11 בספטמבר 2011

סטרים מלא: יאפים עם ג'יפים – קיץ של עור נמר (+מתנה!)

זה לא "כיף" לשמוע את יאפים עם ג'יפים [פייסבוק], הלהקה שכפי הנראה אנקוב בשמה בשמונה מתוך עשר פעמים שישאלו אותי מי היא הלהקה הכי טובה שפועלת בימינו בארץ.


ציור: אופיר דור

זה לא "פאן". לשמוע את יאפים עם ג'יפים, זה לגרד את הפצע. לא לשפוך עליו וודקה כמו שעושה גבריאל בלחסן, אבל בהחלט לגרד אותו ללא הפסקה של ממש. אין נחת. אין רווחה. אין את הרגע הזה שבו אתה נשען לאחור על איזה קטע מפוחית מז'ורי שתמיד עושה נעים. או לכל הפחות, אין אותו כבר די הרבה זמן, את רגע השלווה הזה. לא במוזיקה של יאפים, ולא בכותרות העיתונים, ולא במציאות שברחוב הישראלי – אותו רחוב שהיאפים הירושלמים נטועים בו וכותבים עליו ומתוכו כל הזמן, גם כשהשורות שלהם קריפטיות וגם כשכלי הנגינה או המקצבים מגיעים יותר ממזרח אסיה מאשר מהמזרח התיכון.

לפני כמה חודשים התחלתי לערוך לעצמי רשימה של 10 האלבומים הישראליים הכי טובים שיצאו בשנות האלפיים, שיום אחד תהפוך לפוסט כאן בעונג. לא אגלה לכם כמובן את כל 10 האלבומים שברשימה, אבל זה נראה לי ברור מאליו ש"בשנת החרב בחוץ והרעב מבית", האלבום הראשון של יאפים עם ג'יפים, נמצא שם. כבר שם יש את החידה של יאפים: איך ייתכן שהרכב כל כך יצירתי, כל כך מפוקס ונחוש בדרך המוזיקלית והנושאית והמילולית שלו, כל כך מרשים ביכולת לקדוח לתוך המוח שלי שורות שלא יצאו בחיים על לחנים נגישים, כל כך עיקש בפופ האוונגרדי שלו – איך זה ייתכן שהרכב כזה לא מעמיד צאצאים? איך ייתכן שבכל העשור הזה לא קמה עוד להקה שמושפעת מיאפים עם ג'יפים (אלבום הסולו של ישי קיצ'לס לא נחשב, הוא הרי אחיו של דניאל קיצ'לס מיאפים)? למה הם נשארים אי בודד?
אולי זה פשוט האופי שלהם. למרות שאפשר לשרטט קווים עקמומיים של השפעה מהרכבים גם-כן-ירושלמיים כמו נושאי המגבעת או דברים שקרו במקביל אליהם בפאקט רקורדס, יאפים עם ג'יפים אף פעם לא הייתה ממש להקת "רוק ישראלי" בשום מובן של המונח הזה מלבד המובן היבש ביותר: זה רוק (בערך) והוא נוצר בישראל.

עכשיו, שנתיים אחרי האלבום המייסר והמרתק "נבל דוד אדום", חוזרים יאפים עם ג'יפים באלבום חדש שאחרי האזנות חוזרות ונשנות לו אני יכול לומר די בביטחון שהוא פשוט אלבום מעולה. הוא הרבה יותר נגיש מ"נבל דוד אדום", ומזכיר בעושר העיבודים ובכליהם את האלבום הראשון המופתי. כמו כל דבר שלהם, גם האלבום הזה דורש זמן כדי לעכל את עומקיו ואת יופיו וכן, כאמור, זה לא בהכרח "כיף". אבל גם Third של פורטיסהד וגם The mess we made של מאט אליוט וגם SWANS זה לא "כיף". אבל זו אמנות עמוקה, מרחיקת לכת, מורכבת ומרתקת שמדברת בקולות שאנחנו לא רגילים לשמוע, על נושאים שאנחנו לא רגילים לצרוך ודרך מטאפורות שאנחנו לא רגילים להיתקל בהן. ושווה להתאמץ בשביל זה.

