30 במרץ 2017

ויניל במתנה: אפרת בן צור שרה אמילי דיקנסון

efrat ben zur - robin

חלאס גיאחה מה אתה בא לחלק לנו פה אלבום שיצא לפני חמש שנים?! ובכן, הסכיתו ושמעו, חוליגנים. יש שלוש סיבות לכך שאני מחלק לכם היום במתנה עותקי ויניל טריים מ-Robin, האלבום האחרון של אפרת בן צור, שיצא במקור ב־2012:

1. לראשונה אי פעם יוצא האלבום הזה על תקליט ויניל, ואני לא יכול לחשוב על סיטואציה הולמת יותר להאזין לו מאשר בפטיפון, רצוי כשאתם יושבים בכורסא החביבה עליכם, מביטים מהחלון ומהרהרים על שבריריותם של החיים.

2. ב־5 באפריל, שזה רביעי הקרוב, מהדורת התקליט תושק בהופעה מיוחדת בסוזן דלאל.

3. תקשיבו, מדובר באלבום מרהיב, אולי אפילו – כן כן – אלבום מושלם. ולא רק מושלם, אלא נדיר.

אני ארחיב רגע, לפני שאתן לגברת בן צור את המקלדת.
ישראל היא די ייחודית במקום שאותו תופסים במוזיקה המקומית שירי משוררים. אני לא מוזיקולוג חובק־עולם, אבל טרם שמעתי על מדינה שכל כך הרבה מלהיטי הזהב שלה הם שירי משוררים כתובים שהפכו לפזמונים. לאה גולדברג, אלכסנדר פן, נתן אלתרמן, רחל שפירא ויונה וולך הם רק חלק מהגדולים, ויש גם אלבומים שלמים שמוקדשים לשירים של אלי אליהו, אורי ברנשטיין, הרשימה באמת נמשכת ונמשכת. אין לזה אח ורע בעולם, לא בכמות ובטח לא באיכות.
אבל שירה כתובה, וכזו שיש בה מוזיקליות שקוראת לנגנים וזמרים לפתוח אותה ולהפוך אותה לשיר מושר, יש בכל השפות. ואם כבר יש לנו מומחיות בהלחנת שירי משוררים, למה להגביל את עצמנו רק לשירה עברית?
אפרת בן צור כבשה אותי כליל וללא סייגים מהרגע הראשון, מהשיר הראשון באלבום הראשון. אף אחד לא נשמע פה כמוה עד שהיא הגיעה. זה היה קול חדש בכל מובן, גם במובן הווקאלי, גם במובן הספרותי, השירי. בשני אלבומי הסולו שלה היא העמיקה והרחיבה את הנישה שהייתה ונשארה רק שלה, והפנייה שלה לטקסטים של משוררת אחרת, ועוד משוררת דגולה ומהוללת כמו אמילי דיקינסון, הייתה מפתיעה מאוד אבל מצד שני גם מאוד הגיונית. אני אתן לאפרת לספר על המפגש שלה עם השירה הזו, אבל בעיניי האלבום הזה היה ונשאר מפגש פיסגה. מפגש בין אחד הקולות הכי מרתקים ואינטימיים במוזיקה הישראלית לאחד הקולות (הספרותיים) הכי מרתקים ואינטימיים בספרות האנגלוסקסית, שהוא גם מפגש בין התרבות המוזיקלית הכל כך מקומית של הלחנת שירי משוררים, לבין התרבות הזרה הן בטקסטים והן בלחנים ובעיבודים (וקרדיט מגיע גם לעומר הרשמן השותף לעיבודים ולהפקה). זה אלבום שאין שני לו בארץ מבחינת מעמד תרבותי, אבל בעיקר, לפני ואחרי הכל – זה פשוט אלבום יפהפה, שלוקח אותי דרך גשר מוכר אל גדה אחרת של העולם.

