30 במאי 2011

דיסק במתנה: טליה אליאב (+סטרימינג)

את טליה אליאב הכרתי על שפת הכנרת כשהיא הייתה בערך בת 16. באתי לבקר חברה טובה שגרה ממש על המים, והגיעו אליה שתי חברות מבית הספר. אחת מהן הייתה רקדנית, השנייה ניגנה על גיטרה ושרה את "Lucy in the sky with diamonds" מספר אקורדים של הביטלס על המרפסת ליד הים. היה לה קול גבוה ויפה וכשישבנו על המזח בהמשך הלילה היא אמרה משהו על פ'אנק ואני אמרתי "מה זה פ'אנק?", והיא הסבירה לי בצורה הכי טובה ששמעתי עד היום (קצת קשה להעביר אותה בטקסט): "זה כשהתופים עושים פום-פאף, והבאס עושה פאו-פקאו-פקאו והגיטרה עושה וואו-וואו".

מאז אני מאזין לשירים שלה – בהופעה מול חברים ומשפחה בבית של ההורים שלה בגליל, במייספייס, באלבום הבכורה "התנועה", בהופעות שהלכו והשתנו עם השנים, בלהקה של יהוא ירון, אותה עזבה לפני כמה חודשים, בשישה נגנים שמחים – בכל מקום בו טליה מנגנת ושרה אני משתדל להיות.

לפני שנתיים (?) התחילו להגיע אליי שמועות. בהתחלה ממתן נויפלד, אחר כך מעוד חברים שראו וחזרו כדי לספר, כמעט בלחישה: "ראית את המופע החדש של טליה אליאב?!". אמרו לי שהיא עולה עם תלבושות מופרעות, סיפרו שהשירים קודרים, תיאטרליים, מרחיבים את הגבולות. לקח זמן עד שהגעתי גם אני, הופעה בלבונטין, וטליה עולה לבמה בשמלה ענקית, כמו ציור של טים ברטון. היא לא חייכה כמו תמיד. היא עלתה מאופרת, לובשת דמות – או אולי פושטת דמות. כשהיא התחילה לשיר היה ברור מה השתנה – כמעט הכל.

השירים החדשים היו שונים לגמרי מהסול-פולק של "התנועה", השימוש בקול היה נרחב ומעיז יותר, העיבודים והלהקה החדשה התרחבו ונצבעו בצבעים שלא הופיעו קודם בתמונות המוזיקליות שציירה טליה. במופע הראשון זה בעיקר היה שוק. בשני גיליתי שאני כבר מאוהב בכמה שירים, ובמופע האחרון שראיתי בתמונע כבר שרתי והתרגשתי. זה לא פשוט לעשות את מה שטליה בחרה לעשות – להעלות מופע של ממש, עם שירים מהקרביים, לא תמיד קלים, ועם תלבושות וקישוטים וצבעים, וללכת עם המופע הזה בלי להתפשר גם באינדינגב וגם בכל מקום. לא כולם אהבו את זה, לא כולם קיבלו את זה. אבל טליה המשיכה להתעקש, כי זו האמנות שלה ובעיניי האלבום שיוצא עכשיו, "קוד הזיכרון", מוכיח שהיה שווה להתעקש, לא להתפשר, לעשות את האמנות שבערה בתוכה ולא שום דבר אחר.

עזבו את זה ש"פשוט" הוא אולי שיר השנה שלי בעברית – תשמעו את "איזיס ואוזיריס", "דם שחור", "חזור", תקשיבו לכל האלבום. בעיניי הוא נדיר, ואני לא בטוח שזה מפני שאני קצת משוחד ואוהב את טליה כבר מזמן.

יש לי כאן עותקים מהאלבום החדש, עם עטיפתו היפה ושיריו היפים – ויש גם הופעת השקה חגיגית ב-1.6 בתמונע בת"א, וכל מה שעליכם לעשות כדי לזכות הוא להגיב כאן למטה.