אני גאה ומתרגש מאוד לתת לכם כאן האזנה אונליין לכל האלבום, למיטב ידיעתי בפעם הראשונה אונליין. אם אהבתם את מה ששמעתם, הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות הוא פשוט לספר לעוד אנשים ולתת להם לינק להאזנה. חייבים לגרום לעוד אנשים להכיר את המוזיקה הזו. הנה, עשיתי לכם חיים קלים: שיתוף בפייסבוק | שיתוף בטוויטר
אם תגללו מתחת לנגן שלנו, תוכלו גם לזכות בעותק חינם מהאלבום. האלבום עצמו ניתן כבר עכשיו להזמנה מהאתר של אנובה (רק 36 ש"ח!), ותוך כמה ימים יהיה גם בחנויות. האזנה נעימה:

האלבום ניתן להאזנה לתקופה מוגבלת, שנגמרה. תודה לאנובה!

1. שק לי בשקר
2. דיאלוג ראשון
3. פושטי היד
4. חשמל
5. דיונה
6. בין הדבשות
7. קיץ של עור נמר
8. שבט הלוחמים
9. תעלות השמיעה
10. שק לי בשקר 2
11. ללא שם

מה צריך לעשות כדי לזכות בדיסק?
השאירו תגובה. זה כל מה שנדרש מכם. (אם תרצו להיות יצירתיים, ספרו גם בשביל מה שווה להתאמץ, למרות שזה קשה?). הקפידו להשאיר את כתובת המייל שלכם בשדה המתאים (אל תדאגו, היא לא חשופה לאיש מלבדי), והזוכים, שייבחרו אקראית, יקבלו במייל הודעה. איזה כיף לקבל מתנות! תודה ליונתן!
שימו לב: ההגרלה תהיה פתוחה עד יום שישי בערב!

115 תגובות על “סטרים מלא: יאפים עם ג'יפים – קיץ של עור נמר (+מתנה!)”

 1. מאת אקס:

  מאוהבת. נקודה. הציור גם הוא הורס קומפלט.

 2. מאת גלעדא:

  אדיייייייייייר!!!!!!
  בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי בא לי

  טוב?

  (לפעמים זה נורא קשה, אבל בסוף זה יוצא.. זה חייב לצאת.)

 3. מאת נועם:

  אפשר בימקום בדיסק לזכות בmp3ים להורדה ?

 4. מאת Amir:

  אני אנסה את מזלי

  תודה!

 5. מאת יובל:

  זה קשה לזכות בהגרלות האלה, הסיכויים לא לטובתי פה. מה שכן, ממה שאני שומע פה האלבום הזה מצדיק את זה שאני אתאמץ ו/או אסתכן באכזבה ואלחץ על "כיף לי שלוחצים עליי"

 6. מאת שירה:

  בשביל מה שווה להתאמץ?
  בשביל לקבל דיסק במתנה (:

 7. מאת יואב:

  אני מרגיש כמעט רע לבקש כרטיס כי אני יודע שאני אקנה עותק בכל מקרה. אבל תמיד צריך עותק שאוכל לתת למשפחתי ולכל מי שאני מכיר, אז אני משאיר תגובה בכל זאת.

 8. מאת מאיה:

  אני רוצה !

 9. מאת יותם (אחר, מסתבר):

  גם אני.

 10. מאת עירית:

  בשביל מה שווה להתאמץ? בשביל מי – בשביל אדם שמאוד אוהבים. וגם בשביל עצמך, כשאתה יודע שזה יעשה טוב לך ולאנשים שאתה אוהב.

  וחוץ מזה, אלבום הסולו של ישי קיצ'לס (שמוזכר בפוסט) פשוט מעולה ומומלץ בחום.