וכעת, אני מעביר את המקלדת לאפרת בן צור, לכמה מילים יפות שלה על הולדת האלבום:

בחמישי לאפריל נופיע הלהקה ואני בסוזן דלל עם האלבום ״רובין״. עברו חמש שנים מאז שיצא האלבום, שכולו שירים של המשוררת האמריקאית בת המאה ה־19 אמילי דיקינסון. הכרתי את שיריה הרבה לפני שחשבתי להלחין אותם. ספר שלה היה אצלי בספריה עוד מימי לימודי המשחק שלי בניסן נתיב. הרבה שנים אחר כך, בערב חורפי וסוער (באמת, ולא בשביל הרומנטיקה), הוצאתי את הספר והצצתי בו שוב. אמילי דיקינסון משוררת אחרת, מרגשת, מדויקת ומופלאה, שעולמה הפנימי והדרך שבה בחרה לכתוב הרטיטו לי את הלב.

הפעם תפס אותי הטקסט של האיגרת שכותב הזבוב לדבורה וניסיתי להלחין אותו. מאוד אהבתי את מה שקרה בין המילים שלה למוסיקה שנולדה על המיתר האחד של הגיטרה שלי. למחרת כבר הזמנתי בתולעת ספרים ספר שכולל את כל השירים שלה באנגלית. הרגשתי שאני נכנסת לסרט אישי משלי דרך העולם שלה, דרך השירים הנדירים שכתבה, דווקא זה שהשפה והמילים לא היו שלי והזמן בו חיה הוא זמן אחר ורחוק… דווקא זה איפשר לי להיות הרבה יותר משוחררת, המרחב הלא מוכר גרם לי להתהלך ביתר חופשיות, ככה לפחות הרגשתי. זה קצת מזכיר את התחושה בעולם המשחק, לעבוד על מחזה ולגלם דמות, הטקסט והעלילה הם לא שלך אבל האתגר הוא להביא חלקים מעצמך כדי להפוך את זה לשלך. הרגשתי שמצאתי אוצר על המדף בספריה ופשוט התחלתי לטייל באיזה עולם שהכרתי, עולם יקר ונשכח שלא הייתי בו הרבה הרבה זמן. תחושה קצת מיסטית, מלאה בהנאה וסקרנות וגעגוע.

בשני האלבומים הראשונים (צוללת ואפרת בן צור) כתבתי את רוב הטקסטים והלחנים. ההפקה והעיבודים היו של מוסיקאים מפוארים וטובים שידעו לטפל בשירים במלא רגישות ויופי. באלבום הזה, הרצון היה אחר. מכיון שזה הפך לטיול מאוד אישי, היה לי קשה למסור את זה לידיים אחרות, כמה מוכשרות ומקצועיות שיהיו. יחד עם עומר הרשמן המוכשר והנדיר שהצטרף אליי למסע הזה, יחד לקחנו את השירים ועבדנו עליהם בבית, לאט לאט. הקלטנו על מכשיר קטן סקיצות, שחלקן נמצאות באלבום עצמו, והבנו איך אנחנו רוצים שהאלבום יישמע. אחר כך הצטרפו שאר המוסיקאים הנפלאים: קרני פוסטל ואסף שתיל, גיורי פוליטי וגיא לוי, שכמובן היו שותפים לעיבודים וכולם מנגנים באלבום עצמו. אנובה מיוזיק גרמה לאלבום הזה לקרות ולצאת לאור ועכשיו גם בחרו להוציא את ״רובין״ על ויניל ולחגוג חמש שנים להולדתו ואני מאוד מודה ושמחה לקראת זה. ובעיקר, למרות שהיא לא שומעת (או שאולי כן…), תודה לך אמילי, על ליבך ועל שירייך.

אז מה צריך לעשות כדי לזכות בעותק מהאלבום?
השאירו תגובה. זה כל מה שנדרש מכם. (אם אתם רוצים להיות יצירתיים, ספרו מי המשורר/ת האהוב/ה עליכם כרגע). הקפידו להשאיר את כתובת המייל שלכם בשדה המתאים (אל תדאגו, היא לא חשופה לאיש מלבדי), והזוכים, שייבחרו אקראית, יקבלו במייל הודעה על הזכייה. איזה כיף לקבל מתנות! תודה לליאת ולאפרת!
שימו לב: ההגרלה תהיה פתוחה עד שישי הבא בערב!

