18 ביולי 2013

אלבום במתנה: חיה מילר (+בונוסים!)

"הרבה מהשירים באלבום נכתבו בתיכון, תקופה שבה אתה מובך מעצם הסיטואציה של להיות קיים. כתיבת שירים זאת הנקמה של כל אדם שלא יודע מה לעשות עם עצמו – אף אחד לא יכול להיכנס לך באמצע. אתה יכול ליצור תזה שלמה בשלוש דקות, ובמהלכן אתה יכול להיות בטוח שאף אחד לא ידחה אותך"קוסטה קפלן בראיון לטיים אאוט של השבוע

haya miller 2013
תצלום: מיכל שני

אז בעצם זאת נקמת היורמים. לא שקוסטה קפלן, שכותב את כל השירים של חיה מילר, הלהקה שהתכנסנו כאן היום כדי לציין את אלבום הבכורה הפנטסטי שלה, חיי מדף, הוא חנון. רוב ידידותיי שהיו בהופעות של חיה מילר מסכימות שהוא יפיוף, ויש לו כריזמה רצינית של בחור מבריק שמתעקש לא להודות בזה. אבל כשמקשיבים לשירים שלו, על אי-נוחות ומבוכה, על להתבלגן עם עצמך בעודף של מחשבות וניתוח יתר של סיטואציות, ובמיוחד כששמים לב לתבניות החריזה שלו, מבינים שמדובר בסופו של דבר בכבש גיקית למדי בעור של זאב נבוך.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


חיה מילר – קשיים בנשימה (מתוך "חיי מדף")

פגשתי את חיה מילר לראשונה בערב ההופעות של שירים משומשים, הרבה לפני שהאוסף יצא. לא הכרתי אותם, אבל מישהו אמר לי שהם עשו קאבר לטום ווייטס בעברית והם שלחו לי אותו והוא היה ממש, ממש טוב. אז הם הגיעו לערב וניגנו את "גשם רד", וגם עוד שיר שלא הכרתי קודם ("זה נכון אנשים"), ואני התלהבתי מספיק כדי ללכת לרוב ההופעות שלהם בתל אביב מאז ועד היום.

את רוב ההופעות האלו סיימתי כשאני תולש את שערות ראשי בתסכול. איך זה שהם מופיעים מול עשרים איש ולא אלפיים איש? איך זה שרוב הקהל שלהם מבוגר יותר מהם? הם אולי לא מנגנים הדוק, וקוסטה הוא לא הזמר הכי טהור-מיתרים וזך (בבליקי תיאר את השירה שלו כ"צבּית"), אבל זה רוקנ'רול וככה זה צריך להישמע: מרושל, מחוספס בקצוות, רופף, כאילו עוד רגע מגדל המילים שקוסטה בונה במומחיות יתפרק ויתפזר על כל הרצפה. וזה רוקנ'רול שנון, גם מהבחינה הלשונית וגם ממש שנון, עם שיניים.

הם לא נשמעים בכלל כמו הארקטיק מאנקיז, ועדיין יש כמה קווי דמיון מאוד משמעותיים באופי של שתי הלהקות האלו. בבליקי תיאר את זה הכי טוב בתכנית שלנו השבוע, כשאמר שזה אלבום רוק של אָפּרים, עם המון מילים, ויש בו תחושה שאי אפשר להכחיש, תחושה של היותך צעיר, או כמו שאמר מתופף הלהקה, סתו בן-שחר, "הייאוש שבלהיות צעיר". רוצים לשמוע את הייאוש שבלהיות צעיר? תשמעו את "עשרים שנה" המבריק ושובר הלב:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


חיה מילר – עשרים שנה (מתוך "חיי מדף")

ולעזאזל, מגיעה לנו להקה שתמלא את התפקיד של ארקטיק מאנקיז. שתהיה מצחיקה ומרירה, חדה ומזיזה, רועשת ושמחה. והנה, עכשיו יש לנו.