לפני כן, הנה כמה מילים מטליה עצמה על הולדת האלבום הזה:

-אני רוצה לספר את מסע יצירת 'קוד הזיכרון'-

אני יודעת שזה מסע בו נולדתי מחדש. עברתי דרך להבות הטרנספורמציה. הקושי הכי גדול שהכרתי בדרכי היצירתית עד כה ולבסוף קתרזיס מטורף.
כששחררתי את 'התנועה', כבר היו לי לא מעט שירים חדשים שבערו בי ולא יכולתי שלא להופיע איתם, לנגן אותם ולשתף אותם. הרגשתי דחיפות להקליט שוב. אלבום שני, אחר, מחוספס, מגוון. ידעתי שאני רוצה לגעת בנקודת קיצון, לייצר חוויה של סף. חזרתי לגור אצל ההורים אחרי תקופה בתל אביב של פרידה ושבר מאד גדול. המגדל שלי קרס. לא הכרתי את עצמי. פעם ראשונה חוויתי חרדה וחוסר ביטחון שהשתקף מכל פינה בחיי.
כשחברתי לשי לוינשטיין, שותף אמיץ לדרך, הפעם בתפקיד המפיק המוזיקלי, חיפשנו מקום להקליט. רצינו להגשים פנטזיה ולהקליט מחוץ לתל אביב במקום מרוחק, שקט, שונה. אני זוכרת אלמנט אחד שהיה מאד חשוב לנו בבחירת האולפן – חלונות שמשקיפים החוצה. שיהיה אפשר לנגן ולהביט על פיסת דשא וקרן שמש.
במהלך חיפושים ונסיעות ברחבי הארץ, הגענו לקיבוץ מעוז חיים. שומם, טרופי, נידח. פגשנו את יובל זילברשטיין, ישבנו מחוץ לאולפן שלו, שתינו קפה, שמענו את הציפורים וקבענו תאריכים. התכנית: 8 ימים של עבודה באולפן ולינה בבית הילדים הנטוש הסמוך. את הכסף הלוויתי וגייסתי. לא יכולתי לחכות, היצירה ביקשה להתקיים.

-לא באתי ליהנות. באתי ליצור-

באולפן התחולל פלא: מפיק מוזיקלי יצירתי עם כשרון לתפקיד, מנחה נגנים וירטואוזים ופתוחים. אני זוכרת את שי משמיע שיר של ברברה לפני ההקלטות של 'לא להקשיב ללב' לקרן פנפימון שניגנה תופים וליונתן לויטל בבס. שניהם, כמו כל הנגנים באלבום, לא ניגנו ביחד בעבר, עד הרגע הזה שנפגשו באולפן, לא עשו חזרות ולא ידעו מה ינגנו. חלקם אפילו לא נפגשו זה עם זה, רק התכווננו על האווירה ששי ואני רצינו ליצור. כל שיר עם הסיפור והאווירה שלו וההיסטוריה המוזיקלית ששי ואני בנינו, דיברנו וחידדנו את משמעותה מבעוד מועד. ידענו מה התחושות ומה הצבעים שאנחנו רוצים להביא ושי הנחה בעזרת דימויים ומקורות השראה. החיפוש היצירתי הוא לעתים גישוש באפלה, דורש התמסרות ושחרור שליטה, הקשבה ורגישות מהעוסקים במלאכה. לא היה לי קל ולמדתי שיעור גדול בשחרור האגו. ראיתי נגנים באים והולכים במהלך השבוע: בוריס מרצינובסקי ליומיים של חיפוש ומציאת סאונד חד פעמי; עמיר סטולר, חבר ישן מהתיכון, מוזיקאי בחסד, מגיע לקצה גבול היכולת שלו בחצוצרה ובטרומבון, מאלתר ומפתיע אותנו ואת עצמו; יונתן ניב עם הצ'לו והנגינה הלוליינית מביע מה שעולה על רוחו; מירב שחם, הפיה הטובה, משתוללת עם החליל; אריאל קסיס, פורט בציפורניים ארוכות וצבעוניות והרבה תשוקה על הקאנון; חיים רחמני, שליווה אותי מההתחלה, קרא את הטקסטים שלי עוד לפני שהיו גמורים, שאל את השאלות הנוקבות, עזר לי לסדר, להוריד מילים מיותרות, לזכך כוונות ומשמעויות, הפליא לנגן עוּד ואפילו לקרוע מיתר. הרגשתי שכולם נשאבים לטיול שלנו, טועמים מהשקט שמסביב, הנסיעה הארוכה, הניתוק מהיום-יום והישיבות הארוכות מחוץ לאולפן. לפצח אגוזים לצלילי קרפדות ותנים ופיצוצים רחוקים… בראש חומרים מוזיקליים ואחרים… כל כך שמחה שתיעדנו את הפסקול הזה ב'דמעות גדולות', מזכרת מהלילות במעוז חיים.
וכל הצלילים האלה עברו אל ההארד-דיסק דרך הידיים הנאמנות של רונן חג'ג', 'הטכנאי השקוף', שקט ויסודי, שאפשר לסמוך עליו באוזניים עצומות.
אני כותבת וזה נשמע לי אופורי מדי… כאילו לא הייתי שם ב'סרטים', לא פחדתי והתרסקתי והתקפלתי ובהיתי ולרגעים השתעממתי… אבל אני יודעת שהייתי נוכחת ומחוברת לרגש שלי וזה שווה בשבילי הכל. כן, זיכרון אופורי שתמיד יזכיר לי שעשייה יצירתית היא מהות חיי.