120 תגובות על “ויניל במתנה: אפרת בן צור שרה אמילי דיקנסון”

 1. מאת אלעד:

  אלבום מדהים! אני רוצה :)

  • מאת נדב:

   אלבום מדהים!! על אף שעדיין קשה להחליט אילו משלושת האלבומים שלה הכי טוב, כולם מושלמים :) פליז אפשר את הויניל? חייב את הויניל הזה.

  • מאת אבירם כהן:

   אלבום קסום של יוצרת קסומה. בריפיט באוטו אפשר לנסוע ולנסוע…

  • מאת אדווה:

   ויסלבה,

   אשמח לתקליט, שבת מלכה.

  • מאת סתיו אלה:

   יש לי את האלבום המופלא כבר כמה שנים והוא ישמח לחבוק גם את צורתו כתקליט.
   האמת שהמשוררת האהוב עלי כרגע היא (באמת) אמילי דיקנסון, מכיוון שהשיר שלה "רובין" תלוי לי על הקיר בקליניקה ואני נהנית לשמוע גרסאות מוזיקליות שונות שלו בזמן האחרון.. (:
   אבל כדי לא לצאת פקאצה, קיטס הוא המשורר האהוב עלי. ופו הדב.

  • מאת אסף:

   אני ממש אשמח לשחוק את מחט הפטיפון על האלבום הזה, נראה לי שהמחשב והמערכת קצת התעייפו.
   תודה :)

  • מאת מיטל:

   רוצה מאוד! וחרף מחאות סובביי, לבי נתון לבוקובסקי

 2. מאת משה:

  זה נשמע כל כך מפתה עד כדי חשק לזכות.
  ופדרו גראס הוא האהוב עלי כרגע, הוא נקרא משורר? מקווה שכן.

 3. מאת עומר:

  איזה יופי של אלבום, מהפעמים האלו שאתה מבין למה מוציאים מחדש

 4. מאת רחלי:

  אחד מהאלבומים האהובים עליי, ממש אשמח לויניל.
  כרגע קוראת את שחר מריו מרדכי הנהדר.

 5. מאת דורית בונה:

  נהדר ! תחיית הויניל

 6. מאת אמיר:

  מתנות זה תמיד כיף!
  המשורר האהוב עלי כרגע זה נע בין לאונרד כהן ליהודה עמיחי :)

 7. מאת רונן:

  אחד האלבומים הראשונים שהשמעתי לבן הרך שנולד לי, כל כך צלול, כל כך יפה, כשיצא לא הפסקתי לשמוע אותו ומידי פעם חוזר אליו, אלבום מדהים! סביר להניח שאתקדם עם עניין תיקון הפטיפון לכש וכאשר…
  משורר אהוב – ג'ובראן חליל ג'ובראן
  קורא עכשיו כל יום לפחות פעמיים שלוש – גן גורים של רפאל ספרטה….

 8. מאת גיל:

  אלבום מעולה , אשמח מאד.משוררת אהובה כרגע – אסתר ראב. תודה!

 9. מאת רחלי:

  האלבום היפהפה הזה נמצא אצלי כבר שלוש שנים ונותן פסקול לימיי החולפים. ב5/4 אהיה בהופעה של אפרת וכבר לא נשאר לי כסף לויניל! אז הלוואי אמן שאזכה.
  ואיזה משוררת כרגע, יא וואלי… אלך על רחל שפירא שהיא קסם עלי אדמות.

 10. מאת שחר ש.:

  ווה ווה, איזה אלבום זה.
  גם 5 שנים אחרי שהושק, אני עדיין מגניב איזו השמעה שלו.

  בקיצור, יהיה אדיר לזכות.

 11. מאת נוה:

  אלבום מקסים!!!
  אחד מהמשוררים האהובים – נתן זך, שמלווה אותי כבר שנים

 12. מאת אלכס:

  אלבום מקסים. רוצה תקליט

 13. מאת ניר:

  חדוה הרכבי

 14. מאת שי:

  אחד האלבומים היפים, ופדרו גראס הוא אחד המשוררים האהובים עליי כרגע

 15. מאת ענבל:

  אוקיי, בהחלט גרמתם לי להסתקרן.. אני רוצה :) משורר אהוב, אברהם חלפי. יש לי פינה נאמנה בלב אליו. יום יבוא ואלחין עוד כמה שירים שלו.