אני לגמרי לא אובייקטיבי. אני אוהב את השירים האלה, אני מכיר את חברי הלהקה וכשאנחנו נפגשים ברחוב אנחנו מתחבקים. קיבלתי תודה בחוברת (הממש יפה) של הדיסק. ניסיתי לייעץ להם תקופה מסוימת אבל זה לא ממש עבד כי אני לא טוב בלייעץ ואני לא בטוח שהם היו צריכים עצות. כן נתתי להם עצה אחת שאני שמח מאוד שהם הקשיבו לה – ללכת להקליט אצל נדב אזולאי וגיל נמט, אחרי שהקלטות של אלבום שלם נגנזו. משהו בשילוב בין כישרון אדיר לרוח חופשית מאוד, שילוב שמאפיין את אזולאי ונמט (כצמד, וגם כל אחד כשלעצמו) התאים בדיוק לחיה מילר.

חיה מילר עושים בעצם פופ רופף מאוד. הם היו יכולים לבחור ללכת לכיוון הפופ, להדק את כל הברגים, להבריק את הטאסות, להתקין פנסים חדשים. עם המילים והלחנים שלהם, יש סיכוי טוב שהם היו כובשים איזה מצעד או רשימת שידור. הם לא עשו את זה. הם גם היו יכולים ללכת עד הסוף אל הרישול, אל הלכלוך, להוציא אלבום פיתקיתי. את זה הם כן קצת עשו, ואני חושב ש"חיי מדף", האלבום, הוא הדבר הכי קרוב שיש לתיעוד משובח (כלומר, כזה שעבר השבחה) לחוויית הלייב הכל כך כובשת שלהם.

אני לא יודע מה קרה באולפן אבל זה נשמע כאילו הם ניגנו לייב את כל השירים אלפיים פעם ואז לקחו את הטייק הכי טוב של כל שיר. יש תחושה חיה באוויר, יש עיקומים, יש "טעויות". יש חיים. לא חנטו אותם בחליפה מעומלנת. מקסימום גיהצו להם את החולצה ושיפרו להם את התסרוקת.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


חיה מילר – המשמרת (מתוך "חיי מדף")

תקשיבו ל"חיי מדף". זה אלבום מצוין. הוא כנראה לא ישנה את חייכם, אבל רוב הסיכויים הם שהוא ייתן לכם זנב של תקווה. תקווה לרוק בעברית. תקווה לאינדי שלא מתמקד בקדרות ודכדוך או לחילופין בדאחקות. החל מהיום (חמישי) בבוקר אמור להיות סטרים של כל האלבום בוואלה.

אבל הנה שני שירים מצוינים שנשארו מחוץ לאלבום. אחד הוא קאבר לחוה אלברשטיין, והשני הוא שיר פנטסטי שמובא כאן בגרסה סופר מינימלית של קוסטה ופסנתר (ולפי שם הקובץ, כנראה הוקלט בטלפון). בהופעות הוא יותר טוב.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


חיה מילר – אספרסו קצר (קאבר לחוה אלברשטיין)

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


חיה מילר – כובע ריק (דמו)

אה, והערב (חמישי), 22:30, לבונטין 7, הופעת השקה לאלבום עם אורחים מיוחדים: נועם ענבר וימי ויסלר מהבילויים, ונדב אזולאי וגיל נמט מנדב אזולאי וגיל נמט. בהמשך החודש יש גם בירושלים ובבאר שבע.

ויש גם עותקים מהאלבום!!!