 11. מאת אקס:

  אני אנסה עוד ניסיון. זה חוקי? זה מגדיל סיכויים או מוציא אותי אוטומטית החוצה מההגרלה?

  בשביל מה שווה להתאמץ:
  שווה להתאמץ כשמרגישים שמעבר לפינה מחכה גדילה.
  שווה להתאמץ כדי לגדול.
  תאכלס.

  עכשיו תשמע. אני ממש יכולה לנגן לך על המצפון על זה שאני בתקופה זוועה, ואם לא די בכך צייצתי את הלינק לעמוד הזה בקול תרועה, ואם לא די בכך אז גם הייתי ראשונה בשרשור התגובות.

  פייר, אני חושבת שאין שום סטנדרט בהקשר הזה שאני לא עומדת בו. אולי רק ציצי קטן מדי. אבל על זה אפשר לסלוח, ראבאק.

  דיסק לכאן! דיסק לכאן! בבקשה!

 12. מאת אורי:

  נייס, באמת מזכיר את שנת החרב בחוץ.
  אם כבר מדברים על חרב מבחוץ ורעב מבפנים – מה עם הפוריטנים הצעירים בימים אלה? (נתקעתי בזמן בסביבות 2003). נראה לי שזה מתאים יותר לקיץ של מחאה מאשר יאפים עם ג'יפים.

 13. מאת גל:

  בשביל מה שווה להתאמץ? בשביל שהמוסיקה שאני רוצה לעצמי לא תשב לי בתיקיות תיקיות במכשירים קפריזאים ואכזריים, נתונים לחסדיהם של בחורים ובחורות מוזרים שמדברים איתם באותה שפה.. שווה להתאמץ בשביל שהמוסיקה שאני אוהבת תשב לי יפה יפה על המדף שלה לייד המערכת (הקפריזית והמטופחת לא פחות) באופן מוחשי! שאני אוכל להחזיק אותה ביד וללכת עליה מכות עם בחורים שחומדים אותה לעצמם.

  אני רוצה

 14. מאת אלון:

  נשמע טוב… אני צריך לשמוע את הראשון.

 15. מאת מתי:

  אני מאוד אשמח לדיסק :-)
  זה די ברור. שווה להתאמץ בשביל אהבת אמת. זו התשובה שווסלי אומר להנס מחולל הניסים מדוע כדאי להמשיך לחיות :-)

 16. מאת רונה:

  בשביל הכל ובשביל כלום.

 17. מאת itaihasid:

  בשביל אלבום של יאפים עם ג'יפים שווה להתאמץ.

  אבל גם בשביל לעשות סרט.

  במיוחד בשביל לנוח

 18. מאת הדס:

  לנקות את הבית. כי הרגע שבו מתגלה הרצפה, תמיד מפתיע מחדש.

 19. מאת טל:

  אני אשמח לדיסק!
  שווה להתאמץ וללכת הרבה ולהזיע בשביל להגיע לפסגה ולראות את הנוף המדהים ולהרגיש את הרוח בשיער

 20. מאת אורן שץ:

  נשמע ונעשה

 21. מאת יעל:

  כמה אני רוצה את האלבום הזה! יהיה כל כך מפנק לקבל אותו במתנה:)

 22. מאת רנ(ק):

  כי זה חלק מהמחאה!

 23. מאת ארנב לבן:

  שווה להתאמץ בשביל לכתוב תגובה שנונה

 24. מאת זד:

  הרעיפו עלי ג'יפים

 25. מאת אורי:

  מומלץ לאוכלי סושי ומעשני נרגילה.

 26. אם אזכה בדיסק אביא בעזרתו שלום עולמי ואציל את הדולפינים. או הסרדינים.