 16. מאת ליאור:

  אלחנדרה פיסרניק

 17. מאת עדן:

  אלבום מדהים! ממש פתח לי חלון למקומות שלא הכרתי.
  אין מה לעשות, יהודה עמיחי פשוט ידע מה הוא עושה. חוש של מה זה עברית, מה זה משפחה, מה זה אנשים. תמיד.

 18. מאת סופי:

  אני רוצה. ולבי נתון לרחל וזלדה (:

 19. מאת דימה:

  אני

 20. מאת שי:

  רוצה מאד!

 21. מאת אסף:

  היום בבוקר שמענו את הדיסק המופלא הזה!!!

  אפרת נהדרת במיוחד

 22. מאת ערן:

  בהחלט אלבום מדהים!

 23. מאת נמרוד:

  רוצה אלבום!

 24. מאת בטי:

  אלבום מופלא של יוצרת מדהימה. את הטקסטים של דיקנסון למדתי בשירה אנגלית והם מעוררי השראה וגעגוע.

  אשמח מאוד לזכות ואיזה כיף שאהיה בהופעה.

 25. מאת חן:

  התקווה היא דבר עם נוצות!!!
  יוווו כל כך רוצה :)

 26. מאת איזי:

  תודה אפרת על אלבום ומופע מדהימים. אחד הדברים שאני הכי מתחבר אליהם בארץ, גם כמאזין וגם כמוזיקאי.

  משורר אהוב: לאו צו והטאו טה צ'ינג שלו

 27. מאת שירה:

  חפאז

 28. מאת רחל:

  וידוי:
  לפני 5 שנים בזמן הופעת ההשקה של האלבום רובין שהיתי בברלין, השמעתי את האלבום לחברים גרמנים שהתמוגגו. אני ידעתי אז שאם אפרת בן צור היתה פועלת מעבר לים היא היתה יהלום איכותי בקנה מידה של קאט פאוור ודומיה. מאז נכחתי *בכל* כל כל הופעה.
  כל כמה חודשים, כל פעם הרגשתי שמדובר בהופעה הכי טובה בעיר העיבודים של עומר הרשמן, הליווי של קרני פוסטל ובכלל כל חבורת המוסיקאים ובראשם אפרת נתנו מחזה לייב אדיר מוסיקלית וטקסטואלית, ככ חזק ככ משובח.
  להופעה שבוע הבא לא אגיע כי אנחנו נוסעים לנוח מהחיים ביוון.
  יהיה לי כייף ממש לקבל את האלבום השלם והמושלם הזה על ויניל.

 29. מאת איגי:

  מרגשת.
  רוצה. כמובן

 30. מאת שחר:

  אני רוצה! לא מאוד מקורי במשוררים החביבים עלי (אלתרמן ורחל), אבל אוהב שירה nonetheless

 31. מאת צח:

  אפשר גם?

 32. מאת אבשלום:

  לאלבום הזה, וספציפית לשיר על הזבוב והדבורה יש משמעות עצומה בשבילי. הכרתי את אשתי במסגרת עיסוקנו האקדמי המשותף בשירה בשפה האנגלית, ובמשך זמן רב היינו בקשר לונג דיסטנס ישראל-אנגליה. השיר הזה, ששנינו אהבנו עוד לפני הקלטת האלבום, היה בשבילנו התגלמות הגעגוע והצפייה למפגש הבא. בסופו של דבר, הוא גם היה השיר שלצליליו צעדנו יחד לחופה בחתונה שלנו.

  קשה לבחור משורר/ת אהובים כשזה כל עיסוקך בחיים, אבל היה משהו באלבום של אפרת בן צור שהזכיר לי את הביצוע של ביורק לשירים של e.e.Cummings.

