:

  שווה

 49. mik הגיב:

  בשביל לראות הופעה טובה, בשביל אהבה. אה כן, וכמו שכבר מישהו אמר כאן – בשביל קקי.

 50. רועי הגיב:

  מקווה מאד שברשימה שלך נמצאים גם אלבומי הבכורה של איזבו ושי נובלמן 🙂
  ומנועים קדימה כמובן…

 51. תמוז הגיב:

  יאפים עם ג'יפים היא הלהקה הכי טובה שהייתה בארץ ישראל. נקודה.

  מהאזנה ראשונה,
  השיר קיץ של עור נמר מסתמן כשיר שאני הכי אוהבת בהיסטוריה של העולם. וואו. וואו. וואו. הוציאו את העציצים לשמש. לכבודי. לכבודי. אלוהים אדירים.

 52. איתי הגיב:

  אני רוצה.

 53. יולה הגיב:

  כי בסוף ייצא מזה שיר

 54. אורן הגיב:

  בשביל מה שווה להתאמץ?
  בשביל לצאת מחר איכשהו מהצבא ומהלימודים כדי לקנות סוף סוף את הפורטיס החדש!
  וכמובן שאשמח לדיסק 🙂

 55. לעדק הגיב:

  היי הג'יפ היי הג'יפ

 56. יוב הגיב:

  בשביל אחותי

 57. אופיר הגיב:

  שווה להתאמץ בשביל הדר

 58. המברכת באקראי הגיב:

  איזה בילד אפ עשו לי לאלבום הזה. קול שהוא כבר פה

 59. אלעד זה אני הגיב:

  בשביל, בשביל
  למה לא

 60. עידן הגיב:

  י' זה יאפי!

 61. חמוטל הגיב:

  גיאחה אתה מלך! באמת.
  כבר אמרתי/כתבתי לך את זה, אבל אתה כל פעם מוכיח את זה מחדש 🙂

  בשביל מה שווה להתאמץ? בשביל משהו שממש רוצים!
  גם אם הפחד משתק, החששות גדולים, הפסימיות משתלטת – בסוף, כשמצליחים להגיע למטרה יודעים שהדרך היתה שווה את זה.
  (חתיכת התפלספות יצאה לי…)

 62. שי הגיב:

  כמובן שאשמח לקבל…:-)

 63. רותם הגיב:

  בשביל מה ששווה להתאמץ עבורו

 64. cura te ipsum הגיב:

  בשביל להישאר בחיים.
  אני רוצה דיסק בבקשה Ó.Ò

 65. מושון הגיב:

  שווה להתאמץ ולכתוב פה איזה שטות כדי לקבל דיסק חינם. איזה שטות.

 66. בועז הגיב:

  שווה להתאמץ לכבוד האלבום הזה 🙂
  רק לפני כמה ימים ראיתי את הסרט על פאקט רקורדז… אני שמח לשמוע שהזרעים שנשתלו אי שם בתחילת המאה כבר נבטו, אני מקוה שיורם אליקים שבע מנחת

 67. אסף הגיב:

  הבת של הדיכאן נהנית מסאדו וקוקאין בתנאים אידיאלים
  זרוקה על הספה שיכורה מריגושים אלימים
  אבל זה לא ענייני

  מת על השיר הזה! אחד הטובים, מתאר סיטואציה כל כך יפה וכל כך מורכבת בצורה מדוייקת ויפה.

 68. עופר הגיב:

  הרבה זמן מחפש להקה ישראלית טובה שאני לא מכיר, ועד עכשיו רק שמעתי עליהם ולא אותם..

  וכל דבר חשוב, שווה להתאמץ בשבילו, גם שקשה.. בלי מאמץ, זה פשוט לא שווה..

 69. itai3600 הגיב:

  איזה אדיר!!

 70. אוריה הגיב:

  שווה להתאמץ כדי להוציא את השבבים הקטנים האלה מהיד, אחרת זה מזדהם.

  אז, אה, אני יכול לקבל דיסק עכשיו?

 71. גלעד הגיב:

  for the band!!!

 72. אלון הגיב:

  כמה תגובות! מצד אחד מעודד מצד שני הולך ופוחת הסיכוי שלי לזכות. לאכול מנגו

 73. הקוף מכה בשנית הגיב:

  גם אבוקדו זה די שווה

 74. ינשוף הגיב:

  מאז הופעת הפרידה שלהם בחאן הירושלמי אני רוצה אלבום חדש, והנה יש לי הזדמנות!

 75. שי פישר הגיב:

  לא נפלתי מנבל דוד אדום, אקווה שהחדש יהנה.

 76. Neta הגיב:

  בשביל האהבה.

 77. צור א הגיב:

  אני רוצה!

 78. giladt הגיב:

  אני ממש רוצה דיסק,
  מעבר לזה אני בטוח ששוה להתאמץ בשבילו. שווה להתאמץ בשביל משהו שרוצים, או משהו שממש רוצים, או משהו שממש ממש רוצים, וכן הלאה.

 79. יוד מים יוד הגיב:

  שווה להתאמץ בשביל עצמך, ולחזור כל יום.

  נ.ב. עמית מ-31: והמהדרין מוסיפין – בשביל הואן של האמא של הקיצ'לסים!

 80. טל הגיב:

  נירוונה

 81. יאיר הגיב:

  שווה להתאמץ פשוט בגלל שאם אתה לא מתאמץ לדברים אין את אותו הטעם. פשוט כי כל דבר שאתה מקבל בלי מאמץ נמאס יותר מהר.
  כל דבר שמאמצים בשבילו שווה יותר.

