24 בדצמבר 2004

עונג שבת – סיון, יהיה בסדר

1. שגיא בן נון כותב ומראיין בקצרה את דיקלה, לקראת אלבומה החדש. [הארץ, עברית]


דיקלה, גם ב-7 לילות בידיעות

2. מקבלים המון המון ג'אנק מייל בעברית? הנה, עכשיו תדעו במי להתנקש. [הארץ, עברית]

3. ימבה ימבה הופעות אלקטרוניקה להורדה, כולל מלא DJ Shadow [מפ3, wma ועוד]

4. [באדיבות רוזה הגולשת] קומיקס יומי מקסים בהמשכים, ויש אפילו המלצות דיסקים. [אנגלית]

5. ספוילר: ברשימת 50 אלבומי השנה של פיצ'פורק (ראו לינק למטה למטה), למקום הראשון הגיעו The Arcade Fire. אז ספלנדיד, אם כך, מראיינים להם ת'צורה. [אנגלית]

6. [באדיבות שני] סוף סוף תנועה חברתית שאני יכול להצטרף אליה – You have bad taste in music! זועקת הכותרת. חברי התנועה (אליה אפשר להצטרף בחינם) יעשו כל שביכולתם כדי לגרום לאנשים להפסיק לשמוע מוזיקה מחורבנת. באתר אפשר לצפות בקטעי וידאו מלבבים, המביאים תיעודים אמיתיים של פעילי התנועה, שמגיעים להופעות ואירועים מוזיקליים ומסבירים לאוהדים (לרוב אוהדות בנות נוער) כמה הטעם המוזיקלי שלהם מחורבן. זה נע בין משעשע למהפכני.

לו החולצות שלהם היו עולות פחות, הייתי קונה אחת!

7. והרי דוגמה לעיתונות מוזיקה ישראלית בת זמננו: פיל וגליה קולקטיב מ-NRG, ברצף הגזמות פראיות, שמתחיל ב"Pאנק-Fאנק כבר מזמן הפך לגראנג' של זמננו" ונמשך בתשפוכת אורגזמטית על שלוש להקות שעוד חצי שנה לא תזכרו את שמן. [עברית, אוי לבושה]


נשבע לכם שיש לי את התקליט הזה

8. ובפורום מוזיקה עברית בנענע – להקות צבאיות, פופ או שטיפת מוח בשירות הציונות? החיידק הידידותי בודק.

9. וויבל חדש! והפעם – וויבל מתמרד (נגד קפטן החווה)!

10. מלא מלא מלא מלא תיקיות של הדצמבריסטים בהופעות חיות (לכבוד סוף דצמבר). [מפ3]

11. [גנבתי מקונספציה] איברית. יש שפה כזו, ידעתם? בטח שידעתם, פשוט לא ידעתם שזהו שמה החדש. נגיד "2ר!כ^ם ה2א^ם ל2ל!ג המ!שלם" – זו איברית. מרגישים זקנים? לא מבינים מה רוצים מכם? אל דאגה! לעזרתכם ייחלץ מילון האיברית! מצחיק עד מדאיג.


אה… אפשר לרצוח פה מישהו?

12. וובקומיקס השבוע של ניר מטרסו המלך: בוטץ' היה אומר על זה: "מתחילת האלף אנחנו מקצצים אנשים לחתיכות ואף אחד לא זורק מילה טובה אחת. שום פידבק על כל העבודה הקשה. רק הפסקנו לאיזה חודש חודשיים וכל העולם ואישתו ניזכרו שבדיוק יש להם שכן מעצבן או קרוב משפחה שצריך להיפתר ממנו בעינויים קשים. הבעיה היא שרוצחים סידרתיים, זה קטע מאוד ניינטיז, והיום כבר קשה להתפרנס מזה, אז השקענו את הזמן בלחפש מקורות הכנסה נוספים. בסופו של דבר הספנו "פרודאקט פלייסמנט". לך תבין. מחר, למשל, אני צריך לרצוח פחית קוקה קולה. (כן, כן). להיות רוצח פסיכופת זה לא מה שהיה פעם."

13. מובי התארח ב-KRCW וערך והגיש תכנית. מעניין? תקשיבו בעצמכם. [ריל פלייר]

14. אוהביה של רות דולורס-וייס בטח ישמחו לשמוע שנפתחה רשימת תפוצה, שתודיע לכם על כל חדשה לגבי הרות, כולל הופעות וכל דבר אחר. רוצים להירשם? פשוט שלחו מייל לכאן, ובקשו להצטרף.


!Put me down, you freak

קישורי חג מולד!

15. חג מולד שמח! נכון שתמיד רציתם להוריד שלושה אלבומים של שירי כריסטמס מאת סופיין סטיבנס? אז הרי לכם!

16. [גם כן קונספציה] יחי! הריליס האחרון מהארנבים הפלאיים – הקלאסיקה It's a wonderful life, בשלושים שניות!

17. מיקסטייפ השבוע: "אלבום חג נדיר מאוד". והוא כזה אינדיד! שירי חגים מהקוקטו טווינז, דרך בק ואקסל רוז ועד לאל גרין ולאדם סנדלר. תענוג!

18. הו הו הו, לא יסולא בפז! גלרית תמונות של ילדים שמפחדים עד בעתה מסנטה קלאוס.

סיכומי שנה

19. [באדיבות 106FM קול הקמפוס] האוזן השלישית גם היא מסכמת את 2004, עם האלבומים שעשו להם הכי טוב השנה. [וגם אליזיין פילדז שם!]

20. [באדיבות Sageeb] יקירנו קוואמי מסכם את השנה המוזיקלית שלו.

21. וגם העורכים באול מיוזיק, אינציקלופדיית המוזיקה שמהווה לרוב את הסמכות העליונה (בעיקר בוויכוחי "מי היה המתופף השלישי של…"), מסכמים את אלבומי השנה שלהם. אפשר גם לראות את הרשימה של כל אחד מהעורכים בנפרד.

22. גם זה סוג של סיכום שנה: השירים שג'ון פיל ז"ל השמיע הכי הרבה בשנה החולפת. [אנגלית]

23. המוזיקה הכי טובה שיצאה השנה לרשת, עפ"י הבלוג "ימבה כלום" (בתרגום חופשי) [אנגלית]

24. גם פיצ'פורק לא התאפקו וסיכמו את 50 האלבומים של השנה. (אמנם אנימל קולקטיב במקום השני, אבל ג'ואנה ניוסם במקום עשירי – תאכל את הלב, דויד פרץ) [אנגלית]

שבת שבוגי, קחו מטריה ולכו לראות "הפטיש העברי" ביס1. ג.