מה צריך לעשות כדי לזכות בדיסק?
השאירו תגובה. זה כל מה שנדרש מכם. (אם תרצו להיות יצירתיים, ספרו גם את מי אתם אוהבים בזכות התעקשותו לא להתפשר על אמנותו). הקפידו להשאיר את כתובת המייל שלכם בשדה המתאים (אל תדאגו, היא לא חשופה לאיש מלבדי), והזוכים, שייבחרו אקראית, יקבלו במייל הודעה. איזה כיף לקבל מתנות! תודה לנורית!
שימו לב: ההגרלה תהיה פתוחה עד יום שישי בערב!

111 תגובות על “דיסק במתנה: טליה אליאב (+סטרימינג)”

 1. מאת יניב:

  אני ממש ממש חושק בדיסק החדש של טליה

 2. מאת Rאפא:

  גיל חובב לא מתפשר על אומנותו ובעיסוקיו ועל כך אני מעריך אותו עד מאוד.

 3. מאת יותקה פותקה:

  קייסי אברמס
  שמעז לעשות את זה במורדור של הפופ – אמריקן איידול
  ושעלמא(כהרגלה יש לציין) מפליגה בדרכי תיאוריה
  http://15percentdeaf.wordpress.com/2011/05/29/%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%A0%D7%A4%D7%9C%D7%95-%D7%92%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D/

 4. מאת רות:

  אני חייבת את הדיסק הזה, חייבת!
  ואני גם ממש אוהבת את רות דולורס וייס, עוד אחת שלא מתפשרת על האמנות שלה, אבל זה כבר סיפור לזמן אחר..

 5. מאת סינדרלה:

  אני!

 6. מאת אסא:

  נראה לי שכמעט כל האמנים שאני מקשיב להם לא מתפשרים על אומנותם ועושים קודם כל את מה שהם אוהבים.

 7. מאת ענבל:

  ג'יז, איזה תיאור. עכשיו גם אני רוצה. בחיים לא שמעתי אותה.

 8. מאת זד:

  הנה דיסק מנחם לעונת המבחנים הקרבה…
  אמן בלתי מתפשר: ביל דראמונד מהKLF, ולו רק על שריפת מיליון הליש"ט.