 33. מאת נועה:

  הי וואו לא מאמינה שעברו חמש שנים, ללא ספק אחד מהאלבומים הכי חשובים שהעבירו לי את תקופת התיכון ועדיין מעבירים לי את החיים. לא יודעת להגיד מי המשורר/ת האהוב עליי כרגע, תלוי ביום, בשעה, במזג האויר ובספר שיש לי בתיק באותו רגע.

 34. מאת נועה:

  הי וואו, לא מאמינה שעברו חמש שנים מאז שיצא האלבום. אחד מהאלבומים הכי חשובים עבורי שבאמת ליוו אותי לאורך התיכון ועדיין מלווה אותי.
  לא יודעת להגיד מי המשורר האהוב עליי, תלוי ביום, בשעה, במזג האויר ובספר שנמצא לי בתיק, כרגע – ישראל אלירז, אולי מחר זה ישתנה

 35. מאת ורוניקה:

  מאוד אוהבת את אפרת בן-צור אחת היוצרות והמבצעות החשובות ביותר בתקופה שלנו.
  המשוררות האהובות עלי ביותר הן: יונה וולך ודליה רביקוביץ :-)
  תודה

 36. מאת דוד:

  לאה גולדברג

 37. מאת בן:

  סטיבן קינג. תמיד ולעולם.

  ומחכה כבר בצמא גדול לאלבום חדש של אפרת.

 38. מאת רחל:

  ווי לא ידעתי שצריך לכתוב משוררים אהובים אז בהמשך לוידוי:
  דליה רביקוביץ וזלדה

 39. מאת עודד:

  אחד האלבומים הישראליים היותר טובים שיצאו בשנים האחרונות.
  חנה המעגלת

 40. מאת נעה:

  מחזיקה אצבעות

 41. מאת אבישר:

  רוצה!
  ויואל הופמן המדהים

 42. מאת קטיה:

  עונג שבאת אפרת. הייתי בהופעה שלך באוזןבר ועכשיו מתה לקבל ויניל.

 43. מאת דורון:

  מתי קרה בהיסטורה שעברנו לקרוא לזה ויניל?
  תמיד קראנו לזה תקליט, מתי זה השתנה? לא הייתי בשיעור הזה.

 44. מאת שחר:

  אלבום מופתי; im nobody הוא הפסקול של תקופה עצובה ומשמעותית.

  יש הרבה משוררים, אבל לאה גולדברג מעל כולם.

 45. מאת נטלי:

  מאוהבת באפרת נואשות.
  והמשורר – טד יוז מרסק הלבבות. :)

 46. מאת טל עברי:

  רוצה !

  והמשוררים האהובים עליי הם טום וייטס ויונה וולך…

 47. מאת אייל לוי:

  אייל לרצות תקליט!

 48. מאת אסף:

  אלבום מדהים!!
  תודה גיאחה!

 49. מאת Assaf:

  ישששששששש!!

 50. מאת יובל:

  אני רוצה!!!
  וואי
  שומע המון נועם רותם בזמן האחרון.
  נחשב משורר?

 51. מאת סתיו:

  איזה כיף!

  ברק פלדמן.

 52. מאת נדב:

  נדב:
  אלבום מדהים!! על אף שעדיין קשה להחליט אילו משלושת האלבומים שלה הכי טוב, כולם מושלמים :) פליז אפשר את הויניל? חייב את הויניל הזה.

 53. מאת עמית:

  איזה כיף! זה באמת אלבום מדהים.
  משורר אהוב כרגע – נתן זך.

 54. מאת גלית:

  תכלס חייבת להביא לחברה.אדיר שיצא על ויניל!

  • מאת גאי לוינסון:

   אלבום אמיץ ומשובח.

   המשוררת הכי מעניינת היום – נועם פרתום
   ג י א

 55. מאת דריה:

  אשמח להכנס להגרלה

 56. מאת פז חפר:

  ויניל.
  אפרת בן צור.
  Robin.

  איך אפשר שלא להתאהב? רוצה ממש!

 57. מאת ויקי:

  דיסק מושלם, ואפרת בן צור (המסתורית משהו) הכי מתאימה לשיר את דיקנסון בעדינות, רגישות ויופי בלי סוף.
  אשמח ביותר להנות מוויניל.