"יש בהם חרמנות צעירה, היא מדליקה מאוד במקרה שלהם, כי היא לא לא-אינטליגנטית אבל היא קיימת. יש להם איזה אש שאני, ממרומי הקרחת שלי, אני מקנא בה" – יהוא ירון

מה צריך לעשות כדי לזכות בדיסק?
השאירו תגובה. זה כל מה שנדרש מכם. (אם אתם רוצים להיות יצירתיים, ספרו איזו להקת רוק גורמת לכם להרגיש צעירים יותר ממה שאתם). הקפידו להשאיר את כתובת המייל שלכם בשדה המתאים (אל תדאגו, היא לא חשופה לאיש מלבדי), והזוכים, שייבחרו אקראית, יקבלו במייל הודעה על הזכייה. איזה כיף לקבל מתנות!
שימו לב: ההגרלה תהיה פתוחה עד יום שלישי בערב!

90 תגובות על “אלבום במתנה: חיה מילר (+בונוסים!)”

 1. מאת אביגיל:

  wanted!

 2. מאת עמיחי:

  ובכן, להקה של אנשים שיכולים להיות אבא שלי – Bruce Springsteen & The E Street Band. אם הם מצליחים להחזיק הופעות של יותר מארבע שעות – גם אני יכול.

 3. מאת גל:

  סופסוף!

 4. מאת אורי:

  האמת? ארקטיק מאנקיז

 5. מאת עודד:

  ראיתי את ח"מ לפני ארבע שנים בהופעות יומהולדת ללבונטין7. הם סגרו את אחד הערבים.
  כל מה שיכולתי לחשוב עליו היה: סופסוף רעננות.
  בינתיים גם הם וגם אני (וגם חיה?) התבגרנו, מעניין יהיה לשמוע מה התפתח.

 6. מאת שרון:

  תכלס? חיה מילר. הייתי בהמון הופעות שלהם בשנים האחרונות ואני תמיד שוכחת שאני כבר זקנה.
  נתראה בערב!

 7. מאת שירלי:

  אני אני (ו- man man) !!

 8. מאת שקד גבע:

  יותר צעיר ממה שאני? להקת לולי

 9. מאת גיא:

  פורטיס גורם לי להרגיש צעיר !

 10. מאת מיס בוז'רסקי:

  איך אני לא אגיד ארקטיק מאנקיז?

 11. מאת יואב:

  thanks!

 12. מאת Zohar:

  סקאנק אננסי. אבל תכלס מי שהכי גורמת לי להרגיש זקנה על אף היותה מחוץ לעולם הרוק היא אהבתי האמיתית הראשונה גברת טורי איימוס.

 13. מאת גיל ש:

  יאללה הפעם אני. הפרברים. תודה

 14. מאת Zohar:

  אה, רצית את מי שגורם לי להרגיש צעירה?… לא לא ההרגשה היא של זיקנה :)

 15. מאת הדס:

  אכן אחלה ח׳ברה! The Wake Up Suzzys מרחיקים קמטים (:

 16. מאת קרן:

  הו. WANT! ולהקה שגורמת לי להרגיש צעירה? הטוי דולס. אבל הם לא להקת רוק וחוץ מזה הם מפגרים אבל מה אכפת :))

 17. מאת יובליובליובל:

  Yeah Yeah Yeahs, בעיקר כשאני מקשיב לאלבום הראשון.

 18. מאת preciousk:

  כלכך אשמח לאלבום! אני חושבת שזה חצוף בגיל 21 להגיד שיש להקה שגורמת לך להרגיש צעיר.. אז אולי בוב דילן שגורם לי להרגיש חכמה ובוגרת 😉

 19. מאת aaa:

  אני רוצה!

 20. מאת אלון:

  black lips מחזירים אותי לגיל 7. צורח על משהו.

 21. מאת תומר המזויף:

  להקת הנח"ל- משום שאני צעיר יחסית אני לא שומע אותם

 22. מאת שי:

  הביסטי בויז, ולא אכפת לי כמה הם מבוגרים כבר.

 23. מאת עמר:

  גם אני רוצה.. ותכלס אין לי תשובה לשאלה אז אני לא סתם אנפיץ..

  [מחשבה שעלתה לי תוך כדי כתיבה- איזה אידיוטי זה להקפיד לכתוב בעברית תקנית אנפיץ ולא ינפיץ כשבכלל אין מילה כזאת בעברית תקנית..]