 27. מאת עופר:

  שווה להתאמץ בשביל לייצר אמנות ראויה. כמו יאפים עם ג'יפים

 28. מאת לילי:

  מצד אחד – אני הרי הולכת לקנות את הדיסק בכל מקרה. זה יאפים, כל תמריץ שיגרום להם להוציא עוד מוזיקה הוא מבורך. ודיסק שלישי זה מצוין, כך אוכל לסדר את שלושת הדיסקים במערכת בסדר כרונולוגי ולתת להם לרוץ ללילה שכולו על טהרת היאפים (ולשם שינוי יהיה לי הסבר משכנע כשאחלום חלומות משונים).
  מצד שני – שיציעו לי (את האפשרות ל)יאפים ולא אקח? Inconceivable! דיסק בבקשה.
  (ו… אמ… שווה להתאמץ בשביל ההזדמנות לצטט את ויזיני?)

 29. מאת עמית:

  שווה להתאמץ בשביל המיצובישי הישן של משפחת קיצ'לס.

 30. מאת נוני:

  רק יאפים ובטח שעם ג'יפים!

 31. מאת פרננדו פסואה:

  לא ממש אכפת לי.
  לא ממש אכפת לי מה? אינני יודע: לא ממש אכפת לי.

 32. מאת תם:

  שוה להתאמץ בשביל להרגיש בחיים

 33. מאת תמרה:

  בשביל המחאה והגיזרה :)

 34. הופתעתי לראות את הציור על העטיפה כי זכרתי שראיתי אותו בתערוכה לפני שנים. לאחר נבירה אסוציטיבית במרשתת מצאתי שמדובר בציור של אופיר דור
  http://www.hms.org.il/Museum/Templates/Showpage.asp?DBID=1&LNGID=2&TMID=841&FID=1756&PID=4735

  טופחת לעצמי על השכם עכשיו ואני חושבת שזה היה שווה את המאמץ בהקשר למשימה שנתת הפעם.

 35. מאת דקלון:

  תודה! שווה להתאמץ בשביל צדק חברתי אפילו שקשה…

 36. מאת עפר:

  כבר יומיים מסתובב כמו שווארמה מוכת ירח

 37. מאת רומי:

  ממש לא מגיע לי לקבל דיסק. אני עלובה, לא שמעתי על יאפים עם ג'יפים עד היום. מי יתן לי דיסק? מול הררי תגובות של אנשים בעלי טעם מוסיקלי משובח שמזילים ריר על ההזדמנות הנחשקת – מי יזרוק עוד מבט על זבת חוטם חסרת חינוך, שמי יודע, אולי היא בכלל שומעת כל היום גלגלצ.
  גם אם יפציע צל של ספק, ויהיה מי שיחשוב לעצמו: וואלה, זו הזדמנות לחשוף את היאפים לקהל חדש, להגיע למעגלים חדשים, בטח יש לעכברה הזו כמה חברים בפייסבוק… מיד יחלוף רגע הנדיבות הנדיר ויפנה את מקומו לאהבת מביני הדבר שראויים לפינוק הזה ויודעים להעריך אותו. לבזבז את התשורה על… מי? מי זו בכלל? מאיזה חור היא הגיחה כעת? לא, לא, עדיף שלא.
  וצודקים תהיו. אי אפשר למהר ולהרעיף עונג מוגזם על אדם שלא שמע אפילו רבע גלגל של ג'יפ עד היום. מה קרה, אני לא יכולה לשמוע קצת בסטרימינג? מישהו מת מקצת אמפי3 ברמקולים של מחשב? שתתנסה קודם, העכברה, שתטבול את רגליה בשלולית ואוזניה בצלילית – לפני שהיא פה מנסה להפוך עולמות ולזכות בדיסק לא לה.
  אז זה מה שאעשה, אאזין כאן ואהיה שבויה לדף האינטרנט הזה, מכורה לחיצים, בת ערובה של רוחב הפס המזדמן – העיקר שיצא לי לשמוע קצת מוזיקה טובה.
  תודה על ההמלצה :-)

 38. מאת ניצן:

  אני רוצה! 😀

 39. מאת ירון:

  בשביל קקי כמובן.

 40. מאת אלעד:

  דימיטרי אלכסנדרוביץ ושירן המלכה אוהבים לנצח !