 58. מאת שחר:

  תודה:)

 59. מאת יוני:

  אני רוצה, בבקשה!
  המשוררת המוצלחת ביותר שקראתי לאחרונה היא סתיו צימרמן פולק.

 60. מאת רעות:

  אלבום כל כך מופלא.
  אני רוצה אותו בויניל

 61. מאת נדב:

  אשמח והתעצב

 62. מאת אורי:

  הי אני
  אלבום מעולה

 63. מאת אביעד:

  אלבום מדהים ומיוחד. אשמח מאוד לעותק !
  בעיניי ביל קלהאן הוא לא פחות ממשורר (גם אם לא באופן רשמי).

 64. מאת גלעד:

  יהודה עמיחי

 65. מאת גלעד:

  אחד האלבומים היחידים שהחלטתי לקנות אחרי 10 שניות האזנה. באמת נדיר!

 66. מאת יובל:

  אחד האלבומים אם לא ה-!!

 67. מאת זיו:

  אלבום קסום
  הפטיפון שלי מאוד מעוניין!

 68. מאת חמי פטורקר:

  בויניל אני מעונין
  אקשיב לו בעניין
  ומשורר אהוב
  הרי זה יואל הופמן
  יאגנוב!

 69. מאת אלכסנדרה:

  רוצה מאוד

 70. מאת עדי:

  אלבום נדיר ויפיפה! איך אני רוצה!!

 71. מאת בועז:

  גם מאד רוצה. 'שבריריותם של החיים'בעד! וכל מה שעוזר לרכך את זה מעט …

 72. מאת עמית:

  אלבום יפהפה! תודה אפרת!
  (ותודה על הפוסט)

 73. מאת נגה:

  וואו איזה כיף! וכרגע אוהבת מאוד את אווה קילפי

 74. מאת ג'ני:

  תודה

 75. מאת רותם:

  אנא ברך
  אנא בכח
  תתיר נפשי צרורה
  אנא געגועים והמיה
  דרושים לי יותר מן הקיים
  שאכסף
  וכלום לא יבוא
  אבל שלא אפסיק לבקש
  אנא החזר בי מילים שנתת בי פעם טהורות
  ואמר אנא רחם
  היום היום ולא מחר
  אנא בשר שגם אם אתמהמה
  בוא אבוא

  חביבה פדיה

 76. מאת בועז הלחמי:

  זה אלבום שנוגע. זה אלבום שאין דרך טובה יותר מאשר לשמוע אותו בויניל, שמחבר את המאזין למוזיקה בדרך הטובה ביותר.

 77. מאת מיכאל גינזבורג:

  מאוד רוצה! וגם מתכוון להגיע ברביעי להופעה, ההתרגשות בשיאה. המשוררת האהובה עלי בימים אלה היא שולמית אפפל.

 78. מאת גיל טולדו:

  👏🏽

 79. מאת אסף:

  אלבום מכשף של יוצרת קסומה

 80. מאת הדס שיר:

  John Cooper Clarke המדהים (:

 81. מאת ניצן:

  אלבום נפלא.
  משוררת נהדרת.

 82. מאת Mik:

  אלבום יפהפה, גם למי שכמוני לא כ"כ בקיאים במשוררים.

 83. מאת yoava:

  בנג'ימין קלמנטיין. במיוחד זה שלאחרונה הוא מפרסם פואמות בפייסבוק שלו לקראת האלבום הבא

 84. מאת ניר:

  וואו, אלבום מעולה. רוצה.

 85. מאת עדי וינטראוב:

  משורר אהוב זה אישי

 86. מאת דינה פליט:

  שניכם מקסימים.
  אלבום באמת מושלם.
  משוררות אהובות – לאה גולדברג מאז ומעולם, ובשנים האחרונות וכרגע טל ניצן.

 87. מאת יובל:

  רוצה רוצה רוצה!#

 88. מאת Raul:

  במילותיו של כל מי שהיה אי פעם ב"מחוברים": אני! אני אני אני!!!