 9. מאת ניצה:

  אין אחד שלא מתפשר על האמנות שלו.
  זה כבר לא נדיר היום.

 10. מאת נועה רז:

  אני רוצה!

  וברוח הימים האלה – יורם קניוק…

 11. מאת itaihasid:

  אלבום נהדר, הייתי שמח לעותק

 12. מאת נדב:

  היי (:
  אשמח לקבל עותק. המון אנשים מדברים על האלבום הזה ואני חייב לנסות (לא בהכרח כי אנשים מדברים, אלא מתוך סקרנות באופן כללי).
  אני לא יודע לגבי אמנים שמתעקשים לא להתפשר על אמנותם, אבל אני כן יודע על אמנים שהמוזיקה שלהם היא יצירת אמנות מופתית שנותנת הרגשה שהמוזיקה היא ערך עליון בשבילם – למשל, Joanna Newsom המדהימה.

 13. מאת טלי קייזר:

  אשמח מאוד לדיסק המדהים הזה. לא להקשיב ללב הרס אותי, למרות שכן צריך להקשיב ללב. הלב אומר טליה.

 14. מאת טל מרזר:

  אני חקקתי אותה אצלי מההופעה המעולה שלה בפסטיבל יערות מנשה הראשון – נתנה הופעה אמיתית ונהדרת על במה עם אמפי ענקי- מול קהל של בודדים

 15. מאת שי:

  אשמח מאד לקבל את הדיסק…

 16. מאת יובל:

  אשמח. אמנית יוצאת דופן. התאהבתי.

 17. מאת שירה:

  חושקת בדיסק. מאוד!
  והשאלה שלך קצת החזירה אותי לילדותי – ואני אוהבת את ג'וני קאש במיוחד על כך שהוא לא התפשר על אמנותו

 18. מאת תומר:

  שמעתי אותה פעם ראשונה כשהתארחה אצל יהוא ירון בתמונע (לפני שבועיים) . בהחלט יוצאת דופן, צריך לשמוע הכל.

 19. מאת שירי:

  שווה לנסות.

 20. מאת גרוס:

  "פשוט" בהחלט שיר השנה בעברית. אתה יודע מה? אולי שיר השנה בכלל.

 21. מאת נדב גולדברג:

  אני אשמח לקבל את האלבום
  fugazi כנראה הלהקה הכי לא מתפשרת שיש

 22. מאת ערן:

  אלפרד היצ'קוק, לא התפשר מעולם

 23. מאת ניר:

  נשמע אדיר

 24. מאת hadas:

  היא מדהימה.
  תודה

 25. מאת דני:

  אני רוצה…

  (אדי וודר, למרות שאני אוהבת פחות את מה שהוא עושה עכשיו, בהחלט לא מתפשר.)

 26. מאת mik:

  אני רוצה

 27. מאת גלעד:

  אשמח לעותק!

 28. מאת גרבולון:

  גם אני אוהב את טליה אליאב

 29. מאת אורן ג:

  אשמח לקבל את האלבום מאוד מאוד!! :-)

 30. מאת יאווו:

  אני מת לדיסק!!!
  :)
  מהממת

 31. מאת קסטה:

  אהד פישוף

 32. מאת אבישי:

  יו. גם לי עלה לראש דימוי הטים ברטון, ושם זה נתקע. בסופו של דבר, הקרקס המציף הזה לא דומה לשום דבר אחר.
  אשמח לדיסק, תודה.

 33. מאת Gong:

  אני רוצה גם!

 34. מאת מיכל:

  משאירה תגובה :]

 35. מאת manWithHat:

  גמאני רוצה דיסק! :)

 36. מאת עמי:

  ראיתי אותה בהופעות של יהוא והתרשמתי מאוד.
  הכי לא מתפשר בעיניי – ג'ון קייל. קלאסי, מודרני, פאנקיסט, מולטי איסטרומנטליסט. האיש אף פעם לא עשה מה שציפו ממנו לעשות.