 24. מאת עדאל:

  הבקסטריט בויז

 25. מאת מושיק:

  הם כל כך טובים! משתתף בהגרלה.

 26. מאת שרית:

  חיה מילר להקה מעולה! בהופעה הם עוד יותר טובים….

 27. מאת oooooofnik:

  Melvins

 28. מאת איתי:

  יש כמה להקות שגורמות לי להרגיש צעיר. Pearl Jam שולחים אותי תמיד לטיול פוסט צבא באוסטרליה. Billy Talent שולחים אותי לימי בתיכון כשניסיתי להיות שונה ומגניב. Faith No More מזכירים לי את איך שהסתכלתי על אחי הגדול בהערצה. אין ספק ש NEZEK, הלהקה של אחי מימי התיכון/פוסט תיכון שלו – אחת הטובות שהתמסמסו בנוף הישראלי לטובת המציאות ההכרחית, היא זו שגורמת לי להרגיש כמו ילד בחטיבה, שעומד במועדון מלא בתיכוניסטים ומסתכל בהשתאות על חבורת פרועי השיער שעושים רוק בכיף. (אם אתם רוצים לשמוע גם משהו שכבר לא קיים – http://www.youtube.com/watch?v=5S0X7N0ajco) חיה מילר להקה נדירה.

 29. מאת עידו:

  אני לא צריך להרגיש, אני צעיר..
  וכמובן אשמח לדיסק

 30. מאת ירדן:

  "phrases for the young" אלבום הסולו של ג'וליאן קזבלנקס

 31. מאת ziv rosen:

  רוצה מאד

 32. מאת רוי:

  באופן מגוחך, בגיל 24 הלא מופלג בכלל, AC/DC עושים לי חשק לרוץ בתחתונים ולצרוח.

 33. מאת נתאי:

  אכן כן!

 34. מאת עומר:

  Iron Maiden :).
  שלא יגמרו לעולם.

 35. מאת simha:

  The kinks

 36. מאת גיא:

  מאוד רוצה לקבל את האלבום.. ואני חושב שאם בגילי אני אחפש להקות שגורמות לי להרגיש צעיר אני כנראה אזדקק לאבחון פסיכיאטרי על רגרסיות ועיכוב התפחתחותי

 37. מאת שאילתא:

  התשובה הרשמית (אך אמיתית): Dire Straits
  התשובה המביכה (אך אמיתית באותה מידה): Aerosmith

 38. מאת יוסי:

  אין להקה שגורמת לי להקגיש צעיר אבל דברים אחרים כן!!!

 39. מאת פיני:

  מוניקה סקס

 40. מאת גיא:

  תעני אסתר

 41. מאת יעל:

  מילא להקה שגורמת לך להרגיש צעיר. יש לך להקה שתגרום לי להראות יותר צעירה?

 42. מאת אביב:

  התפוחים!

 43. מאת אסא:

  הפסטיבלים הגדולים של הארץ – יערות מנשה ואינדינגב גורמים לי להרגיש צעיר.
  או זקן.
  תלוי אם אני מסתכל על הופעות או על הקהל…

 44. מאת mik:

  פורטיס

 45. מאת בן:

  המממ..
  כנראה ששב"ק ס!

 46. מאת מור:

  יש הרבה תשובות מביכות לאיזה להקה גורמת לי להרגיש צעירה (היהודים?) ותשובה אחת שפחות pearl jam…

 47. מאת עמית י.:

  אני אלך על גרין דיי..

 48. מאת מני:

  בתור צעיר למדי אני מתקשה לחשוב על להקה. בכל זאת – אני רוצה דיסק!!

 49. מאת ניר סגל:

  רוצי בובה!!!

 50. מאת אמיר:

  יאללה מגניב

 51. מאת נועם:

  weezer

 52. מאת איליה:

  מתאים אש!!!