 41. מאת נריה דולב:

  למה אני רוצה את הדיסק?
  כי חיכיתי לו שנים…
  כי תהיתי לאן הם נעלמו…
  כי הייתי בטוח שהם כבר התפרקו, או משהו…
  כי התגעגתי אליהם נורא…
  כי אני אוהב את המוסיקה הזו, וחושב שצריך להיות ממנה יותר בעולם.
  כי אני יכול לקשר אותם עם היכל התרבות בקרית ארבע – מעניין אם הם יסכימו לבוא…

 42. מאת כליפה:

  פסגה של הר. הטיפוס מפרך, החמצן אוזל, הרגליים כבר לא מה שהיו פעם, ההתקדמות הופכת איטית בכל צעד. אבל אתה מגיע לשם, עוצר לנשום – כבשת את העולם!

 43. מאת עודד:

  ~אשמח~

 44. מאת גילי:

  שווה להתאמץ בשביל צדק חברתי!
  ובכלל שווה להתאמץ בשביל ליצור…

 45. מאת עופר א:

  אני בדיוק חורש על האלבום הענק של הפוריטנים הצעירים. אחד המבריקים. אשמח לדיסק

 46. מאת mik:

  בשביל לראות הופעה טובה, בשביל אהבה. אה כן, וכמו שכבר מישהו אמר כאן – בשביל קקי.

 47. מאת רועי:

  מקווה מאד שברשימה שלך נמצאים גם אלבומי הבכורה של איזבו ושי נובלמן :-)
  ומנועים קדימה כמובן…

 48. מאת תמוז:

  יאפים עם ג'יפים היא הלהקה הכי טובה שהייתה בארץ ישראל. נקודה.

  מהאזנה ראשונה,
  השיר קיץ של עור נמר מסתמן כשיר שאני הכי אוהבת בהיסטוריה של העולם. וואו. וואו. וואו. הוציאו את העציצים לשמש. לכבודי. לכבודי. אלוהים אדירים.

 49. מאת יולה:

  כי בסוף ייצא מזה שיר

 50. מאת אורן:

  בשביל מה שווה להתאמץ?
  בשביל לצאת מחר איכשהו מהצבא ומהלימודים כדי לקנות סוף סוף את הפורטיס החדש!
  וכמובן שאשמח לדיסק :)

 51. מאת לעדק:

  היי הג'יפ היי הג'יפ

 52. מאת יוב:

  בשביל אחותי

 53. מאת אופיר:

  שווה להתאמץ בשביל הדר

 54. מאת המברכת באקראי:

  איזה בילד אפ עשו לי לאלבום הזה. קול שהוא כבר פה

 55. מאת אלעד זה אני:

  בשביל, בשביל
  למה לא

 56. מאת עידן:

  י' זה יאפי!

 57. מאת חמוטל:

  גיאחה אתה מלך! באמת.
  כבר אמרתי/כתבתי לך את זה, אבל אתה כל פעם מוכיח את זה מחדש :)

  בשביל מה שווה להתאמץ? בשביל משהו שממש רוצים!
  גם אם הפחד משתק, החששות גדולים, הפסימיות משתלטת – בסוף, כשמצליחים להגיע למטרה יודעים שהדרך היתה שווה את זה.
  (חתיכת התפלספות יצאה לי…)

 58. מאת שי:

  כמובן שאשמח לקבל…:-)

 59. מאת רותם:

  בשביל מה ששווה להתאמץ עבורו

 60. מאת cura te ipsum:

  בשביל להישאר בחיים.
  אני רוצה דיסק בבקשה Ó.Ò

 61. מאת מושון:

  שווה להתאמץ ולכתוב פה איזה שטות כדי לקבל דיסק חינם. איזה שטות.