 37. מאת יניב דיין:

  רוצה מאוד!
  לא מתפשרים בעיני הם the Abrams brothers הקנדים שהופיעו לא מזמן בארץ (בפעם השלישית). אפילו בחום של 40 מעלות בכינרת הם עולים עם חליפות 3 חלקים ומתפוצצים ועל הבמה כאילו היו בהרים המושלגים, וכל זאת בתיאום והרמוניה נפלאה. בלו-גראס במיטבו.
  כיף לי שלוחצים עליי למצוא אמן שלא מתפשר על אומנותו…

 38. מאת גמבה:

  אני רוצה דיסק!!!!
  להוציא הדיסק האחרון, רג'ינה ספקטור היא בהחלט הולכת עם האמת שלה ביצירה שלה.

 39. מאת יעל ר.:

  גם אני בחושקי הדיסק.

 40. מאת תומרביי:

  יש לא מעט כאלה: טום ווייטס, טום יורק. ויש אפילו כאלה שאין להם טום בהתחלה. אבל נסתפק בזה :)

  אלבום מעולה לטליה! אני רוצה!!!!

 41. מאת ליאורה:

  כן כן כן

 42. מאת יותם (אחר, מסתבר):

  אני אשמח!

 43. מאת תומר:

  גלנדון ואיזבלה הם אמני קומיקס שלא מתפשרים על האמנות שלהם. כיף. כואב לפעמים.

 44. מאת דניאל:

  אולי הפעם השם דניאל יופיע ב"אנשים שצריכים לבדוק את המייל שלהם"
  וזה אשכרה יהיה אני ולא דניאל אחר :)

 45. מאת אסא:

  אני חושב שבאיזה שהוא אופן מוזר מאור כהן לא מתפשר על מה שהוא עושה, אפילו שזה תמיד מסביב לפופ…
  שלמה גרוניך תמיד הולך רחוק עם עצמו

 46. מאת אסף:

  גם אני רוצה דיסק :)

  אני דווקא חושב על נינט – היא אולי לא מוקצנת כמו טליה, אבל ה-shift האדיר שהיא עשתה מהמיינסטרים של ערוץ 2 והקונצנזוס כמאמי הלאומית, למה שהיא ומי שהיא היום בשם האמנות שלה די מדבר בעד עצמו.

 47. מאת אזרח אזרח:

  למה רק מוסיקה? וויליאם בורוז.

 48. מאת אסנת:

  מזל טוב על האלבום החדש!
  ממש רוצה לראות את ההופעה ולהאזין לאלבום. :)

 49. מאת טל:

  אני רוצה דיסק!
  בבקשה

 50. מאת נועה:

  אשמח

 51. מאת אילן:

  האמת שפתאום מצאנו את עצמנו מוקפים בלא מעט מוזיקאים ישראלים שנדמה שהוולכין עד הסוף עם האמת והחזון שלהם.‏ זה די נפלא-‏ יהוא ירון,‏ אביב גדג,‏ גבריאל בלחסן,‏ רות דולורוס ווייס ועוד עווד..

  אבל אני אציין דווקא קולנוען ,‏ מוכר הרבה פחות ממה שמגיע לו,‏ שביים את אחד הסרטים היפים ומעוררי ההשראה שיצא לי לראות-‏ עטאש צימאון.‏ קוראים לו תאופיק אבו ואיל.‏ הידד לו.

 52. מאת אורי:

  אבי עדאקי, אבי בללי ואביב ברק
  ויש אפילו כאלה שאין להם טום בהתחלה. אבל נסתפק בזה :-)

 53. מאת ל:

  עוד לא ראיתי את המופע החדש שלה, ובקושי שמעתי את השירים החדשים,
  אבל את התנועה אני כל כך אוהבת שאני כמעט ולא שומעת – הוא עושה לי צמרמורת שעושה אותי עצובה נורא.

 54. מאת עמרי לנדר:

  שמעתי אותה באינדי נגב, זמרת מוכשרת!

