17 ביולי 2006

ספירת העונג: Ben Folds

[כותב: ארז]
מה זה ספירת העונג? הסבר בראש הבאר השמאלי.

בן פולדס, בוא, בוא כבר לארץ.
לאחרונה הורדתי בוטלג של הופעות שלך בגרמניה, שהתרחשו לפני כשנה. סיפרת שם שזו הפעם הראשונה שאתה מגיע לשם מזה הרבה זמן, ומה שגרם לתפנית היא עצומה. כן, מסתבר שמועדון המעריצים של בן פולדס בגרמניה הצליח להחתים כמה אלפי אנשים, לרגש את מר פולדס ולגרום לו לעלות על מטוס ולהופיע בארץ המונדיאל.

חשבתי לנסות לארגן עצומה כזאת כאן בארץ. הרי מה יכול להתאים יותר מלצנן יום קיצי בהופעת פסנתר-תופים-באס מוטרפת, עם אילתורים וקאברים מפתיעים, ועם 'רוק דיס ביץ", ועם שירים מתקופת בן פולדס פייב ומתקופת הסולו. אז הכנתי בוורד דף יפה כזה עם שורות ריקות וכותרת "חתמו כדי להביא את בן פולדס לארץ!".

יצאתי לרחוב, והתגובות היחידות שקבלתי היו מבטים מוזרים ושאלות "מי??!" חוזרות ונשנות. "נו", ניסיתי לשכנע, "בן פולדס! הוא פסנתרן כזה! מגניב! יש לו אחלה שירים, והפקות נהדרות, ומלודיות ייחודיות, ווירטואזיות שיכולה לבייש אפילו את שלומי שבן!" אבל בשלב הזה האנשים פשוט המשיכו ללכת הלאה, אפילו בלי לחתום.

אז מה אם לאחד המוכרים במוזיקה נטו יש חולצה של בן פולדס? אז מה אם גיאחה מזכיר אותו אחת לכמה חודשים בעונג שבת? אז מה אם שי נובלמן כתב ביקורת משתפכת על 'סונגס פור סילברמן', אלבומו האחרון (והמאוד מוצלח)? בארץ עדיין לא מכירים אותו, חוץ מקמצוץ חובבי מוזיקת האינדי הפופיסטית והשמחה. אבל מה, הקמצוץ הזה לא יצליח למלא אולמות, אפילו לא את הבארבי, ובשביל להביא את פולדס צריך יותר מזה. צריך לפחות עצומה.

אז מה הפלא שכשחבר שלי ניגש לפולדס אחרי אחת ההופעות בגרמניה, וסיפר לו באנגלית עילגת ש"איי האב קאם אול דה וויי פרום יזרעל ג'אסט טו סי יו פלייניג!" הדבר היחיד שבן פולדס הצליח לענות לו היה "שיט".

להורדה: "Landed"

[ביקורות בשרת העיוור: לבד, בלהקה | קניית דיסקים במוזיקה נטו: לבד, בלהקה | אתר בית]

14 תגובות על “ספירת העונג: Ben Folds”

 1. מאת שלום אלף:

  הוא בסדר לגמרי…

 2. מאת chrisakachris:

  מתאים!

  לבן פולדס גם אין תירוץ של פחד מרקטות. פשוט נגיד לו שאפשר לרדת למחתרת, והוא הרי יודע שאפשר להיות שמחים אנדרגראונד.

 3. מאת ארז.:

  בלינק הבא תוכלו למצוא את התרשמותיו המדוייקות של חגי, אותו חבר מהפיסקה האחרונה, מההופעה של פולדס בגרמניה. האח הידד!

  http://shesek.org/news.php?item.425

 4. מאת דור.א:

  Landed שיר מדהים ולמי שאהב אמליץ גם על "Gone" ועל "Late".

 5. מאת פרידריך:

  אני אחתום כמה פעמים שרק צריך! (ברצינות)
  ושיבוא מהר. תגידו לו שהוא Missing the war.

 6. מאת רוני:

  גם אני גם אני גם אני!

 7. מאת ארז.:

  ניסיתי להקים עמוד-עצומה בבלוג שלי לטובת העצומה, אבל אני לא מצליח לפתוח שם תגובות (למעשה יצרתי עמוד חדש, לא פוסט חדש, בוורדפרס מעוברת). למישהו יש מושג איך מוסיפים שם את האפשרות להגיב?

 8. מאת סטיבי:

  הו, כמה אני אוהבת את בן פולדס. הו!!

  פספסתי בשנה שעברה הופעה שלו (ועוד ביחד עם רופוס וויינרייט יקירי) ביומיים (באמת שלא יכולתי להישאר, בשל נסיבות לא משמחות במיוחד).
  בוא לארץ! אוסטרליה, זה רחוק זה?

 9. מאת טל:

  הבחור עושה מוזיקה משמחת ומרגשת. צפייה ב- DVD שלו הוכיחה לי סופית שאפשר לתת בראש גם בהופעת סולו פסנתר (בסיום ההופעה הוא אפילו ניסה לשבור את הפסנתר עם כיסא כמו איזה פיט טאונסנד מודרני).

  גם אני בחותמים!

 10. מאת איציק:

  חחח
  גם לי עברה בראש המחשבה שהוא Missing the war
  יובא בן פולדס ארצה לאלתר. תרשמו אותי גם כן בחותמים.

 11. מאת עידו שחם:

  פוסט חמוד ביותר. מה שצריך זה פסטיבל מוזיקה ענק בארץ שיגרור אליו את כל האמנים המעולים האלה. לבן יתאים להופיע אחר הצהריים כזה לאור השמש וממש לפני השקיעה.

 12. מאת atar:

  אוי.. אני כ"כ שם אם הוא בא :-)

  MAGIC !!!

 13. מאת srulKapara:

  לא ממש הבנתי אם מדובר בתחרות בין כל הפוסטים (מישהו הולך להפנות את המשרדים של האמנים לאתר זה? מפיץ רשמי הולך לקבל את הסטטיסטיקות-תגובות שלנו לאמנים המוצעים? יש ידיעות מבוססות על מושכים בחוטים שמסתובבים פה כבר עכשיו?).
  אבל רק למקרה שכן, הנה אני מפגין נוכחות.
  אמנם אני יחסית בחיתוליי עם בן (היכרות 10-15 שירים סה"כ, בלהקה או לבד), אבל אם הוא מגיע אני מבטיח לעשות שיעורי בית. אגב, את תשומת הלב שלי הבחור קיבל אחרי קליפ-הופעה-בערך ל-The Army, שהוא גם שיר מצויין וגם קליפ מבריק.

כתיבת תגובה