 53. מאת אבישי:

  הדג נחש משאירים אותי תיכוניסט לנצח

 54. מאת D! בארץ הקודש:

  אחד השירים המקסימים ביותר של חווה

  להקות רוק גורמות לי להרגיש מבוגר.

 55. מאת תומר:

  רולינג סטונז

 56. מאת נעמי:

  אני אשמח לאלבום
  ואני קשישה no matter what…

 57. מאת מ.:

  זה לא סוג המוזיקה שגורמת לך להרגיש צעיר. יש כאלה שקליף ריצ'רד גורם להם להרגיש צעירים.
  ולתפארת מדינת ישראל.

 58. מאת ניבי:

  האמת? ד"ר קספר מחזירים אותי לגיל 14, ומזכירים לי דשא ופריזבי והופעות בבארבי כפר סבא.
  (זה מצחיק לכתוב על להקה שגורמת לי להרגיש יותר צעירה, כשאני רק בת 21)

 59. מאת צור א:

  רוקפור

 60. מאת אריאל:

  להקה שגורמת לי להרגיש צעיר יותר – K's Choice. ניינטיז מלא קסם ודיכאון נעורים.

 61. מאת שירה:

  18 זה מספיק צעיר גם ככה (:

 62. מאת דימה:

  אשמח לקבל :)

 63. מאת אלכסנדרה חייסינה:

  מדליק!

 64. מאת אלכסנדרה חייסינה:

  מגניב

 65. מאת שרה מסילתי:

  ה- The Papas & The Mamas.
  ישנים-ישנים, אבל אהובים :)

 66. מאת הודיה:

  כל להקת ניינטיז גורמת לי לחזור מנטלית לתקופת התיכון. הקסם של מוזיקה…

 67. מאת avishai:

  אנא!
  :)

 68. מאת גיל:

  זה לא בדיוק להקה, ונכון, זה גם לא בדיוק רוק. אבל ההנאה המטופשת מהשירים של רייסקינדר גורמת לי להרגיש קצת כמו תיכוניסט (וקצת להרגיש אשם שאני נהנה מזה…).

 69. מאת נועם פלד:

  אני חושב שהאלבום הראשון של radio head, מזכיר לי איך הקשבתי לו בהסעות לבית הספר…

 70. מאת עפר:

  פרודיג'י, שהיתה הלהקה האהובה עלי עד התיכון, והיום אני שומע את האלבומים שלה בעיקר כהתרפקות נוסטלגית

 71. מאת שי:

  להקת "ויתרתי". גרמו לי לרקוד פוגו עם מלא תיכוניסטים. ממרום 26 שנותיי הרגשתי זקן…

 72. מאת אסא:

  טוב חרשתי על הדיסק,
  איפה אני קונה את זה עכשיו?

 73. מאת אלונה:

  ראתי אותם פעם ראשונה באינדינגב והיתי בטוחה שקוראים להם "חרא דילר". אז נראה לי שהם הלהקה שגורמת לי להרגיש הכי צעירה פעורה…

 74. מאת בן:

  בד"כ הן רק גורמות לי להרגיש זקן

 75. מאת אופק:

  רוצה רוצה רוצהה!

 76. מאת נוה:

  אשמח להכיר

 77. מאת אסף:

  אניצעיר, דמאיט.

 78. מאת אביחי:

  נשמע ממש כיף

 79. מאת נדב:

  את האמת עוד לא גיל שאני רוצה להרגיש יותר צעיר…

 80. מאת מתי ס:

  אשמח לדיסק :-)

 81. מאת ארנון:

  רוצי בובה.

 82. מאת כליפה:

  איפה הילד?
  אפרופו שנות ה90

 83. מאת דניאל:

  פורטיס.

 84. מאת RoyM:

  בא לי!

 85. מאת נדבק:

  אממ… ארקטיק מונקיז. כן. קצת.

 86. מאת שחר:

  איזו הופעה מעולה הייתה!