 89. מאת מיקי מ:

  Bee! I'm expecting you! ״
  להיט הבית המרטיט אצלנו סינס 2012:)
  כל כך אשמח לשמוע את היצירה הזאת בתקליט!

 90. מאת אידית:

  על-זמני האלבום הקסום הזה, מלווה אותי כל חורף מאז שיצא.
  כמובן שלאה ורחל ודליה, אבל לאחרונה בכל סרלואי מסקרנת אותי מאוד.

 91. מאת קרן:

  מלבד שאפרת היא פרפורמרית ושחקנית מדהימה, האלבום הזה הוא אחד האהובים עלי. לא היה סיכוי שאחשף למילים העמוקות והכואבות של דיקנסון בלי הקול של אפרת והביצועים המוסיקליים. גם אחרי מספר הופעות של האלבום לא נמאס לי. הלוואי ויהיה לי את האלבום הזה בויניל!!!

 92. מאת אופיר:

  הודור

 93. מאת עידודו:

  כרגע המשורר שמעון אדף, מצליח להקסים ולהכאיב בכל רגע

 94. מאת ניב:

  מההכרות הראשונה עם אפרת, השנתי לי פודרה עד לשמיעה של חומריה עבר זמן
  אך היא נהדרת

 95. מאת גיל:

  אלבום באמת מעולה

 96. מאת זהר:

  גם אותי 'תפסה' אפרת בן-צור מהרגע הראשון, הכיוונים והחיפושים מאלבום לאלבום כל כך לא שכיחים כאן וזה רק הולך ומשתבח.

 97. מאת אורלי:

  כבר 5 שנים ברשימת האלבומים המושמעים ביותר אצלי. אלבום קסום.

 98. מאת נגה:

  שימבורסקה כמובן.

 99. מאת תומר:

  שלום גד.

 100. מאת חן:

  אשמח לתקליט בתור מתנת פסח מדהימה! שיוציא אותי מההעבדות שיש לנו למוסיקה שמתנגנת בתחנות הרדיו לפי בחירתם של העורכים המוזיקאלים, לחירות האמנותית של אפרת בן צור על חוד המחט! בכל אופן חג שמח ופורה!

 101. מאת דניאל:

  תג ובה

 102. מאת ענת:

  אפרת יוצרת ומבצעת נדירה. השילוב של הלחנים והקול השמיימי שלה עם המילים של אמילי דיקינסון הביא לתוצאה מופלאה ומרטיטת לב.

 103. מאת רותם:

  מכרח לקבל את האלבום הזה גם בגרסת הוניל!!
  דוד אבידן עדיין האהוב עלי.

 104. מאת דיוויד:

  בזרם החיבה של הרגע הזה – אמילי, לה התוודעתי בזכות האלבום של אפרת, שהיה גילוי מסעיר ומורה נבוכים עבור הנער שהייתי. חמש שנים עברו, לא להאמין

 105. מאת טל סלמון:

  ברכות לתקליט החדש
  הייתי רוצה להפעיל ויטמין p אצל אפי המדהימה,
  אבל אשמח כמו כולם לקבל תקליט זה

 106. מאת גל:

  מתאים בול ליום א׳ הזה… חורף בתוך קיץ, גשם בתוך שמש

 107. מאת עודד ליבנת טל:

  המשורר האהוב עליי כרגע ובכלל הוא בוקובסקי

 108. מאת מיטל:

  רוצה מאוד! וחרף מחאות סובביי, לבי נתון לבוקובסקי

 109. מאת שפירא ליאב:

  וואוו כמה שאשמח לתקליט הזה ! יש לי את כולם בדיסקים ובאמת שתהיה חוויה להריח אותו, לנקות תוך כדי סיבוב, להניח את המחט, להשען ולהאזין שוב ושוב ושוב …

 110. מאת רוני:

  אלבום מופלא
  תודה לנשים היוצרות מעומק המעמקים
  תודה למוזיקה

 111. מאת טייגר:

  היא מופלאה. והאלבום מופלא. ויהיה הכי מופלא אם בטעות, בשגגה, במקרה, יהיה ליד הדיסק שלה גם את התקליט.