 55. מאת עידו:

  אני רוצה! מאוד אוהב אותה

 56. מאת משתמש אנונימי (לא מזוהה):

  נשמע נהדר. אשמח לדיסק.

  יגעתי וחיפשתי אחר איזה אמן שוליים שלא מוותר על האמת שלו, שהולך עם האמנות, שזורק על המיינסטרים. חיפשתי מישהו שעושה אינדי בועט, פרי-ג'אז מוטרף, אוואנגארד דיס-הרמוני, איזה פרוג-רוק אירי עם השפעות בלקו-אפגניות המבוצע ע"י חבורת כמרים אינדונזיים שמנגנים על מרימבה בסולם מיוחד של בני שבא המסאי האפריקאי. כמה שלא חשבתי וחיפשתי, האמן שעלה לי בראש פעם אחר פעם הוא אמן שהיום נחשב יחסית פופולרי, משמיעים אותו ברדיו ואפשר להגיד שהוא די קונצנזוס. עושים לכבודו הופעות ואלבומי מחווה עם מיטב אמני ישראל, מחדשים שירים שלו, והמורשת שלו חיה ובועטת, אפילו בגלגלצ.

  אז מחייה השפה העברית, מאיר אריאל – היה שווה ללכת עם האמת שלך. חבל שהקהל בארץ הבין את זה קצת באיחור, אחרי מותך.

 57. מאת Gilel:

  וחשוב גם להשאיר מייל כשרוצים לזכות באלבום. התגובה הקודמת (מאיר אריאל) היא שלי…

 58. מאת רועי:

  גבריאל בלחסן

 59. מאת נוף:

  נשמע מעניין… אשמח לדיסק

 60. מאת יוסי:

  גם אני מבין חושקי הדיסק.
  וכמה שהתגובה שלי אנמית וחסרת טעם- מגיע לי!!!

 61. מאת מתי:

  אשמח לדיסק :-)

 62. מאת roya:

  יהודה ברקן

 63. מאת ערן:

  אלבום מעולהת אשמח לקבל אותו

 64. מאת ziv:

  נשמע מאוד מעניין, אולי הפעם

 65. מאת ארנב לבן:

  גוסטב מאהלר

 66. מאת גל:

  אני מגיבה חמדנית וחסרת בושה.

 67. מאת יובל ק.:

  מתנות זה כיף!

  שמעתי את טליה אליאב לראשונה בפרויקט "שיר זר" עם הביצוע ל"סוזאן" וזה הביצוע שהכי תפס אותי.
  מאז לא שמעתי עליה (חוץ ממתי שהאייפוד ניגן אותה בשאפל, ויש לציין שהוא עושה את זה הרבה עם השיר הזה, כנראה שהוא גם אוהב), עד האינדינגב האחרון.
  אז גם ראיתי אותה לראשונה והדס ואני ממש נהנינו בהופעה, והופתענו ממה-שזה-לא-היה-שהיא-לבשה-שם. היא טובה.

  אני אוהב את העקשנות הבלתי מתפשרת של ג'ואנה ניוסום, שאמנם אני לא מאוד אוהב את השירים, אבל את העקשנות אני אוהב. לא נראה לי שמקבלים הרבה פרגון מהעולם עם שירים כה.. משונים. וגם הדס אוהבת אותה נורא, אז נפרגן.

 68. מאת shira:

  i would be happy to get the album!

 69. מאת משה:

  אם יש מישהו שאני מוקיר ומעריך בזכות התעקשותו שלא להתפשר על אמנותו זהו זאב רוזנשטיין. פעילותו רבת השנים בתחום האומנות הפלסטית האורבנית מעוררת הערצה והתמדתו הבלתי מתפשרת ביצירתו, על אף גורמים שונים המתנגדים לה, היא מודל לחיקוי עבורי.

  חבל, חבל שאני לא אקבל דיסק. דווקא יש לך אוטו נחמד.