 62. מאת בועז:

  שווה להתאמץ לכבוד האלבום הזה :)
  רק לפני כמה ימים ראיתי את הסרט על פאקט רקורדז… אני שמח לשמוע שהזרעים שנשתלו אי שם בתחילת המאה כבר נבטו, אני מקוה שיורם אליקים שבע מנחת

 63. מאת אסף:

  הבת של הדיכאן נהנית מסאדו וקוקאין בתנאים אידיאלים
  זרוקה על הספה שיכורה מריגושים אלימים
  אבל זה לא ענייני

  מת על השיר הזה! אחד הטובים, מתאר סיטואציה כל כך יפה וכל כך מורכבת בצורה מדוייקת ויפה.

 64. מאת עופר:

  הרבה זמן מחפש להקה ישראלית טובה שאני לא מכיר, ועד עכשיו רק שמעתי עליהם ולא אותם..

  וכל דבר חשוב, שווה להתאמץ בשבילו, גם שקשה.. בלי מאמץ, זה פשוט לא שווה..

 65. מאת itai3600:

  איזה אדיר!!

 66. מאת אוריה:

  שווה להתאמץ כדי להוציא את השבבים הקטנים האלה מהיד, אחרת זה מזדהם.

  אז, אה, אני יכול לקבל דיסק עכשיו?

 67. מאת גלעד:

  for the band!!!

 68. מאת אלון:

  כמה תגובות! מצד אחד מעודד מצד שני הולך ופוחת הסיכוי שלי לזכות. לאכול מנגו

 69. מאת הקוף מכה בשנית:

  גם אבוקדו זה די שווה

 70. מאת ינשוף:

  מאז הופעת הפרידה שלהם בחאן הירושלמי אני רוצה אלבום חדש, והנה יש לי הזדמנות!

 71. מאת שי פישר:

  לא נפלתי מנבל דוד אדום, אקווה שהחדש יהנה.

 72. מאת Neta:

  בשביל האהבה.

 73. מאת צור א:

  אני רוצה!

 74. מאת giladt:

  אני ממש רוצה דיסק,
  מעבר לזה אני בטוח ששוה להתאמץ בשבילו. שווה להתאמץ בשביל משהו שרוצים, או משהו שממש רוצים, או משהו שממש ממש רוצים, וכן הלאה.

 75. מאת יוד מים יוד:

  שווה להתאמץ בשביל עצמך, ולחזור כל יום.

  נ.ב. עמית מ-31: והמהדרין מוסיפין – בשביל הואן של האמא של הקיצ'לסים!

 76. מאת טל:

  נירוונה

 77. מאת יאיר:

  שווה להתאמץ פשוט בגלל שאם אתה לא מתאמץ לדברים אין את אותו הטעם. פשוט כי כל דבר שאתה מקבל בלי מאמץ נמאס יותר מהר.
  כל דבר שמאמצים בשבילו שווה יותר.

  דיסק שאתה קונה שווה יותר מאחד שאתה מוריד.

  נוף שהיית צריך לטפס על הר בשביל לראות שווה יותר מאותו הנוף מתוך מכונית.

  אלבום שאני צריך לשמוע 10 פעמים בשביל לאהוב, נשאר איתי שנים. אלבום שאני מייד אוהב כנראה גם ימאס עליי מהר.

  הבחורה שהייתי צריך לרדוף אחריה שנה איתי עד היום.

  אבל הכי שווה להתאמץ בשביל לזכות בדיסק מתנה

 78. מאת סטאבה:

  בשנת החרב הוא אלבום גדול. תופיעו יאפים! תופיעו!
  והכל בשביל האישה.

 79. פשוט קרנבל לעיניים, בא לי! :)

 80. מאת ויק:

  כל מאמץ מכבד את בעליו.

 81. מאת נופר:

  שווה להתאמץ בשביל ספר שאתה ממש להוט לקרוא בזמן נסיעה, למרות שזה עושה בחילה נוראית.

 82. מאת ברק:

  שווה להתאמץ בשביל להאמין באלוהים, למרות שזה ממש קשה

 83. מאת שי:

  שווה להתאמץ וללמוד לנגן על כלי נגינה, למרות שזה עלול להיות קשה.