  דיסק שאתה קונה שווה יותר מאחד שאתה מוריד.

  נוף שהיית צריך לטפס על הר בשביל לראות שווה יותר מאותו הנוף מתוך מכונית.

  אלבום שאני צריך לשמוע 10 פעמים בשביל לאהוב, נשאר איתי שנים. אלבום שאני מייד אוהב כנראה גם ימאס עליי מהר.

  הבחורה שהייתי צריך לרדוף אחריה שנה איתי עד היום.

  אבל הכי שווה להתאמץ בשביל לזכות בדיסק מתנה

 82. סטאבה הגיב:

  בשנת החרב הוא אלבום גדול. תופיעו יאפים! תופיעו!
  והכל בשביל האישה.

 83. פשוט קרנבל לעיניים, בא לי! 🙂

 84. ויק הגיב:

  כל מאמץ מכבד את בעליו.

 85. נועה הגיב:

  אני

 86. נופר הגיב:

  שווה להתאמץ בשביל ספר שאתה ממש להוט לקרוא בזמן נסיעה, למרות שזה עושה בחילה נוראית.

 87. ברק הגיב:

  שווה להתאמץ בשביל להאמין באלוהים, למרות שזה ממש קשה

 88. שי הגיב:

  שווה להתאמץ וללמוד לנגן על כלי נגינה, למרות שזה עלול להיות קשה.

 89. תומרביי הגיב:

  תכלס. כמעט כל דבר שקשה להשיג בקלות שווה להתאמץ בשבילו.(חוץ מלימודי פרוקטולוגיה כמובן. מי לעזאזל רוצה להיות פרוקטולוג?)

 90. אליק הגיב:

  תגובה!

 91. שחף הגיב:

  שווה להתאמץ בשביל הדיסק המדהים!

 92. שי הגיב:

  תגובה וזה…

 93. אופיר הגיב:

  בלי שום קשר ליאפים ולדיסק, הבוקר הגעתי להחלטה שאני צריך לעשות relocation לפריטים מארון מסויים בבית שמכיל תקליטים ישנים שלי שאני לא מוותר עליהם (כבר עברו שני סבבי "על מה אפשר לוותר" ) והחלטתי שבמסגרת ההעברה אני אתן אחד למישהו שבאמת יעריך את זה, בלי קשר לתקליט מסויים דווקא, וישר חשבתי על הבלוג הזה 🙂 הערב אעבורעליהם שוב ואזכר מה יש שם…

 94. נתאי הגיב:

  האמת שאני כבר זמן מה שומע על היאפים עם ג'יפים ואף פעם לא שמעתי אותם. אנני חושב שהגיע הזמן. עם לא עכשיו אמיתי.

 95. אבישי הגיב:

  את ביורק הייתי צריך לפמפם בראש משהו כמו שנה עד שהתחילה ההתאהבות
  היה שווה להתאמץ

 96. אייל הגיב:

  שווה להתאמץ לעשות ילדים, אם כי זה די בלתי הפיך. לא אהבת? אתה תקוע, אבל'ה…

 97. eazy הגיב:

  שווה לצעוק כדי ללחוש
  שווה לחפש כדי למצוא
  שווה להתאמץ כדי להירגע.

 98. ripliav הגיב:

  אני עדיין מחפש משהו שבאמת היה שווה להתאמץ עבורו
  חוץ ממוסיקה ועד עכשיו אני מתאמץ לחינם 🙁

  אולי הדיסק יהווה נקודת מפנה טובה … ככה מתנה לחגים …

 99. Jay הגיב:

  שווה להתאמץ בשביל להגיע למקלחת (קרה בימים אילו) של סוף יום עבודה

 100. דניאל הגיב:

  הלוואי.
  גם ככה, אם אני לא אזכה אני אקנה אותו.

  נחסוך 36 ש"ח…

 101. שירה ז' הגיב:

  ללא ספק האלבום הישראלי הטוב ביותר ששמעתי מזה זמן רב

 102. אסא הגיב:

  שווה להתאמץ בשביל להיות בכל מחיר בהופעה של להקה מחו"ל שאתה אוהב

 103. יוני הגיב:

  לא זוכה אף פעם, אבל ממשיך להתמיד! (:

 104. Uncle joe הגיב:

  כדאי? אולי ? עד מתי ?
  באמש'ך דיייייייייייייייייי
  זה כמו לחפש מחט אז שק לי בשקר
  הדוד

 105. טלי הגיב:

  ג'אפים עם ייפים! אשמח מאוד למתנה זו ממך

 106. דני הגיב:

  פשוט אוהב אותם פשוט ומתוחכם כאחד אפשר לומר מבריק חייבים לשמר אותם כקול
  אלטרנטיבי אחר בעידן ריקני אשמח לקבלם כמתנה לחג

 107. Guy P הגיב:

  שווה להתאמץ כדי לממש כל רעיון מקורי שיש לך.

 108. אור גולדי הגיב:

  בשביל סופלה שאתה מכין בעצמך שווה להתאמץ במיוחד, כי גם בסוף אתה מקבל סופלה וגם אתה מקבל יראת כבוד, אפילו יראת כבוד עצמי, על זה שהוא לא הפך לרכיכה קטנה ושוקולדית

 109. נדבק הגיב:

  דיסק? שווה להתאמץ בשביל דיסק! או וניל, או אסופה נדירה של קבצי מוסיקה. או משהו כזה…