 70. מאת עמית:

  ברברה סטרייסנד

 71. מאת שחר:

  הו הו איזה כיף! טליה אהובתי עוד מהעונג שבת לייב לפני שנתיים.. למרות מאורעות אותו הערב היא זכורה לי כל כך לטובה.
  עבורי האמן חסר הפשרות הוא שם טוב לוי, שדבק בעשייה ישראלית צמודת קרקע ולא פופוליסטית, תמיד עושה לי טוב.

 72. מאת אריק האדום:

  אם יש מישהו שאני מעריך על כך שלא מוותר/מתפשר על אומנותו זה Jandek

 73. מאת דקלה הולנדר:

  Tune-YarDs
  WHOKILL- חובה.

 74. מאת ניומן:

  נשמע טוב… באמת בשמיעה ראשונית מזכיר את ההגשה של בלחסן

 75. מאת eazy:

  דיסק?

  וסיד בארט. תראה לאן העקשנות שלו הביאה אותו.

 76. מאת אבישי:

  כמובן שביורק
  וגם, כמה שזה מצחיק, טום ווייטס, שהיה צריך לספוג הרבה מטרי פחיות ועגבניות עד שהגיע לאן שהגיע.

 77. מאת faux pas:

  יש הטוענים שאייל שני לא מתפשר על האומנות שלו.

  אלן גינזבורג. (ולא ראיתי את הסרט החדש, אני מקווה שהוא לא מקלקל)

 78. מאת dd]:

  אין ספק שמועמר קדאפי הוא איש שאינו מתפשר על אמנותו.
  גם גבריאל בלחסן. וזאב טנא. אפילו אהוד בנאי. אבל קדאפי יותר מכולם.

 79. מאת דקלון:

  שמעתי את הדיסק הזה כבר כמה פעמים והוא נהדר, מיוחד ומקורי!
  הלוואי ואוכל לשים ידי על עותק אחד!

 80. מאת ....:

  ברברה

 81. מאת איתמר:

  איזה דיסק איזה! יצירתי ממש

 82. מאת אפרת:

  אני ממש רוצה את הדיסק!!! פשוט כך. תודה!

 83. מאת מ.שאילתא:

  רבים שואלים אותי: מ., מדוע את חושקת בדיסק של טליה אליאב?
  אני עונה להם: בגלל התיאורים של גיאחה.
  #אלב

 84. מאת ג'יימס בר-און:

  טליה – את מדהימה כמו האלבום החדש, או ההפך! מאוד אהבתי את ההופעה באינדינגב.

 85. מאת יוני:

  ראיתי אותה מופיעה, זמרת ויוצרת מעולה.

 86. מאת סמדר:

  נשמע מאוד מעניין, אני אשמח… :)

 87. מאת ג'ימבו:

  אני אני אני! אוי כמה שאני מעוניין בדיסק.

 88. מאת איתמר ש:

  אשמח להשתתף!
  האמן שהולך עד הסוף הוא בעיניי אביתר בנאי; הוא מצליח לגעת בכל אחד במקום עמוק, בלי להתחנף ובלי להתמסחר, ומוכר יופי. שירבו כמותו.

 89. מאת המברכת באקראי:

  טליה אליאב. לנצח דמות שאשמע את קולה במקהלה של ה:"הו/ הו הו/ הו הו/ הו הא הא הא הא הא הא ה" אצל יהוא ירון

 90. מאת רונה:

  דיסק!!!!

 91. מאת אהוד:

  אני רוצה

 92. מאת תום:

  נשמע מיוחד וסיפורי. נהדר

 93. מאת אלי:

  מאוד רוצה את הדיסק!
  אמן

 94. מאת איתי:

  נשמע מעניין, לא שמעתי עליה עד עכשיו ופתאום היא מופיעה גם פה, גם בשרת העיוור וגם באפרכסת.

 95. מאת אודרי:

  אני רוצה!