 84. מאת תומרביי:

  תכלס. כמעט כל דבר שקשה להשיג בקלות שווה להתאמץ בשבילו.(חוץ מלימודי פרוקטולוגיה כמובן. מי לעזאזל רוצה להיות פרוקטולוג?)

 85. מאת אליק:

  תגובה!

 86. מאת שחף:

  שווה להתאמץ בשביל הדיסק המדהים!

 87. מאת שי:

  תגובה וזה…

 88. מאת אופיר:

  בלי שום קשר ליאפים ולדיסק, הבוקר הגעתי להחלטה שאני צריך לעשות relocation לפריטים מארון מסויים בבית שמכיל תקליטים ישנים שלי שאני לא מוותר עליהם (כבר עברו שני סבבי "על מה אפשר לוותר" ) והחלטתי שבמסגרת ההעברה אני אתן אחד למישהו שבאמת יעריך את זה, בלי קשר לתקליט מסויים דווקא, וישר חשבתי על הבלוג הזה :) הערב אעבורעליהם שוב ואזכר מה יש שם…

 89. מאת נתאי:

  האמת שאני כבר זמן מה שומע על היאפים עם ג'יפים ואף פעם לא שמעתי אותם. אנני חושב שהגיע הזמן. עם לא עכשיו אמיתי.

 90. מאת אבישי:

  את ביורק הייתי צריך לפמפם בראש משהו כמו שנה עד שהתחילה ההתאהבות
  היה שווה להתאמץ

 91. מאת אייל:

  שווה להתאמץ לעשות ילדים, אם כי זה די בלתי הפיך. לא אהבת? אתה תקוע, אבל'ה…

 92. מאת eazy:

  שווה לצעוק כדי ללחוש
  שווה לחפש כדי למצוא
  שווה להתאמץ כדי להירגע.

 93. מאת ripliav:

  אני עדיין מחפש משהו שבאמת היה שווה להתאמץ עבורו
  חוץ ממוסיקה ועד עכשיו אני מתאמץ לחינם :(

  אולי הדיסק יהווה נקודת מפנה טובה … ככה מתנה לחגים …

 94. מאת Jay:

  שווה להתאמץ בשביל להגיע למקלחת (קרה בימים אילו) של סוף יום עבודה

 95. מאת דניאל:

  הלוואי.
  גם ככה, אם אני לא אזכה אני אקנה אותו.

  נחסוך 36 ש"ח…

 96. מאת שירה ז':

  ללא ספק האלבום הישראלי הטוב ביותר ששמעתי מזה זמן רב

 97. מאת אסא:

  שווה להתאמץ בשביל להיות בכל מחיר בהופעה של להקה מחו"ל שאתה אוהב

 98. מאת יוני:

  לא זוכה אף פעם, אבל ממשיך להתמיד! (:

 99. מאת Uncle joe:

  כדאי? אולי ? עד מתי ?
  באמש'ך דיייייייייייייייייי
  זה כמו לחפש מחט אז שק לי בשקר
  הדוד

 100. מאת טלי:

  ג'אפים עם ייפים! אשמח מאוד למתנה זו ממך

 101. מאת דני:

  פשוט אוהב אותם פשוט ומתוחכם כאחד אפשר לומר מבריק חייבים לשמר אותם כקול
  אלטרנטיבי אחר בעידן ריקני אשמח לקבלם כמתנה לחג

 102. מאת Guy P:

  שווה להתאמץ כדי לממש כל רעיון מקורי שיש לך.

 103. מאת אור גולדי:

  בשביל סופלה שאתה מכין בעצמך שווה להתאמץ במיוחד, כי גם בסוף אתה מקבל סופלה וגם אתה מקבל יראת כבוד, אפילו יראת כבוד עצמי, על זה שהוא לא הפך לרכיכה קטנה ושוקולדית

 104. מאת נדבק:

  דיסק? שווה להתאמץ בשביל דיסק! או וניל, או אסופה נדירה של קבצי מוסיקה. או משהו כזה…