  תודה :)

 96. מאת אלי אבני:
 97. מאת מיכל:

  לשמחתי יש לי כבר את הדיסק כך שהתגובה הזו היא לא לשם ההגרלה, רק רציתי לומר לטליה (אמן שהיא תקרא את זה) שזה דיסק יפה וכל כך חזק ונכון. אני שומעת אותו שוב ושוב וכל פעם מחדש נסחפת עם המילים השירה והלחנים.. אני מאוד ממליצה ללכת למופע ההשקה היום, הייתי בהופעה האחרונה שלה בצפון (מנוף) והיה מרגש עד דמעות, באמת.

 98. מאת גלעדא:

  הי, בא לי דיסק!! מאוד מאוד מאוד!!!!

  לפי דעתי, רן שם-טוב לא מתפשר בכללללל!!! והבנאדם גאון!

 99. מאת גפנית:

  טליה הורסת את הבריאות
  אני מאוד חושקת בדיסק החדש שלה

  רבים וטובים, וליידי גאגא.

 100. מאת בני:

  אשמח לדיסק.

 101. מאת רומן:

  ההגרלה באמת אקראית? אשמח לקבל דיסק.

 102. מאת מני:

  אני רוצה, אני רוצה.

  נראה לי שפינוזה, שהוחרם ע"י כל העולם ואשתו ובכל זאת המשיך לדבוק בדעותיו (סוג של אומנות)
  במוזיקה נראה לי בוב דילן שלא ממש מעניין אותו אם השירים שלו יהפכו ללהיטים (ההופעות שלו הם די הוכחה שהוא פשוט עושה מה שהוא חושב שנכון)

 103. מאת תם:

  המממ
  קודם כל אני רוצה דיסק.
  ואיכשהו, עם כמה שההופעות של טליה והשירים החדשים קשים לי לעיכול, הם נשמעים לי יותר היא מ"התנועה".

  חשבתי על כמה אמנים, ונזכרתי בשם טוב לוי, עומד מול 200 איש בעכו שבאו לראות אותו למרות שהם לא מכירים שירים שלו, ואומר "הנה עוד שיר שאתם לא מכירים מאלבום שלא קניתם, ובעצם כמעט אף אחד לא קנה, אבל הוא טוב, תקשיבו"

 104. מאת קצוות מפוצלים:

  בעיני ההופעה הכי טובה באינדינגב

  אז גמני

 105. מאת נעמה:

  הראשון שעלה לי לראש- אדי וודר

 106. מאת רייצ'ל:

  טוב

 107. מאת יורם ק:

  האמת אני מת (לראות אותה מופיעה עם השירים האלה).

  מהפעם הראשונה ששמעתי את האלבום הזה בבנדקמפ התמכרתי.
  מעולם לא קרה שיכולתי לשמוע משהו כמה פעמים ביום ועדיין להרגיש רעב אליו.
  זה כנראה לא רק המוזיקה, אלא תחושת החופש ופריצת הגבולות שתפסה אותי.

  יש לנו בארץ ברוך השם כמה וכמה אמנים שהולכים עם האמת שלהם עדסוף:

  גבריאל בלחסן עשה את זה בענק באלבומים שלו
  רות דולורס וייס בדרך אחרת לגמרי.
  ועכשיו – טליה אליאב עם עושר סגנוני וכל כך הרבה רגש.

  חשבתי על זה שהמצב בארץ ח… אבל אנחנו חיים בתקופה שעושים בה מוזיקה כל כך טובה כאן וזה עוזר לפעמים להתרומם מעל קשיי היומיום ואפילו למצוא משמעות לקשיי החיים כאן . טוב שיש לנו לפחות את זה.

  ולחשוב שהשנה עתידים לצאת אלבומים חדשים גם לאביב גד' וגבריאל בלחסן ועוד כמה..

 108. מאת עידו:

  נשמע אדיר.
  כיף לשמוע שיש אמנים ישראלים חדשים שפורצים גבולות.
  אשמח לדיסק.